Добра ГПС навигација за Андроид

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Абе на навигон за разлика од ИГОто ми фалат бензиски на мапата, барем само тоа приметив.
Игото ми е покомплетно.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Не знам како ти фалат бензиски, баш сега проверив, ги има сите бензиски. Да не користиш некоја постара верзија на Navigon ??
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Не бе брат. Јас сум во ново лисиче, тука има две бензински, една на макпетрол друга на лукоил. Ај баш провери кај тебе дали ги покажува. Мапите се од првиот квартал на 2012, автоматски се симнаа со навигонот.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Во врска со навигацииве, приметувам на iGO дека нема некои локации пример во Штип го нема стадионот. Постои ли можност самите да ги додадеме некако овие локации?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Во врска со навигацииве, приметувам на iGO дека нема некои локации пример во Штип го нема стадионот. Постои ли можност самите да ги додадеме некако овие локации?
Не би требало да постои можност да додадеш сам информација. Можеш како POI да ја додадеш и да знаеш дека е таму, а на тие што ја изработуваат апликацијата да им пишеш меил дека треба да додадат некои работи.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Не би требало да постои можност да додадеш сам информација. Можеш како POI да ја додадеш и да знаеш дека е таму, а на тие што ја изработуваат апликацијата да им пишеш меил дека треба да додадат некои работи.
Ако ако, најдов самиот добар начин.

Значи iGO има опција самиот да си одредеш дестинација со допир на мапата. Па ке си ја отвориш навигацијата, ке отвориш на компјутерот Google Maps и ке видиш што каде е. Ке се ориентираш по улиците итн и ке си одбележиш во навигацијата. :)

А за дека треба да додадат повеке локации во МКД, треба да додадат... Не сум сигурен дали се бензинските обележани, баш ке проверам.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
Пријатели, ми треба добра ГПС навигација за Македонија, за Sony Ericsson Xperia Arc S. Фала од напред. :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Пријатели, ми треба добра ГПС навигација за Македонија, за Sony Ericsson Xperia Arc S. Фала од напред. :)
Јас користев Навигон. Не е лоша, ама не сум нешто импресиониран. На Google Maps не можеш да користиш навигација?
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
Може, само што не треба да бара интернет. Мислам ми треба за кога сум негде на пат. А би требало истата апликација да ги има мапите и на соседните држави.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
оди до некој сервис, плати си и ќе добиеш одлична гпс навигација на твојот андриод.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Може, само што не треба да бара интернет. Мислам ми треба за кога сум негде на пат. А би требало истата апликација да ги има мапите и на соседните држави.
На Нвигонот конкретно, откако ќе го инсталираш (за кракната верзија ти зборам), ти дава опција да си одбереш која држава сакаш да ти ја симне. Ќе ги симне од нет тие карти што си ги одбрал и после цепаш. Еве пример, пред неколку недели бев до Албанија, и Албанија е послабо покриена од Грција и Македонија, каде е одлично нивото на информации. На Симбиан цепам Гармин исто така и до сега сум немал проблем никаков.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
На Нвигонот конкретно, откако ќе го инсталираш (за кракната верзија ти зборам), ти дава опција да си одбереш која држава сакаш да ти ја симне. Ќе ги симне од нет тие карти што си ги одбрал и после цепаш. Еве пример, пред неколку недели бев до Албанија, и Албанија е послабо покриена од Грција и Македонија, каде е одлично нивото на информации. На Симбиан цепам Гармин исто така и до сега сум немал проблем никаков.

Ок, фала ти многу друже. Ке ја пробам апликацијата. Иначе симнав вчера некој. што ги најдов во андроид маркет, ама нечинеја, мислам Македонија ја немаше :(
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
На Нвигонот конкретно, откако ќе го инсталираш (за кракната верзија ти зборам), ти дава опција да си одбереш која држава сакаш да ти ја симне. Ќе ги симне од нет тие карти што си ги одбрал и после цепаш. Еве пример, пред неколку недели бев до Албанија, и Албанија е послабо покриена од Грција и Македонија, каде е одлично нивото на информации. На Симбиан цепам Гармин исто така и до сега сум немал проблем никаков.
Хмм. Јас инсталирав iGO пред некое време, патиштата ги има в во убав детален приказ и онака некои основни локации, иако кај некои градови (како Штип и прилеп) ги нема ознацено некои најосновни локации како автобуската и стадионите например....

Кај Навигон ги има ли ознацено сите поважни објекти во градовите низ Македонија?

Или пак пример бензинските по пат...

Има ли опција да те извести ако има застој на некој пат, па да те пренасоци? Кај iGo незнам дали го има ова ама не сум го сретнал.

Ај ако ја имаш за резолуција 240х320 пушти ми ја по пп ако не ти е тешко



Sent from my LG-P350 using Tapatalk 2
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Ок, фала ти многу друже. Ке ја пробам апликацијата. Иначе симнав вчера некој. што ги најдов во андроид маркет, ама нечинеја, мислам Македонија ја немаше :(
Кои ги симна?

Sent from my LG-P350 using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom