Досада

Член од
29 јануари 2010
Мислења
245
Поени од реакции
12
Ретко ме фаќа досада... Секогаш наоѓам некоја занимација, нешто ново, ке се внесам длабоко во тоа и нема ни да осетам колку брзо ке помине времето.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Досадата се случува кога сме испланираме да направиме нешто но сме биле спречени во таа намера поради некоја случајност,а притоа немаме план Б за да продолжиме понатака.Единствена причина за да се случи досадата во нашиот живот е начинот на живеење на нашето секојдневие на кој сме се навикнале.Досадата се случува кога сме испланираме да направиме нешто, но сме биле спречени во таа намера ненадејно,а притоа немаме план Б за да продолжиме понатака.Досадата може да се елиминира со збогатување на нашиот живот со интересирања во некои области,ширење на контакти,хобија,правење планови и размислување за решавање на проблемите итн.Чим ни е побогат животот со вакви елементи толку подобро ќе можеме да си го организираме секојдневието и кога ќе ни пропаднат плановите веднаш да се снајдеме и да креаираме нови.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Досадата кај мене се јавува од монотонија...едно та исто просто речено затоа се трудам што можам повеќе промени да правам и да наоѓам други занимации...
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Ако не е досадата што ке правиме по цел ден бе луѓе? :pos:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Досадата кај мене се јавува од монотонија...едно та исто просто речено затоа се трудам што можам повеќе промени да правам и да наоѓам други занимации...
Зависи...ако те истите работи се интересни тогаш ќе нема да ти биде досадно. Но секако се што е ново и има "свежа крв" е интересно.

-Разбивањето на досадата го гледам во обврски и исполнет ден. Секој ден исто школо ,тренинг ,курс ,фудбал и пак не ми е монотоно.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Ме фаќе досада кога немам интернет, повеќепати. Друго многу тешко.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Ебати животот, се уморив од дома седење, досадување... Поради карантинов. Поубо да бев во Шуто Оризари, Идризово, или евентуално Теферик Струга од 22.00 - 06.00 сабајлето...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Ебати животот, се уморив од дома седење, досадување... Поради карантинов. Поубо да бев во Шуто Оризари, Идризово, или евентуално Теферик Струга од 22.00 - 06.00 сабајлето...
Земи пљачкај...прави нешто да не ти е досадно. Вези или плети....има доста што може да се прави.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Меч со две острици. Проклетство за едни, благослов за други. Некој паметен Кинез или Евреин (а веројатно и други се сетиле) измислил клетва - „Да даде Господ да живееш во интересни времиња.“ Мислам, во концентрационен логор, на фронт, на улица на -20 целзиусови без дом и без храна, тоа не може да биде досадно. Си има и досадата своја убавина, само без претерување. Без нервози, животот знае да подготви изненадувања, а искуството кажува дека тие не се секогаш 7-ка на лото или среќна љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom