Долгови и пороци

Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Епа луѓе бев млад казина кладилници замислете цели плати трошев зедов кредит положив зедов кола се на место . Без знаење на мои околу 1500 евра рефинансирав спичкарив .
Баталив казина све се женив купив вов кола 7000 еу . Реновирав дома се на место кога сопругата со друг се оставив останав без работа продадов колата зедов др ми побараја наеднаш лимит пак без работа .. и таа ја продадов почнав вклад да играм на најако кога најдов работа начукав брзи кредити ... ексик и сега луше баталив и цигари и алхохол преретко некоја чаша за тежок повод баталив скроз ни клад ни ништо но последици големи брзи кредити купој неплатено 1000 еу макс земени ни толку 3000 за враќање ... луѓе се понирив дека ке бидам даден на извршител со 1/5 една рата доцнам делумно уплаќам за кредито ... ке ја исплатам неа после кога ке се соберат брзиве на извршител па јас луѓе ми треба 4 години ... да кренам глава ке земам 2000 до 4000 денари плата... дотогаш . Барем дур исплатам кредитов се борам психички но мислам дека стварно жожи полошо и се гордеам шо тргнав на прав пат најбитно ми е нон стоп да сум на работа здрав жив .. ресто тоа е . Не заглавив по лихвари .. итн по луѓе заемми.сакам ваши искуства...
 
Ф

Флеш

Гостин
Брат,кажано свое јас немаш цврсто,реално кажано да речеш не и да знаеш до каде ти е граница.Сигурно си ги спичкал на Влт апаратине,бркајќи милионот со најмалку спин од 60 денари . Знаеш брат у почетокот дека ти се тие проклети апарати измислени да ти земе пари и никогаш да не ти даде.Те лаже и само те лаже да даваш и уште да даваш пари.
Будала си испаднал искрено,секој ден за жал по 20 души секој ден ги гледам . Почнаа и мали деца од средно да се пичкаат на апаратине. И мене ми е смачено да ги запалам и кладилница и газда и сфе у пичку матер да идат.Отруја народ со коцкањето. Те разбирам дека ти е тешко,ако треба работи двојно и полека иди на психолог .Ти треба подршка да не забегаш. Со лесно.Само добро .... Иначе Анон не знам шо идиотски иронично се смее.Си има мака Ако ти е на смеење,скокај натаму.Го капирам чоеков,гадна работа е .Психолошки тешко е контрола Завист е.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Кладиници, кола, алкохол, цигари...уште стан на кредит и курви ти фалат. :facepalm:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Не знам како возрасни луѓе неможат да соберат 2 и 2 дека тие места не се отворени за народот да заработува таму. Тие си се програмирани 30-70% сооднос (лупам од ракав) за добивка. :toe:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Не знам како возрасни луѓе неможат да соберат 2 и 2 дека тие места не се отворени за народот да заработува таму. Тие си се програмирани 30-70% сооднос (лупам од ракав) за добивка. :toe:
eksta danok za budali sto neznaat matematika
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
Брат,кажано свое јас немаш цврсто,реално кажано да речеш не и да знаеш до каде ти е граница.Сигурно си ги спичкал на Влт апаратине,бркајќи милионот со најмалку спин од 60 денари . Знаеш брат у почетокот дека ти се тие проклети апарати измислени да ти земе пари и никогаш да не ти даде.Те лаже и само те лаже да даваш и уште да даваш пари.
Будала си испаднал искрено,секој ден за жал по 20 души секој ден ги гледам . Почнаа и мали деца од средно да се пичкаат на апаратине. И мене ми е смачено да ги запалам и кладилница и газда и сфе у пичку матер да идат.Отруја народ со коцкањето. Те разбирам дека ти е тешко,ако треба работи двојно и полека иди на психолог .Ти треба подршка да не забегаш. Со лесно.Само добро .... Иначе Анон не знам шо идиотски иронично се смее.Си има мака Ако ти е на смеење,скокај натаму.Го капирам чоеков,гадна работа е .Психолошки тешко е контрола Завист е.
1. ako se sredno super e, jas od 5to odelenie sum vo kladilnica.
2. otruja narod - kladilnicite flaeri pustaat vo postensko sandace, doma ti idat ili?
danok na glupokja (koja a ima u raskos). sekoj sam se true!
3. se soglasuvam deka treba podrska i za nego i za cela sorta.
mehanicka podrska vo forma na shamari, a za pojaki intelektualci moze i vo drugi formi.
kolku idiot treba da bidis za da trosis pari so ne se tvoi be alooo???
i toa nikogas ne e ednas - sekoj pravi gluposti vo zivotot. kaj ovie e 10+ pati kako nisto.
4. teski vreminja se za site. nekoi stegaat kaisot i maski se borat, nekoi kako placipicki drndaat samo
i se glupiraat vaka.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Не знам како возрасни луѓе неможат да соберат 2 и 2 дека тие места не се отворени за народот да заработува таму. Тие си се програмирани 30-70% сооднос (лупам од ракав) за добивка. :toe:
Најмалку 87% за автомати. Секој пат коа ќе стигне муабетов во друштво образложението е: "Ами кај мене баш ако се падне". И тука завршува тој муабет.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
175
Поени од реакции
342
Брат,кажано свое јас немаш цврсто,реално кажано да речеш не и да знаеш до каде ти е граница.Сигурно си ги спичкал на Влт апаратине,бркајќи милионот со најмалку спин од 60 денари . Знаеш брат у почетокот дека ти се тие проклети апарати измислени да ти земе пари и никогаш да не ти даде.Те лаже и само те лаже да даваш и уште да даваш пари.
Будала си испаднал искрено,секој ден за жал по 20 души секој ден ги гледам . Почнаа и мали деца од средно да се пичкаат на апаратине. И мене ми е смачено да ги запалам и кладилница и газда и сфе у пичку матер да идат.Отруја народ со коцкањето. Те разбирам дека ти е тешко,ако треба работи двојно и полека иди на психолог .Ти треба подршка да не забегаш. Со лесно.Само добро .... Иначе Анон не знам шо идиотски иронично се смее.Си има мака Ако ти е на смеење,скокај натаму.Го капирам чоеков,гадна работа е .Психолошки тешко е контрола Завист е.
Влт апаратите се државни, така да најголем проблем кај нас е општеството. Фактички државата те тера да пропагјаш, за некоја од скандинавскине држави имам некаде прочитано дека само електронски можеш да играш и тоа лимит 1000е месечно, тие имале слични проблем и така го решиле. Инаку, во однос на темата, брат смо странство, за 1 година сите финансиски проблеми кје го средиш, а најголем плус и психичките,поз.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
eksta danok za budali sto neznaat matematika
Ова за Австралија ми кажуваја дека 30% е шансата за добивка, колку е точно незнам. Ми кажаја и дека најчесто се перат нелегално стекнати пари и по некоја изгубена душа како оваја погоре.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Ова за Австралија ми кажуваја дека 30% е шансата за добивка, колку е точно незнам. Ми кажаја и дека најчесто се перат нелегално стекнати пари и по некоја изгубена душа како оваја погоре.
da zakonski ovde e 70/30 vo kazinata. vo pabovite vo nsw mislam deka e pomalku 80/20.

pari se perat na mnogu nacini ovde, na masini poslabo... 100 pati polesno e na rulet ili baccarat...

ne bi rekol deka e "nekoja" ima i tuka pacienti samo sto razlikata e ovde se igra za zabava i sekoj moze da si dozvoli da spuka 100-200 dolari pa i eve nekoja iljadarka da e ne e strasno.

ovde (viktorija) ima limit kolku aparati moze da ima u naselbite plus mora da se izolirani objektite plus moze maks 20% od objektot da ima masini... na eden nacin gi forsira da investiraat u golemi objekti/pabovi so restorant, bar itn.... da ima i druga zabava plus % ide na programi i anti kocka reklami...
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
Најмалку 87% за автомати. Секој пат коа ќе стигне муабетов во друштво образложението е: "Ами кај мене баш ако се падне". И тука завршува тој муабет.
Мислиш дека автоматите имаат 87% шанса за добивка, а играчите само 13%? :lolzz:
Ова за Австралија ми кажуваја дека 30% е шансата за добивка, колку е точно незнам. Ми кажаја и дека најчесто се перат нелегално стекнати пари и по некоја изгубена душа како оваја погоре.
Како тоа 30% шанса за добивка, зошто пишувате работи за кои врска немате, а барем за ова има еден куп информации онлајн?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.866
Кај нас е системски проблемот.

Не може секоја општина у Скопје да има над 20 кладилници со државни ВЛТ + 3-4 казина минимум.

Додај на ова сиромашна држава со мали плати а високи цени + брзи кредити и имаш катастрофална ситуација.
Премногу апарати по глава на жител иаме. А никој не менува со прст, ниту пак не пронаоѓа разумно и добро решение како да се среди проблемот.

Што е тука е, јасно ни е во каква држава живееме...
Се ова искомбинирано со просечен IQ од 83, бонбона бизнис :D
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Добро бе луѓе замижите очи отворите вол стрит џурнал и заокружете една акција. Шансите ви се многу подобри. 13/87 :facepalm: Плус и Бил Гејтс нема да ви дојде дома и крши нозе...ок само чип ќе ви стави и тоа гратис. :)
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Мислиш дека автоматите имаат 87% шанса за добивка, а играчите само 13%? :lolzz:


Како тоа 30% шанса за добивка, зошто пишувате работи за кои врска немате, а барем за ова има еден куп информации онлајн?
Полека брусли, затоа нашишав дека лупам од ракав, поентата на муабетот ми беше дека не можиш да победиш во игра што е направена да си ти губитникот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.529
Мислиш дека автоматите имаат 87% шанса за добивка, а играчите само 13%? :lolzz:


Како тоа 30% шанса за добивка, зошто пишувате работи за кои врска немате, а барем за ова има еден куп информации онлајн?
30% e isplata ne sansi za dobivka... da lupnes dzekpot e 1 u skoro 10 miljona.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom