Домаќински луѓе

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.166
Поени од реакции
4.495
Дали сте домаќински луѓе ? Луѓе што дома чистите и се грижите за домот без разлика дали сеуште живеете со мама и тато или сте во брак. Дали доколку сте во брак си ги имате тие домаќински работи поделено еден едно друг друго да си има обврска или пак се е тоа е подеднакво за двајцата.

Јас сум домаќински човек и си се грижам колку толку дома иако си живеам со мајка ми и татко ми и кога не се они дома јас си одржувам колку толку чисто, си мијам садови тоа што сум јадел, го фрлам ѓубрето. Не бришам прашини, чистам со џогер, усисувам но тоа кога ќе ме задолжи мајка ми или татко ми знам да го правам.
 
Последно уредено:
Н

невидливио

Гостин
Домаќинска тема. За домаќини луѓе.
Не само тоа што си напишал, јас и бавча имам, мала додуша ама домашен тазе пресечен македан као што замирисува во чорба купечкиот може вода да му носи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.339
Поени од реакции
10.261
Све работам по дома, чистење, перење, готвење, одржавање куќата. И убаво е тоа човек да работи, не само да чека од неговите и да го прчи по цел ден.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.483
Поени од реакции
13.281
Јас не сум стапнал до сега во животта во спортска кладионица,значи сум домаќин човек.
 
Член од
9 јули 2013
Мислења
540
Поени од реакции
1.962
Ја сум антидомаќин. Дури и убедувам домаќини луќе да станат недомаќини. Шо да праиш...
 
F

Flatter

Гостин
Не сум домаќински човек. Дома све ми е гадно така си седам со прашина и гадотија.

Стави Анкета да гласаме.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.166
Поени од реакции
4.495
Не сум домаќински човек. Дома све ми е гадно така си седам со прашина и гадотија.

Стави Анкета да гласаме.
Поима немам како се става отпосле анкета а и нема потреба битно е да се изјасниме поопширно кој за што најмногу го бива во домаќинските работи, а кој не го бива за нешто или ништо. И едно нешто заборавив домаќински луѓе не се само оние што дома им е средено чисто тукусе љубители и да пазарат за дома на пазар или било каде, да си внимаваат да мислат на алиштата што му се сушат ако има ветер да ги собере, да поправи нешто ако се расипе и многу друго.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.241
Поени од реакции
9.545
Па освен ако немаш послуга по дома и немаш многу избор.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.807
Поени од реакции
1.325
Јас порано бев многу мрзлива.До душа,не ме ни тераа да фатам нешто дома. :D
Ама,сега припомагам со купување,чистење и готвење. :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.825
Поени од реакции
6.014
....домаќини луѓе се и тие кои само својата жена си ја гледаат, а друга не погледнуваат :D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.166
Поени од реакции
4.495
....домаќини луѓе се и тие кои само својата жена си ја гледаат, а друга не погледнуваат :D
Домаќински луѓе се и оние кој својата жена ќе ја изненадат со ручек или вечера спремено дома додека она е на работа.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.807
Поени од реакции
1.325
Домаќински луѓе се и оние кој својата жена ќе ја изненадат со ручек или вечера спремено дома додека она е на работа.
Да,и не мора тоа стално да го прават,ама барем 3-4 дена во седмицата.Тоа не е папучарење како што спомна еден член,туку искажување љубов и почит. :)
 
На врв Bottom