Дозволено сурогат мајчинство во Македонија

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ако сопругата ја избере новата мајка, да ;) А ако жена ти докажано со документ е 100% исправна, во тебе е мааната, може оплодувањето да биде по нормален пат??? :icon_lol:
Не сте ме разбрале изгледа.
1000 % кај жената е проблем,а мажот исправен милион посто.
Се наоѓа сурогат мајка-познаничка,пријателка,комшика,по оглас и сл. дали оплодувачот треба да биде и „бар“ татко,(што значи 50% новороденчето ќе биде од фамилијата) и дали тоа ќе го стори по природен пат со клецање што ќе рече Летко или по вештачки, ќе му се земе семката и ќе се оплоди сурогат мајката. Или по нарачка таа ќе си роди дете, а тато ќе остане некој непознат (а во некој случај ќе ги троши парите за завршената работа)
 
Член од
15 јули 2013
Мислења
23
Поени од реакции
16
Не сте ме разбрале изгледа.
1000 % кај жената е проблем,а мажот исправен милион посто.
Се наоѓа сурогат мајка-познаничка,пријателка,комшика,по оглас и сл. дали оплодувачот треба да биде и „бар“ татко,(што значи 50% новороденчето ќе биде од фамилијата) и дали тоа ќе го стори по природен пат со клецање што ќе рече Летко или по вештачки, ќе му се земе семката и ќе се оплоди сурогат мајката. Или по нарачка таа ќе си роди дете, а тато ќе остане некој непознат (а во некој случај ќе ги троши парите за завршената работа)
Surogat znaci najcesto zena sto go nosi deteto na nekoj bracen par.Toa dete vo nejziniot stomak nema nezin genetski materijal, tuku e rezultat na mesanje na spermata od mazot i jajcekletka od zenata koi sakaat dete.Ona e samo eden vid na inkubator, bidejki vo najgolem broj na slucaevi, kaj zenite problemot e vo nemoznosta da iznosat cela bremenost.
Vtor slucaj e koga zenata nema voopsto jajce kletki ili tie se so los kvalitet.E togas se zema i donatorska jajce kletka i sperma dali od mazot na parot koj saka dete ili pak ako i kaj nego ima problem povtorno od donator.I embrionot se stava vo surugat majkata.
Kleckanje nema,ako nekoj se soglasil da iznose dete na nekoj ,ne znaci deka se soglasil i da se e.. Zaso sme 21 vek kako se pravat invitrata na toj nacin se pravi i oploduvanjeto na surogat majkata. Kleckanjeto bilo pred 50 godini koa nemalo napredna medicina i toa bilo edinstven nacin da ja oplodat surogat majkata.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Не сте ме разбрале изгледа.
1000 % кај жената е проблем,а мажот исправен милион посто.
Се наоѓа сурогат мајка-познаничка,пријателка,комшика,по оглас и сл. дали оплодувачот треба да биде и „бар“ татко,(што значи 50% новороденчето ќе биде од фамилијата) и дали тоа ќе го стори по природен пат со клецање што ќе рече Летко или по вештачки, ќе му се земе семката и ќе се оплоди сурогат мајката. Или по нарачка таа ќе си роди дете, а тато ќе остане некој непознат (а во некој случај ќе ги троши парите за завршената работа)
Сурогат мајката не е биолошка мајка на детето. Таа само го носи до раѓањето. Ембрионот е створен во лабараторија и вметнат во матката на некоја жена. Дури ни јајце клетката од која е створен не е на сурогат мајката.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Добро,сега е појасно. Ама доколку е кај мажот проблем,не му чини семката,
а жената исправна проверено,тогаш е многу полесно и поедноставно изводливо.
Еден мој колега си го знаеше тоа со сигурност и си ја пушти жената на бања 10 дена,
и потоа ете ти детенце по 9 месеци и тој радосен,си го исчува.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Не трескај глупости бе ало, извади си ја главата од седалниот дел и не дај Боже да се најдеш во таква ситуација, како оние двојки што мака мачат да си добијат детенце!
Моето лично мислење си е мое лично мислење и јас лично не го сметам за трескање глупости.

Како ти го протолкуваш е твој личен избор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom