Домашни обврски

L

Luki Junior

Гостин
Не, овојпат навистина не бев саркастична :)...

Во секој случај, мене ми се многу симпатични парови во поодминати години кога ќе видам дека заедно извршуваат некоја домашна обврска пр. прават ајвар или перат теписи во двор :)...

За мене лично доволно е партнерот да е доволно педантен и да не создава огромен неред наоколу (така го елиминира или олеснува чистењето и собирањето по него) и да се грижи повеќе за машкиот дел од обврските, како поправки по дома, ангажирање мајстори кога е вон неговиот домен нешто :), во кујна и не мора да ми се меша во манџи :)...
Разбрааме се.. Јас шом го видех татко ми дома да помага, се е можно значи... Коа ќе ги видам двујцата седнале, капат ораси за баклава, или лупат чушки за ајвер, па си ломотат секакви нешта еден на друго, да ти е мерак да ги гледаш.....

За второто, согласен... Нејќам да ми се мешат коа поправам нешто... Додуша не са се ни мешале де, кој сака да си има работа со измачкан и измрсен од ујле и нафта човек. Само цркат по мене да се облечам у нешто постаро, да не се извалам, и одговоро е јас си ги перам, јас ќе си ги валкам...:icon_mrgr:
--- надополнето: 22 ноември 2012 во 11:46 ---
Е за тава Луки не го знаеш конами кодо да фанеш бесплатно порно на сајтове што ги одржуват нердови. Пак да одеш да учеш математика.
Од порно се станува “ебачиште“ (читај у превод дркач), од математика нешто посалам... Изгледа мојте дома не са сакале да ме праат дркач, а нешто посалам.. Аизлезело е дркач шо разбира математика... :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom