Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Sakas da kazes Harun Aliu bese ubien od makedonec? I zatoa gi potepavte u Smilkvci i sega terate seir so kaznata na Jakim?
Pa Harun e vozdignat na nebesa. Samo mu e pomognato.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Секакви правници имаме тука.
Да, имало и порано доживотна казна, и тоа за тројца (меѓу другите и убиениот Харун Алиу) за едно убиство (убиството на специјалецот во Автокоманда)
Паша не заебавај, тоа важи само за албанците.

Ма пикни ги доживотно таму убијците, педофилите, силувачите...
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не ама јас сакам да ме пишуваш таму кај другарите...
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 01:01 ---


Подобро ќе биде ауспухот да го затнам со вакви
Да ти ставам нешто у муцка, за да ти ја затнам?

Ова важи и за другите твои сопартијци тука, ќе бидам хуман...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Не треба човек да е правник за да разбере (ако сака) дека не може човек да добие највисока казна за убиство кога бил нападнат од група луѓе во присуство на негово малолетно дете. Овде олеснителни околности има и сигурно апелација ќе го потврди тоа. Никој не бара да го ослободат од одговорност, но највисока казна е апсурд.

Ќе се воздржам од потешки зборови за лицемерите на форумов, има опција за Ignore и препорачувам масовно да се употреби.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Паша не заебавај, тоа важи само за албанците.

Ма пикни ги доживотно таму убијците, педофилите, силувачите...
Стварно се надевам дека ќе му приредат добра забава во ќумезот!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
ЕЕ мајко мила што дочекавме. Ова е срам бе, нигде на светот го нема ова. Дајте со време да им ја дадеме државата вака само се мачиме и не ебат во здрав разум. Доживотна казна за убиство во самоодбрана на своето малолетно дете. :facepalm: Не знам каква пресуда треба да донесат за убијците на 4 деца и еден возрасен човек кај Смиљковското езеро, да им ги вадат на сред плоштад органите, еден по еден онака. Па што се не се изначитав, убил двајца невини луѓе кои си оделе по патот и ништо не му направиле. Да бе да, онака си излегол човекот и му прднало па упукал двајца момци. Бог да чува, мизерии.
Не знам како не одминаа тие метеорите што паѓаа во Русија, како не не плесна еден барем ќе не снемаше и немаше вака да се мачиме со планинариве. Да ти се намочам и у држава и у политичари и у Судство и у народ и у све. За кур не не бива.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
НЕ Е ВИСТИНА!
....ziti se!!! ti bese svedok na nastanov ili mozda si ucestvuval vo istragata ?obdukcija ne e pravena na telata oti zrtvite ekspresno se trgnati od mestoto na nastanot i vednas pogrebani taka da ,obvinenieto se bazira na ocevidci a znaejci go vasiot mentalitet i bolen um ne me cudno i sami da ste gi ubile ....taka da ne si ti mirodaven da govoris sto e vistina a sto ne.... Me interesira kako bi reagiral ako gi smenime ulogite vo nastanov sto ce bese ???
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Македончето никогаш нема да се свести...
Се свестува,полека но сигурно,доста веќе се потценуваме меѓусебе со оваа фраза,мислам дека вистинско време е да се обединиме и да се избориме за нашите права во нашата држава!
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
После Смилковско, ова за полицаецов, Талат Џафери министер за одбрана и т.н. редно е да се отселам од оваа посрана држава на НЕМакедонци.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
НЕ Е ВИСТИНА!
Да не гледаш на гравче штом толку знаеш?Видовит за тоа што ваља а?Па дај прогледај малку на гравчето кажи шо се деси на Смиљковско?Користите доста мудро еден ваков период,па се опуштате на секакви провокации,али ќе дојде времето коа ќе ве бутнат на местото каде што припаѓавте!Секоја чест на 2-3 ца од тоа племе,али тие не се инцест штом имаат барем малку чувство и осет!Сите останати од ист калап...се отидени!
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
После Смилковско, ова за полицаецов, Талат Џафери министер за одбрана и т.н. редно е да се отселам од оваа посрана држава на НЕМакедонци.
Баш тоа и сакаат друже нели си свесен, дека сакаат да те избркаат од дома, дека сакаат сите нас Македонците да не избркаат,со сила да ни ги одземат родните куќи, да ни ги одземат човековите права, да не направат втора класа на граѓани и да ги растргаат фамилиите низ разни делови на светот.Мене истото ми паѓа на памет. Полека но сигурно не бркаат, и ја зимаат власта, во свои раце.
Лошото дрво треба да се пресече додека е младо, тоа да го знаете сите, време е да настапиме машки и да се сплотиме сите заедно. Во народот е силата, БАРАЈТЕ ПРАВДА И КАЗНА ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ. Само заедно обединети имаме шанси да преживееме. Престанете да гледате само за себе поединечно, затоа што кога ке ни текне да се обединиме да се сплотиме во еден организам со една цел и една надеж, тогаш можеби и ке биде касно и шансите ке бидат мали да направиме промени на подобро.
Мора што поскоро еден човек да се издвои како лидер кој ке го поттикне народот да застане на нозе и да го искаже својот револт на демократски начин.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Баш тоа и сакаат друже нели си свесен, дека сакаат да те избркаат од дома, дека сакаат сите нас Македонците да не избркаат,со сила да ни ги одземат родните куќи, да ни ги одземат човековите права, да не направат втора класа на граѓани и да ги растргаат фамилиите низ разни делови на светот.Мене истото ми паѓа на памет. Полека но сигурно не бркаат, и ја зимаат власта, во свои раце.
Лошото дрво треба да се пресече додека е младо, тоа да го знаете сите, време е да настапиме машки и да се сплотиме сите заедно. Во народот е силата, БАРАЈТЕ ПРАВДА И КАЗНА ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ. Само заедно обединети имаме шанси да преживееме. Престанете да гледате само за себе поединечно, затоа што кога ке ни текне да се обединиме да се сплотиме во еден организам со една цел и една надеж, тогаш можеби и ке биде касно и шансите ке бидат мали да направиме промени на подобро.
Мора што поскоро еден човек да се издвои како лидер кој ке го поттикне народот да застане на нозе и да го искаже својот револт на демократски начин.
Се сложувам до точка со тебе:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom