Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Сами сме си криви, ние ги избираме оние кои треба да се на власт, оние кои ги донесуваат законите и пресудите.
Нека се освести народот да излезе на протест, а не сите гледаат сеир и демек го жалат полицаецот. Стотина граѓани излегле на протест каде се другите?
Се плашат да не ги видат од партијата дека идат контра на власта. :tapp:
Да беа Албанците на наше место сега сите ќе беа на плоштад.
Треба Грујо да го изрешетат убаво од него е ова.
Си ја продаде државата, министри од друга националност, сите вработени во државни институции се Албанци. Македонецот им е важен само кога имаат потреба од гласови.

Ќе видиме колкава казна ќе им дадат на монструмите.
Се плашам дека ќе е највеќе 20 години или случајот ќе се заборави. Еве уште малку цела година и уште нема пресуда. :mad:
Бранителите во затвор, терористите министри. Преродбата продолжува. (y)
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Dardan-ia

Ме игнорираш ама ајде пак ќе ти пишеме.. Кажа протестите биле затоа што имало притворени што биле невини. Ако е тоа така тогаш што бараа овие знамиња таму ? Знамиња кои го оправдуваат убивањето каури

 
T

tinkerbelll

Гостин
Татарчињата успеаа за 2 дена да го сменат Борисов , ние шо успеаме ? Козоебачки терористи да поставеме за министри за одбрана .... Толку е мизерија ваа такозвана држава шо дури е и патетично да се спомнува тоа ...

Воа треба сеа притисок , треба сите терористи да се исфрлат од парламент , треба вај народ да се дигне на нози и да се разбуде , да почне да работе на својта иднина а не цело време со наведната шија и глава меѓи нози да гледа турко/кургистански жалнопојки !!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
По изрекување на пресудата, револтирани од изречената доживотна робија на Сулејман и Суат, група од 150 до 200 граѓани, вчера околу 15 часот ја блокираа улицата Дветан Димов и просторот околу Трговскиот центар Чаирчанка
@Dardan-ia; ?????
Соживот Албанци барате? Невини сте? Протестирате? За шо протестирате бре! За кој соживот бре! Ќе се удавите во лицемерие, ќе се удавите!
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Se so nemoze da kaze Xelixopter treba da e u podrum....inace go ebavme ezot......!!!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Сите се тие осомничени во еден голем процес за масакрирани деца. Сите биле некако поврзани со убијците. Ги приведоа, ги преслушаа, го задржаа ѓубрето и ги пуштија. Да не не требаше да ги приведат? Вие ли ќе кажувате како се води истражна постапка бре? Вие ли? според мене ни еден не требаше од тие да се пушти, наполни ги со динамит и фрли ги во Вардар да тепаат сомчиња. Цел арсенал оружје ќе чува на таван а ќе се праи невина? Марш мори таму у подрум да згниеш! Имаше акција за предавање на оружјето зарем не слушнала дека динамит дома не се чува?
Прузмцијата на невиност за полицаецот кај ти беше????? Ја остаи у подрум?
Да де да , и семејството на Јаким требаше да го казнат заедно со портпаролот на МВР и све останато. Или не ?
Таа што имаше оружје ќе одговори за оружје , но не била во Авганистан нити терористка , има разлика.
Презумцијата на невиност , во момент кога самиот признава дека убил двајца (па дури вели дека имало и други повредени , хммм).
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да де да , и семејството на Јаким требаше да го казнат заедно со портпаролот на МВР и све останато. Или не ?
Таа што имаше оружје ќе одговори за оружје , но не била во Авганистан нити терористка , има разлика.
Презумцијата на невиност , во момент кога самиот признава дека убил двајца (па дури вели дека имало и други повредени , хммм).
Протестираше ти на Цветан Димов за доживотниот затвор на убијциве?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Divider - еве една ти еден конкретен пример околу дискусијата за редовната војска повторно - тоа што ти го кажував како идат кај нас работите еве ти го во реалност - и после кажи ми што направила државата за тебе а што треба да направиш ти за неа. Да си го браниш своето чедо и во самоодбрана да убиеш човек добиваш доживотна казна затвор - а ако си бил во учк и ако си пукал каури добиваш министерско место.

да не спомнувам и други ситуации како на пример мавровски работиници и слично...

судскиот систем и човековите права во македонија може слободно да се споредат со хигиената во јавни вециња!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Divider - еве една ти еден конкретен пример околу дискусијата за редовната војска повторно - тоа што ти го кажував како идат кај нас работите еве ти го во реалност - и после кажи ми што направила државата за тебе а што треба да направиш ти за неа. Да си го браниш своето чедо и во самоодбрана да убиеш човек добиваш доживотна казна затвор - а ако си бил во учк и ако си пукал каури добиваш министерско место.

да не спомнувам и други ситуации како на пример мавровски работиници и слично...

судскиот систем и човековите права во македонија може слободно да се споредат со хигиената во јавни вециња!
Drn drn drn drn...uste ne znaeme sto i kako se slucilo, no, negovata verzija e taa

Pocesto i pocesto se slusa kako na samar nekoj vadi pistol.

Kad e eona fer manje so boksovi??

A policaecot ne znam, moze i ke ima nekoi olesnitelni okolnosti da ne lezi dvaeset, tuku okolu deset so pomiluvanje okolu 7.5

Sepak, sluzbeno lice treba da znae koga i kakos e vadi pistol na nevooruzeni. Duri i kjotek da izel. Se pocesto za samar, rekov, se vadi pistol bez da se misli na posledicite.

I nema vrska so redovna vojska i vaseto placosuvanje kako piclemi za trite mseca predlog da ne ste na mama mesti tato nosi.
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
Каква држава сме нема да ме чуди и на бесење да носат невин човек.
Секој би го направил тоа за самоодбрана.
Сега треба да се излезе на протест, да беше некој Албанец цело Тетово, Гостивар, Струга,Кичево и Скопје ќе се дигнеа на нозе.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
539
Поени од реакции
77
Море да ти ги еб*м луѓето што живеат во оваа наша држава 90% продадени души се и политичари и обични граѓани...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom