Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Pesnava maximalno ja obozavam, na asalen repeat ide cel den :

DT8 Project - Breathe (Alex MORPH & Woody Van den Eyden rmx)

Dobar trance rmx na solidna pesna. Malku postara no sepak mnoogu dobra.


A i uste edna :

Ferry Corsten - Radio Crash

Soliden Tech-Trance so mnogu dobri melodii. Naskoro ke se pojavi i Mash-up so Smack My Bitch Up od Prodigy koj zvuci fenomenalno, ama za sega dovolno e i ova :)


I za kraj :

Zeta - Red Blood Rain (Astrix rmx)

Soliden rmx na dobra hevi metal traka od strana na Astrix. Moze momakov se iskomercijalizira do maximum ama produkcija ima sto bi rekol eden prijatel sto go znam GZ.


p.s. Strasen prelaz nek si ....
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
9.975
Астрикс е мадафаќер, респект за момакот иако сега веќе многу слабо го слушам ама едно време, посебно во средно се идеше до вкрај :pos: ама не сум од тие шо прекинаа да го слушаат, а со тоа и автоматски да го се*ат (се разбираме нали) ем продукција си вади дечкото, профица, мука ми е што сеуште некои си останаа на своето, а не гледаат да поработат на бистар звук (еволуција шо и да е) и слично туку само да...ај другпат :)

Него, Astrix - Monster (Numb Remix) - тракава ме пука у ребра, на кичма послабо, ама сеуште ме тера да денсам коа ја слушам, башка и не здосадува (битен факат) :pos:...everytime when i close my eyes i have visions... :wink:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Artist: VA
Title: Soma Compilation 2008
Label: Soma
Genre: Progressive House
Bitrate: 180kbit av
Time: 01:12:30
Size: 98.63 mb
1. Slam - Staccato Rave (Adam Beyer Remix) 7:32
2. Octogen - The Journeyman (Orlando Voorn Remix) 5:27
3. Beroshima - Horizon (Funk D'Void's Hope Remix) 7:10
4. Funk D'Void & Sian - Ginebra (Onionz Corrosion 5:34 Remix)
5. The Black Dog - Train By The Autobahn Part 2 (DJ 5:44 Remix By Robert Hood)
6. Vector Lovers - Raumklang 6:00
7. Let's Go Outside - Girls Don't Like Me (Mark Broom 5:30 Remix)
8. Xpansul & Massi DL - Nerd Soul 5:53
9. Mr Copy - Minerva 5:40
10. Decimal - Eleanor 5:26
11. Harvey McKay - 69 5:56
12. Silicone Soul - The Pact (Bassline Dub) 6:38


Така програсив хаус траки, навистина супер ритам , онака јас што ги велам кулирачки, плус супер миксови се средени. На сите што ценат прогресив сигурно ќе им се допаднат. :helou:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
200
Artist: Visual Contact
Track: Natural Vibes
Compilation: Back to Galaxy
Year: 2005
Style: Psy/Full On
Dance-type: кршење кичма :pos:


На ова се мавам од ѕид у задње време, ептен е кршење тракава... Visual Contact рулз.

Моментот е на 5:40 минути... кичмо-рендање... :pos:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Laurent Garnier - Man With The Red Face (Granite Wmc Re-Work Mix)

Нема потреба од пишување шо стил е.Кој ја отвара темава би требало да знае.Ако не нека не ја ни отвара:) Не е многу различна од оригиналот.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
200
Artist: Tikal
Track: Black Space
Album: Cosmic Dragon
Year: 2008
Style: Psy
Dance-type: напред-назад со кичма... :pos:


Е ова е нешто посебно од Тикал, ептен дига... чујте и почујте... surround + woofer (recommended)

А и ова е одлепење од земја...

Track: Meditation

 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
455
Ај и јас да дадам придонес на темава, доста само модерирам :)
Тракава ја начекав на МЏМ форумот, и ми се залепи на уво :)
Бај д веј, колку што следам, днб траки ептен ретко на темава.
Па додај у насловот бе О ти :)

Иначе траклистот за денес.....
Си се потсетив од пред некое давнешно време направен на микс од Иљче(ДНБ) а идет вака
100% Памук
1. Chris.Su - Solaris Theme (Subtitles)
2. D.Kay & Mat - Planet Music (Brigand)
3. Q Project - Soulstar (Liquid V)
4. Dj Marky & XRS - The Wizard (Innerground)
5. Artificial Inteligence - Uprizing VIP (Liquid V)
6. Dj Marky & XRS - Butterfly (Innerground)
7. Craggz & Parallel Forces - 100 % Poison (Product Rec.)
8. Hive - Last Call VIP (True Playaz)
9. Calyx - Tearing us Apart (Moving Shadow)
10. Hive,Keaton,Echo & Gridlock - Violent Sound (Violence)
11. Noisia - Block Control (Moving Shadow)
12. Hive - Neo (Dom & Roland remix) -(Violence)
 
П

Паган-др

Гостин
Artist: Vibe Tribe
Track: Wise Cracks
Album: Wise Cracks
Year: 2006
Style: Psy

Artist: Yudhisthira
Track: Reincarnation
Album: Civilization & Trancedance
Year:2007
Style: Psy


Artist: Tryambaka
Song: Safi Baraka
Album: The Colour Of Time
Year: 2008
Type: Psy
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Wizzy Noise - Haiku

Најеуфоричното кревање евер! :) Must hear!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.071
ATB - Let You Go
rmx


Wamdue Project - King Of My Castle


нешто старо ама добро да се чуе
Jaydee - Plastic Dreams (1993)


Westbam- Hard Times

 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ај малку progressive trance. Прилив на емоции. :vozbud:
TechnoDream - The Final Emotions (Original Mix)
Arnej - They Always Come Back (Original Mix)
Arnej - People Don't Change (Original Mix)

Ben Gold - Life (Original Mix)
 

Satellite

Digital Dance DJ
Член од
25 декември 2007
Мислења
321
Поени од реакции
115
Wizzy Noise - Haiku

Најеуфоричното кревање евер! :) Must hear!
Pufff...Masterpiece. ova e najdobra pesna od Wizzy ever....mislam izdadena. A ona sto nikogas nema da ja vidi svetlinata i da se izdade propisno e : Juno Reactor - Masters of the universe (Wizzy noise rmx)....Jas solidno urlav na pesnava vo B2, sto bi rekol Vodkamixx...krsenje kicma :)
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Pufff...Masterpiece. ova e najdobra pesna od Wizzy ever....mislam izdadena. A ona sto nikogas nema da ja vidi svetlinata i da se izdade propisno e : Juno Reactor - Masters of the universe (Wizzy noise rmx)....Jas solidno urlav na pesnava vo B2, sto bi rekol Vodkamixx...krsenje kicma :)

Сеа ќе го барам ремиксот на Хаику (ако постои), ми се чини дека беше во една компилација од 2005...Па ќе вииме дали е за препорака...


Ќе ја откопам и Masters of the Universe...

Artist: Tikal
Track: Black Space
Album: Cosmic Dragon
Year: 2008
Style: Psy
Dance-type: напред-назад со кичма... :pos:

Можеш и со колк да денсаш...? :pos2:

Ѕверска!

Tyas e rastur, deckoto go biva za sve od techno, do house do trance
Се израсипа во последно. Порано се знаеше дека типот пушта Tyas-style...од типот на Aled Mann - Cold Fusion (Sean Tyas remix) (мастерпис, must hear!)... сеа почна да мава некој безвезе интра во сетовите. Немам спуштено негов сет веќе 3-4 месеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom