Договор на нотар

Член од
13 декември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
43
Здраво, правевме со еден пријател некој проекти за веб сајтови и сега ни бараат некој договор на нотар да имем заверено меѓу нас за да соработуваме со други. Е сега пријателот не е моментално тука и неможе заедно да одиме дали може некако посебно да завериме ... Врска немам од ова а ни бараат тоа и ако може да ми кажете колку се плаќа тоа.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Здраво, правевме со еден пријател некој проекти за веб сајтови и сега ни бараат некој договор на нотар да имем заверено меѓу нас за да соработуваме со други. Е сега пријателот не е моментално тука и неможе заедно да одиме дали може некако посебно да завериме ... Врска немам од ова а ни бараат тоа и ако може да ми кажете колку се плаќа тоа.
Кој ви го бара тоа и за каков договор станува збор ?
И јас работам со уште еден другар (веб страни/апликации) па еве сега кога беше последниот проект, јас се потпишав на авторскиот договор како проектот да сум го правел сам, а потоа откако ќе ги пуштат парите меѓусебно ќе ги поделиме. Легално е ова, значи парите ќе бидат исплатени на трансакциска а исто така и персоналниот данок ќе биде платен од страна на фирмата, така да ако мој предлог е авторски договор.
 
C

cige

Гостин
Да не отварам нова тема, тука ќе прашам. Колку пари зима нотар да дојди дома за изнемоштено лице да препише имот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom