Домаќински луѓе

Дискусија во форумот 'Дом и семејство' започната од MARCELLO, 1 август 2018.

 1. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.395
  Допаѓања:
  4.634
  Е тешко да, тој 130, таа 60 Kg. :D
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.438
  Допаѓања:
  2.341
  Домаќин е тој што ја знае вредноста на работите, а не нивната цена. Толку е едноставно.

  Цената се базира врз основа на маркетинг, побарувачка, сезона, немање (имање) на конкуренција итн.

  Вредноста е средината од сите овие набројани параметри.
  Пример: вредноста на Ауди и Шкода е иста, ама цената не е.


  Друго, домаќин не е тој што штеди ко на еден член вујко му Лазар Бараков од Мокрино, туку оној кој се труди да заработува повеќе од вчера па на долг план ќе има многу повеќе и од најголемиот штедач а у меѓувреме нема да живее мизерно!
   
  На stratUs и MARCELLO им се допаѓа ова.
 3. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.155
  Допаѓања:
  12.135
  Е ај сега дали сум јас домаќин...пензионер...веќе осма пензија земам,Пу .пу, поточно осма пензија ми е упишана во банка и ми издадоа картичка,ама прв пат ја употребив за регистрација на колата, а на банкомат се уште не сум ја употребил, се уште сум на нога и гледам лебот да си го извадам со работа што досега и ми успева.
   
  На Del Boy, Abraham и Terroir им се допаѓа ова.
 4. victory11

  victory11

  Член од:
  5 мај 2014
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  28
  знам дека е off topic, не видов тема таква, па сакам да прашам дали може некој да ми препорача фирма која се занимава со PVC и муварници за врати и прозори ?


  и по можност цена од квадрат за муварник
   
 5. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  437
  Допаѓања:
  452
  Очајна домаќинка сум.:pos:
  Па не сум најидеална домаќинка одувек сакав да научам да готвам го пратам Џејми Оливер од моја 13та година коа го пуштаа на мтв The Naked Chef се викаше емисијата мислев заљубена у готвењето сум али по некое време сфатив уствари дека у Џејми сум била заљубена.
  За чистење не сакам да ми е неред околу мене не оставам така да ми стои.
  За штедење не сум домаќинка баш напротив растури куќа сум. Коа идам да купам нешто не гледам цена уопште ми се десило да немам да платам на каса или да купам нешто скапо а непланирано затоа што цена не сум приметила у моментот.
   
 6. blackadder

  blackadder

  Член од:
  6 август 2011
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  506
  Браво вистински домачин.
  Па после зошто немало работа за зетовците, ќерките внуците.
   
 7. hurley

  hurley

  Член од:
  17 мај 2015
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  71

Сподели преку: