Добри/лоши авто плацеви низ МК

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.459
Не ти објаснувам и ти кажувам не штитам никого, но еве едно прашање. Дали си некогаш бил на некој плац во Паланка или твоите ставови се темелат на искази на други луѓе по ФБ и форуми? Никаде не реков дека 2005 и 150.000 е реално (освен во исклучителни случаи), но и да тврдиш дека сите се отпад од Бугарија, исто така не е во ред. Сепак, нарушуваш углед и бизнис на некој. Верувам дека и тебе нема да ти биде сеедно да имаш бизнис и некој да плука по него без основа (ако има причина тоа е веќе друго). Поздрав.
Od sekade niz mk zemav koli i gi preprodavav za nekoja sitna para za kjar. Zatoa znam koj tocno i od kade zema koli. Ne samo tie,i vo skopje,veles,stip,ohrid i taka natamu,skoro site zemaat koli evtino so defeci i gi krpat ovde vo mk a vo bg poevtini se carinite zasega.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Od sekade niz mk zemav koli i gi preprodavav za nekoja sitna para za kjar. Zatoa znam koj tocno i od kade zema koli. Ne samo tie,i vo skopje,veles,stip,ohrid i taka natamu,skoro site zemaat koli evtino so defeci i gi krpat ovde vo mk a vo bg poevtini se carinite zasega.
Не купувај половно возило од Тојота Скопје. Скоро сите се од Бугарија. Ама, ако го купиш од Тојота е ок, ако е од Паланка не чини.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.273
Поени од реакции
5.179

Од тоа што гледав кај него сите коли му се бонбона. Ги носи од Норвешка со возење. Проверив неколку на карвертикал и се си искочи до детал. Малце солени цени има во спореда со други плацеви. Не е баш плац плац, туку треба да го договориш по телефон кога е слободен.

Јас не ни земав кола од кај него ама ми остави човекот добар впечаток. Бев решен да земам кола од кај него ама закаснив 15мин со повикот. Од после ме препорача на човек кој имал иста таква и сакал да ја продаде само на познаник. Стриктно си бев решен за тој модел со таа опрема и да не ме препорача ќе барав уште бајги време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom