Домаќински луѓе

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Дали сте домаќински луѓе ? Луѓе што дома чистите и се грижите за домот без разлика дали сеуште живеете со мама и тато или сте во брак. Дали доколку сте во брак си ги имате тие домаќински работи поделено еден едно друг друго да си има обврска или пак се е тоа е подеднакво за двајцата.

Јас сум домаќински човек и си се грижам колку толку дома иако си живеам со мајка ми и татко ми и кога не се они дома јас си одржувам колку толку чисто, си мијам садови тоа што сум јадел, го фрлам ѓубрето. Не бришам прашини, чистам со џогер, усисувам но тоа кога ќе ме задолжи мајка ми или татко ми знам да го правам.
 
Последно уредено:
Н

невидливио

Гостин
Домаќинска тема. За домаќини луѓе.
Не само тоа што си напишал, јас и бавча имам, мала додуша ама домашен тазе пресечен македан као што замирисува во чорба купечкиот може вода да му носи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Све работам по дома, чистење, перење, готвење, одржавање куќата. И убаво е тоа човек да работи, не само да чека од неговите и да го прчи по цел ден.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Јас не сум стапнал до сега во животта во спортска кладионица,значи сум домаќин човек.
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.298
Ја сум антидомаќин. Дури и убедувам домаќини луќе да станат недомаќини. Шо да праиш...
 
F

Flatter

Гостин
Не сум домаќински човек. Дома све ми е гадно така си седам со прашина и гадотија.

Стави Анкета да гласаме.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Не сум домаќински човек. Дома све ми е гадно така си седам со прашина и гадотија.

Стави Анкета да гласаме.
Поима немам како се става отпосле анкета а и нема потреба битно е да се изјасниме поопширно кој за што најмногу го бива во домаќинските работи, а кој не го бива за нешто или ништо. И едно нешто заборавив домаќински луѓе не се само оние што дома им е средено чисто тукусе љубители и да пазарат за дома на пазар или било каде, да си внимаваат да мислат на алиштата што му се сушат ако има ветер да ги собере, да поправи нешто ако се расипе и многу друго.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Па освен ако немаш послуга по дома и немаш многу избор.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Јас порано бев многу мрзлива.До душа,не ме ни тераа да фатам нешто дома. :D
Ама,сега припомагам со купување,чистење и готвење. :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
....домаќини луѓе се и тие кои само својата жена си ја гледаат, а друга не погледнуваат :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
....домаќини луѓе се и тие кои само својата жена си ја гледаат, а друга не погледнуваат :D
Домаќински луѓе се и оние кој својата жена ќе ја изненадат со ручек или вечера спремено дома додека она е на работа.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Домаќински луѓе се и оние кој својата жена ќе ја изненадат со ручек или вечера спремено дома додека она е на работа.
Да,и не мора тоа стално да го прават,ама барем 3-4 дена во седмицата.Тоа не е папучарење како што спомна еден член,туку искажување љубов и почит. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom