Донации за Мартин

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
928
Поени од реакции
1.519
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА МАЛИОТ МАРТИН

На Мартин Талевски, роден на 08.11.2019 година, на 4 годишна возраст, му е дијагностициран екстремно редок тип на разорен тумор, Аневризматска Коскена Циста на прв вратен пршлен Ц1. Потребно е итно да се почне со лекување на истиот. Потребно е да се направат од 3 до 6 интервенции – склерозации на цистата, на интервали од два до три месеци, во болницата Nationwide Children’s Hospital во Columbus Ohio во Соединети Американски Држави.

Цената за 3 интервенции е 52.500,00 УСД. Овие интервенции се единствена шанса да се зачува заболениот пршлен на Мартин кој е во опасност од сронување или кршење.

Семејството отпочнува хуманитарна акција за обезбедување на неопходните средства за лекувањето и патувањето на Мартин Талевски во Америка.

Ве замолуваме да се вклучите во акцијата за нашиот Мартин да може да го продолжи своето безгрижно детство како и пред овој неочеуван настан.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.649
Поени од реакции
22.068
@Artemisia Vulgaris

Пишав и во една друга тема, има македонска страна налик на оваа gofundme. Може да се донира од странство без никакви проблеми. Многу мал екстра трошок се плаќа за процесирање на средствата.


За насмевката на Мартин! (ecrowd.mk)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom