Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.898
Ја отворам темава со нови правила.
1. Линкови за симнување само преку ПП или профили
2. Без компилации (билдање постови)
- доколку постирате компилација, болдирајте ги траките поради кои сметата дека таа би требало да стои на темата.
3. Доколку ви се допаѓа некоја веќе постирана трака, барање за линк пуштете кај членот што ја постирал траката, НЕ НА ТЕМАТА.
4. Пишувајте коментар во врска со траката што ја постирате (жанр, специфичен момент и слично)
5. Модераторот задржува право да избрише пост кој не ги исполнува претходно наведените правила.
- исклучоци нормално дека ќе постојат а се однесуваат на постови кои поттикнуваат дискусија, или се мислења квалитетни за читање.

Мислам дека правилава се јасни и едноставни.
Доколку има потреба ќе менуваме.
Ај сеа со ум.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.522
Поени од реакции
2.340
Браво Тончи,поготово за правилава,би требало сега да има барем малку прегледност.
Еве јас ке почнам прв на темава, и одприлика сите што ке ставате траки, гледајте нека изгледа вака постот, за да има прегледност,и функционалност.

1.Katy Perry-I Kissed a Girl (Mobin Master Remix) (ремикс од комерцијален хит,стилот е прогресив/трибал хаус,супер е за оние што немаат предрасуди,и не се влезени во Андерграунд филм:) )
2.David Penn & Robert Gaez - What Is House (Club Mix) (хаус,накај прогресив,со екстра вокалче,препознатливо за David Penn..п.с сите ремикси се добри)
3.David Penn Ft. Aquarama - Revolution (Victor Peres Edit)(според мој вкус ТОП!!!Потсетува на старите добри песни од Martin Solveig,како Rockin Music,особено во вокалот)
4.Dummy Boy_Rick_-_Bass_All_Around_The_Place__feat._Sam_Oswald_(Nightstylers_Slave_To_The_Bass_Remix) (не можам да дефинирам,битно Хоусе,електро,али не дивурија...)
5.Devilfish & Roel Salemink - Manalive (Jon Rundell Remix)(од сите овие,оваа ми е НАЈУБА,го има семпло од Inner City - Good Life со некој тек хаус ритам,ТОПППП!!!!)

Ај сега за сега доста се,да не акам многу музика,да можи да ги слушните овие,па понатаму ке има уште.....
Значи гледајте пишувајте од прилика што стил се песните што ги ставате,немора толку детално колку јас во случајов,ама барем стилот пишете го.)
:smir:
 
П

Паган-др

Гостин
Tiesto pres. Allure feat. Christian Burns - Power Of You

Се извинувам вака за 1 песна што ставив ама заслужува. Најновата трака на Тиесто. Нешто феноменално.

П.С. Тончи потполно се сложувам за тебе и те поддржувам за ова.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Liquid Soul - Clean Mind
Liquid Soul - Love in Stereo

Oд новиот албум на Liquid Soul...Must have! Толку се пумпачки бас линиите :sekss:

Liquid Soul - The Reason мислам дека е постара...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.286
Поени од реакции
10.013
Liquid Soul - Clean Mind
Liquid Soul - Love in Stereo

Oд новиот албум на Liquid Soul...Must have! Толку се пумпачки бас линиите :sekss:

Liquid Soul - The Reason мислам дека е постара...
Хаааа закон еј! Сепак разлика на вкусови, мене па нај "Liquid Soul" ми е "Synthetic Vibes" прога да рога :pos: како и "ЕР"-то, шtо го извади недела дена пред "Love in stereo", (Global Illumination)...Мрсно, мрсно :)

Е кога сме веќе кај прога - мајсторите, би препорачал 2 изданија : Првото е од Iboga Records - Extrasensory Perception (Compiled by Martin and Liquid Soul) - посебно Andromeda - Plazza del Trippy :vozbud: како и "EP"-то на нашиот Бобан Лазовски ака EgoRythmia (Imaginary Sight), "Night Sight" со само 2 траки (Night Sight Original Mix, We can fly Original Mix)...но толку феноменални и солидно обработени, нешто невероватно! Бравос за момакот! :)
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
малку повеќе :eek:ftopic: ако сакате избришете постов...ама освен Dee_Jay не гледам некј друг да кажал што жанр се траките...ај ве молам потрудете се, зашто сите не ги знаат сите продуценти па да знаат шо правец е траката, а и да ги знаат некои менуваат жанрови :jaj:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
@ Little Lady...тие што ги пишав ја, се прог-псај.

@ mans. Еxtrasensory Perception e чудо од прог што излага еднаш на 5 години. Не би се осмелил да издвојам некоја трака, цел албум е како дијамант :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.286
Поени од реакции
10.013
малку повеќе :eek:ftopic: ако сакате избришете постов...ама освен Dee_Jay не гледам некј друг да кажал што жанр се траките...ај ве молам потрудете се, зашто сите не ги знаат сите продуценти па да знаат шо правец е траката, а и да ги знаат некои менуваат жанрови :jaj:
Малку ли е тоа што пишав Прогресив транс? Не се разбира?
Па нема пропратни елементи и инфлуенс од друга музика, јбг :toe: а критичари и стручњаци да глумиме не бива :) сепак по нашки си ги дефинираме, поштено :smir:

Boom Shankar :wink:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Е кога сме веќе кај прога - мајсторите, би препорачал 2 изданија : Првото е од Iboga Records - Extrasensory Perception (Compiled by Martin and Liquid Soul) - посебно Andromeda - Plazza del Trippy :vozbud: како и "EP"-то на нашиот Бобан Лазовски ака EgoRythmia (Imaginary Sight), "Night Sight" со само 2 траки (Night Sight Original Mix, We can fly Original Mix)...но толку феноменални и солидно обработени, нешто невероватно! Бравос за момакот! :)
Ауууууууу брат....ЕПот на ЕгоРитмија. ЛЕЛЕЕЕЕЕЕ:vozbud: Ау ау ау како пумпа....ѕверски, респект...незнам немам коментар! 10/10! Фала...
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ај да се раздвижаме малку... Trance.

Above And Beyond - Oceanic

Ben Gold - Life (Sean Tyas Remix)

Бај д веј, мислам оти нема смисла Aly and Fila да бидат дури 31ви на djmag, а DJ Shan (Sunlounger) дури 58ми... заслужуват многу повеке.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
:vozbud:Tyas e така крупна ѕверка, ќе се качи за брзо време во топ...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
414 не е финтата истото да се постира како претходно значи прочитај најгоре како треба , оти сигурно ќе бидеш избришан. :helou:

Едит од Модератор (се надевам не се лутиш што ти чепкам во мислење): Избришан и опоменат. Ме немаше деновиве онлајн.

btw Dee Јay навистина супер траки ги најдов некој :)
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
јас само 4тата не ја најдов ако може ПП
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.898
Ај и јас да дадам придонес на темава, доста само модерирам :)
Тракава ја начекав на МЏМ форумот, и ми се залепи на уво :)
Бај д веј, колку што следам, днб траки ептен ретко на темава.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.286
Поени од реакции
10.013
Јас би препорачал (нормално, ДнБ)

Corrupt Souls - Wicked Life EP '04
Noisia - Fabriclive 40 [Fabric London] 2008
Black Sun Empire Recordings [ALL]
Calyx and Teebee - Anatomy 2007
Telemetrik My Lightyear [BSECD004] 2008
The Upbeats - Nobodys Out There 2007
Dj TeeBee - Presents Black Science Labs [cd-2000]
Big Bad Bass - Dillinja
Shot Down on Safari - Bad Company

(ова ми е се крволочен и р'беткршачки ДНБ ко за мене стокмен :) )

Како и некое поопуштено (јас морнинг си го викам :pos: ) драменбејЗче со артисти од типот на Klust, Aphrodite - Urban Junglist...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom