Домаќински луѓе

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
^ Па и не мора толку многу да се мотаат у кујна. :)
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Јас сум поголем домакин и од стрикоми Лазар Бараков од Мокрино. Ако не си домакин пари за црни деној како ќе имаш?
Мене свеќите ми се бележани, дрвата ми се броени, не ко кај него растурикуќник, облека на шутка купвит.
Пс. Дури и жената ми е побатал од неговата
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Сам живеам, така што, морам да сум домаќин човек. Инаку универзумот, секојдневно ме потсетува дека му должам маса колку една вреќа цемент и ќе ми ја земе - му требала за земја, ако не функционирам доволно ефикасно. Секој ден му велам - „не денес“, и еве досега, никако да му ја вратам, треба прво да направам нешто корисно, па после. Има и подомаќини од мене, ама тоа е. :toe:
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
А ако не работе жената ?
Нема да јаде :) Шала на страна времињата се такви и мора и жената да работи за да се има поубав живот.[DOUBLEPOST=1533303727][/DOUBLEPOST]
Да,и не мора тоа стално да го прават,ама барем 3-4 дена во седмицата.Тоа не е папучарење како што спомна еден член,туку искажување љубов и почит. :)
Само да не се како на К15 скечот со Тошо :) Ми се меша у штипки..

Ја кога ќе бидам женет има да и пружам љубов на жена ми и ќе чистам, мијам садови, бришам прашина.. ама не да го правам тоа секој ден туку по потреба во разни случаеви.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тој што никаде не е задолжен, не се расфрла со пари за глупости и настрана си има заштеда.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Домаќин е и тој што знае каде и како се трошат парите. Домаќински луѓе се и тие што платата ја делат заеднички во едно семејство. Домаќин маж е исто така тој што ги чува последните платени сметки, документи во еден регистратор и знае каде што му е дома.
 
S

staycalm

Гостин
Отсекогаш сум помагал на мајка ми во чистење.
Уште од мал најпрво ме научија сам да си ја чистам собава. После почнав да помагам генерално за чистење по дома. Готвам некогаш.
21ви век сме, нема машка и женска работа веќе, мрзливост е у прашање за маживе шо се излежаваат и очекуваат мајките/жените да им чистат, перат и готват цел живот.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Tуууу.... Еден куп очајни домаќинки (се однесува на машкиот пол) да ти имало на форумов :P
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Отсекогаш сум помагал на мајка ми во чистење.
Уште од мал најпрво ме научија сам да си ја чистам собава. После почнав да помагам генерално за чистење по дома. Готвам некогаш.
21ви век сме, нема машка и женска работа веќе, мрзливост е у прашање за маживе шо се излежаваат и очекуваат мајките/жените да им чистат, перат и готват цел живот.
мажот во куќата треба само едно нешто да работе. жената
 

Kajgana Shop

На врв Bottom