Домазет

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Hehe edno prasanje do tebe? staj se ti u taa situacija? dobro ke ti bida da uzivas vo seskot so po mislata deka tatko ti ili brat ti slusaat?
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
:pos: :pos: :pos: maz mi bide domazet togas tatko mi ke ni dade sprat od kuka za da si ziveeme samicki i on ima oset,ako e do tolku da stava casa na zid togas toa veke ne e moj problem:je:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ama toa kaj tebe, ne se site so poseben sprat,ima slucaevi koga se spalna u spalna,ako e vise poseben sprat toa vise ne e ni domazet praime moabet za u ista kuka, ista trpezarija,klozet,spalna do spalna,,,itn
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
aj procitaj mi go postot ok?jas kazav vo koj slucaj sum za domazet,vo slucaj koga kaj devojkata ima dobri uslovi za dobar zaednicki zivot a vo toa ne spaga isti klozet,ista trpezarija i sl.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ok izvini nemoj da se nerviras za gluposti,gubis od lepota hehe Sala izvini ako kazav nesto loso Pozdrav4e
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Lele se mazhishta i fraerchishta na forumov! Prosto sum iznenadena od izjavite.

1. Ako mozhe zhenata da odi kaj mazhot mozhe i mazhot da dojde kaj zhenata. Shto e tolku chudno- toa e vekje edna familija.

2. I da sakam jas ili mojot zhivoten sopatnik moite roditeli kje izbegaat poshto tie sakaat da shetaat doma po gakji :icon_lol: (pa kje izleze posle na videlina br na gakjite:))))

3. Ako imam svoe zhivealishte (posebno od moite) nikako ne bi mi smetalo mazhot mi da dojde da zhivee kaj mene. I toa voopshto ne e sramota, sakash nekogo -delish se so nego i nema moe-tvoe... Zoshto mazhot e toj shto mora da obezbedi se??? Pa nema 4 race i 4 noze i 2 uma...:)))))
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ne ne, ne e e prasanjeto vo toa deka mazot e toj koj treba da obezbedi se...
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
mRnO напиша:
Ne ne, ne e e prasanjeto vo toa deka mazot e toj koj treba da obezbedi se...
Epa shto e - gordosta?
Jas ako sum vospitana da go pochituvam mazhot kje go pocituvam sekako i vo sekoja situacija. Bez razlika dali e domazet ili ne, za mene toj kje bide glava na semejstvoto.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ne mislev na toa koje gazda glava kako sakas kazigo, kako ke se custvuvas po komotno vo svoe ljubovno gnezdo ili vo "stalata" na tatko ti :)
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Normalno deka e najubavo sekoj sam da zhivee, zboruvame za situacija koga bi moralo da se zhivee zaedno, zoshto apriori se odbira so roditelite na mazhot? Dali navistina mazhot se chuvstvuva bespomoshen koga e domazet ili e toa zatoa shto soprugata ne mu dava do znachenje?
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
ne, a zasto bi bil bespomosen? iako e domazet
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Iris напиша:
Normalno deka e najubavo sekoj sam da zhivee, zboruvame za situacija koga bi moralo da se zhivee zaedno, zoshto apriori se odbira so roditelite na mazhot? Dali navistina mazhot se chuvstvuva bespomoshen koga e domazet ili e toa zatoa shto soprugata ne mu dava do znachenje?
А така ... ако некогаш домазетството станало проблем сигурно е од тоа што мажот се осеќал како запоставен и понижен, безгласна буква затоа што не е дома и мора да ќути и да прави како што ќе се сложат сопругата, мајка и и татко и ... е сега, ако станува збор за такви родители јас прва не би сакала да го приберам дома сопругот и би барала милион други начини како да се изведе да живееме заедно и сами (нели, ако е некоја тешка безизлезна ситуација) ... значи пак на крај све зависи од жената.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ete,konecno nekoj da ja svati smislata na eden moite postovi deka najdobro e koga ima uslovi za komocija,ali mislam deka ne e soprugot kriv vo site situacii koga na domazetstvoto bas i nema da mu trgne
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Mrno i jas go kazhav istoto. Znachi ako soprugata go pochituva mazhot i ne ja koristi taa prilika za da go ponizi i omalovazhi ne bi imalo problem da se bide domazet (ako nema uslovi za samostojno zhiveenje).
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ако е вистисна сопруга и ако станува збор за љубов нема зашто да ја користи таа прилика за да го понижи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom