Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Терал тогаш кога се борел да го зацврсти местото во партијата која му се распаднала на 500 дела и останал со 4 пратеника се борел за власт тоа е тоа .... сега го има планинарот со неговата банда од пред 12 години со неговата партија како коалиционер што има легитимитет од 2002 година и ќе го уценува. Е па ќе го уценува бил заменик е*и му мајката. Не сме ние криви што не изработија ко бавча Европјаниве овде што ни направија војна. Зошто е Форинас Министер треба да ја бараме во потпишувачите на капитулацијата што свиткаа кичма на добиена војна на терен. Луѓе дај да се помириме еднаш засекогаш бе...ние војната ја изгубивме на маса (не на терен) и крај!!! Ни наметнаа изрежирана војна од Европа со цел да не биде држава од нас и тоа треба на нас да ни биде јасно. Одлуката е катастрофална за министер според мене ама коа имаш коалиционен партнер а ти немаш мнозинство тогаш ќе те уценуваат тоа е тоа. Губитникот прави отстапки и тоа е тоа. Нас колку сака може да не ни се допаѓа. А дека ќе има ревизија на Рамковен ќе има и во тоа сум сигурен милион посто се кладам со кој сака па да бидеме здрави и живи....
Кое глупаво објаснување.Веројатно се слагаш и со ова што го напишала брадатата свиња Миленко:

Да разјасниме ноклку работи со овие што се многу активни овие денови на фејсбук. Што се ептен “загрижени“ за Талат “ишју“.
Лицемерно и одвратно е Стојанче Ангелов да организира било какви, макар и минимални, протести против решението на Владата за Талат.
Стојанче, барабар со Љубчо, Додовски, Филип Петровски и слични, да не одеа на избори 2011 заради своите лични болни амбиции, ВМРО ќе имаше стабилно мнозинство во Парламентот. И, немаше да биде ставено во позиција да мора да тера “дипломатија“ со ДУИ.
Така да, кога повикувате и прозивате, дајте да ја видиме вистинската ситуација која доведе до ова.
Вие, “големи“ македонци од Достоинство и НП, вие ќе ја имате на душа Македонија. Штетата што тогаш ја направивте, а сега со коалицијата со Бранко само ја зголемувате, е огромна. вашето ПРЕДАВСТВО овој народ нема да го заборави.

Се борел за партијата, се борел за мнозинство во праламентот и затоа ќе му опростме за сите предаства кои веќе се на рамниште на оние на Бранко и Љубчо. Или да го прогласиме за доживотен лидер со цело мнозинство и тогаш сигурно нема да имаме проблеми во државата.

Знам дека е офтопик ама морав, оти уште има луѓе кои оправданија си наоѓаат на погрешни места.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Вака да нема забуни јас а верувам и сите албанци што пишуваат на темата сме против секаков вид убијци!
Ако пронајдат доволно докази за обвинетите за убиството кај езерото Смилковци, тогаш нека ги казнат доживотно немам ништо против. И мене ми е многу жал за младите животи кои згаснаа, а тие кои го направиле тоа не заслужуваат да умрат лесно.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Е за ова вреди да се излезе на улица и да се протестира. Ова е многу поглема неправда и од 100џ да стават УЧК за министер на одбрана.
Ама сега нема кој да ги органзира протестите затоа што париите немат интерес.
И после сите ние ќе дрвиме кога ќе се организира некој протест дека е НЕПАРТИСКИ...
Немој да ме јебеш бре...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
дивидер не рипај толку бе не си ти најпаметен на форум - ако имате да си кажете нешто со генти или со али паша имате приватни пораки не ја серете темата.... да не ме сватиш погрешно - ова го мислам и за тебе и за Genti. i za Ali Pasha и за било кој друг што не мисли да прави муабет на темава т.е офтопик да си тера.

П.С што ако некого имаш на нишан кога немаш дозвола да пукаш?
Koga e napolneta, taa samata, ne bara dozvola.

I ne seri kako da si admin.
Za of topici.

Idi vojska prvo posle zbori.

Nisto ne e von tema.
Za da im vleze na shoshodrachaanata deka Jakim e prestorgo osuden mora sekako da ims e posoci.



P.S. Nekoj spomna za maksimalna kazna? Okolu dvaes-dvaesidve nekade e.
I ne e kumulativna. Ne e po covek dadena pa da se duplira.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Вака да нема забуни јас а верувам и сите албанци што пишуваат на темата сме против секаков вид убијци!
Ако пронајдат доволно докази за обвинетите за убиството кај езерото Смилковци, тогаш нека ги казнат доживотно немам ништо против. И мене ми е многу жал за младите животи кои згаснаа, а тие кои го направиле тоа не заслужуваат да умрат лесно.
Што тебе ќе те задоволи како доволен доказ?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ова заслужува цивилно соборување на власт. Ама сите покажуваме муда само на форум, никој нема да дигне иницијатива да им се отиде пред штабовине да изрази револт на најагресивен можен начин.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Вака да нема забуни јас а верувам и сите албанци што пишуваат на темата сме против секаков вид убијци!
Ако пронајдат доволно докази за обвинетите за убиството кај езерото Смилковци, тогаш нека ги казнат доживотно немам ништо против. И мене ми е многу жал за младите животи кои згаснаа, а тие кои го направиле тоа не заслужуваат да умрат лесно.
Не бе друже тие треба живи да ги одерат на плоштад.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Вие сте едни лицемерни говна, што се кријат позади пц. Ама за све има мегдан ;)

ДОКАЗИ ИМА!!!!
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 00:56 ---
Не бе газам на кумплунгот...
Сакаш на мењачов да мењаш брзини?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Вака да нема забуни јас а верувам и сите албанци што пишуваат на темата сме против секаков вид убијци!
Ако пронајдат доволно докази за обвинетите за убиството кај езерото Смилковци, тогаш нека ги казнат доживотно немам ништо против. И мене ми е многу жал за младите животи кои згаснаа, а тие кои го направиле тоа не заслужуваат да умрат лесно.

Ova e vtor post kade se osuduvaat (generalno) ubistvata na ezeroto. Vtor.
A kolku ima albanci tuka. Kup.
Aj, ubo rekov za tebe. Ne treba kursum, bor masina.

More kako ne ste site ko drugar mi Isak.

Go izbrkavte od Cair deka ne e kako site u stado.
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 00:58 ---
Вие сте едни лицемерни говна, што се кријат позади пц. Ама за све има мегдан ;)

ДОКАЗИ ИМА!!!!
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 00:56 ---

Сакаш на мењачов да мењаш брзини?
Ima....navisitna.
DNk od eden od obvinetite najdena vo kolata, a tragite od zemjata megju sarite na trkalata, gumite, e ednakva i ista so zemjata kaj ezeroto vo blizina na ubistvata.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Си ја штител ќерката , дали бил полицаец,земјоделец, стечаец , македонец , шќиптар , ром НЕ Е важно. Туку каде се сега големите МАКЕДОНЦИ ПАТРИОТИ да изразат подршка за Таткото ????
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ova e vtor post kade se osuduvaat (generalno) ubistvata na ezeroto. Vtor.
A kolku ima albanci tuka. Kup.
Aj, ubo rekov za tebe. Ne treba kursum, bor masina.

More kako ne ste site ko drugar mi Isak.

Go izbrkavte od Cair deka ne e kako site u stado.
Не ама јас сакам да ме пишуваш таму кај другарите...
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 01:01 ---
Сакаш на мењачов да мењаш брзини?
Подобро ќе биде ауспухот да ти го затнам со вакви
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Секакви правници имаме тука.
Да, имало и порано доживотна казна, и тоа за тројца (меѓу другите и убиениот Харун Алиу) за едно убиство (убиството на специјалецот во Автокоманда)
 
B

Beck's

Гостин
Idam na ulica, ubivam 2 random ljudi, idam u sud, svedocite vikat deka sum gi ubil za nisto, site dokazi taka govorat, a ja vikam u samoodbrana. Cel forum mi veruva mene:cuc:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Си ја штител ќерката , дали бил полицаец,земјоделец, стечаец , македонец , шќиптар , ром НЕ Е важно. Туку каде се сега големите МАКЕДОНЦИ ПАТРИОТИ да изразат подршка за Таткото ????
НЕ Е ВИСТИНА!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom