Документарниот Филм "ZEITGEIST"

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
i nego go gledav moram da kazam deka sosema se soglasuvam so nivnata konstatacija toa e toa se e za pari nivnata venus programa ili bilo koja slicna programa koja na svetot bi mu ponudila izlez od ovoj lavirint treba da se podrzi no zad ovi proekti ne sedat bogatite kako svetska banka i mmf ili bilderberg grupacijata zad niv stojat mala grupa na intuzijasti koi se dobro educirani i ja svatile vistinskata vrednost na covekovoto bitie zatoa treba nie obicnite gragani na ovoj sved da dademe svoj pridones a nasiot najgolem pridones e samite nie da go promenime nacinot na razmisluvanje za onie koi ke bidat posle nas nasite deca i fnuci da mozat da ziveat vo svet zamislen kako onoj vo zeitegist bidejki realno nie nema da mozeme barem da se izborime za nasata idnina i za nasata planeta koja sepak e edinsvenata na koja sme sigurni deka ima zivot rezerva nema
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Филмот е спектакуларен, тоа за религиите не е важно, и така никој не ги почитува. Ако има некој поентузијастичен нека го посети The Z-DAY Forum
:smir::smir:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
ги имам гледано сите делови од филмот, со многу работи не се согласувам, ама не мислам дека треба да се бојкотира и да не се гледа.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
А, не сум видел тази тема. Извинјавам се много.
Македонски субтитри намират ли се?
 
M

marsovka

Гостин
го гледав адденум има неки ствари кои се у парво треба тука дасе организираме али не верувам дека ќе се деси такво нешто
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Од Addenum,вистински ме импресионираше Venus Project.
Би сакал такво нешто да се случи во иднина.
Останатите работи,мислам дека се само повторување од првиот дел,кој е секако-неповтoрлив:)
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Од Addenum,вистински ме импресионираше Venus Project.
Би сакал такво нешто да се случи во иднина.
Останатите работи,мислам дека се само повторување од првиот дел,кој е секако-неповтoрлив:)
Без Venus Project нема да има иднина, гледано од long-term перспектива, само уште сме неколку века далеку од таква (р)еволуција.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.353
а ова ли е документарецот што го дупнал пандурот?? :):)
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
go gledav zeitgeist.onoj delot so 9/11 go imav gleadno u slop na drug dokumentarec taka da go znaev veke ali ova za religijata stvarno mi se svigjase.ja i onaka ne sum religiozeni cvrsto sum uveren deka nema ni bog ni raj ni pekol pa i ne postujem hristijanstvo,ali od koa go gleav ova pocnav da go mrazam hristijanstvoto i site ostanati religii.to ti e sve pranje mozok.dobro osmislena strategija koja se nametnuva narodot za da se drzi potcinat + da im se zemat parite...koa ke gi vidam ovie kalugerkite si se vozat u chrysler 300c i nekoi mercedes dzipovi mi ide da se zapopam i ja...denes ke si imas pari jedino ako si politicar ili ako si pop :pos2:.de be so mi e mene pa tie se bozji luge,zatoa i gospd gi castil nekoja suma od 5 pa i 6 cifri,deka mu se lojalni i verni:tapp:.inace najbolji del od filmot mi bese koa raskazuvaa od nekoja konferencija koa ja prasale publikata AKO VEKE SVETOT GO SOZDAL GOSPOD,OD KAJ SE TIE SKELETI OD DINOSAURUSI SO GI VADIME OD ZEMJA (koi se dokaz za evolucijata) i nekoj pameten se izbacil od publika TIE BOG GI STAVIL TAMU ZA DA JA TESTIRA NASATA VERBA VO NEGO :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Два дела има така ли? Zeitgeist:The Movie и Zeitgeist: Addendum...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom