Добитници на лотарија за САД

Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Колку време трае "поканата" и имаш рок да аплицираш кога ќе те извлечат за да почнеш процедура?? Долг период се мислам да аплицирам, би ми било како џокер, иако во наредните 3/4 години НЕ планирам да мрдам никаде бидејќи си терам кариера овде и сум голем локал патриот, но не би било лошо ако човек има отворено пат за план-Б..
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.507
Колку време трае "поканата" и имаш рок да аплицираш кога ќе те извлечат за да почнеш процедура?? Долг период се мислам да аплицирам, би ми било како џокер, иако во наредните 3/4 години НЕ планирам да мрдам никаде бидејќи си терам кариера овде и сум голем локал патриот, но не би било лошо ако човек има отворено пат за план-Б..
Не треба да те извлечат, јас ќе ти платам карта во еден правец иди и не се враќај повеќе,жално е лик како тебе што гази на оваа земја.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Не треба да те извлечат, јас ќе ти платам карта во еден правец иди и не се враќај повеќе,жално е лик како тебе што гази на оваа земја.
Не знам што бараш овде, за тебе е темата Здравје - Лекови. 2 пати на ден - Б-комплекс, мистер комплекс. Арно ме наоѓаш секаде да ми реплејнуваш ХАХАХАХА :vozbud: :vozbud:

Него ајде, штом се понуди да плаќаш, биди маж и стој си на зборот што го даваш. Те чекам во пораки. Иди чисти шофершајбни на семафор, пари немаш за лекови, не па карта до САД да плаќал.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.572
Поени од реакции
4.507
Не знам што бараш овде, за тебе е темата Здравје - Лекови. 2 пати на ден - Б-комплекс, мистер комплекс. Арно ме наоѓаш секаде да ми реплејнуваш ХАХАХАХА :vozbud: :vozbud:

Него ајде, штом се понуди да плаќаш, биди маж и стој си на зборот што го даваш. Те чекам во пораки. Иди чисти шофершајбни на семафор, пари немаш за лекови, не па карта до САД да плаќал.
Изброј до 100.000 и дојди на аеродром во Скопје ќе те чека картата во еден правец.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Изброј до 100.000 и дојди на аеродром во Скопје ќе те чека картата во еден правец.
Добро ве научил шерифот.. Дојди на аеродром, Дојди на велешко езеро, Дојди во лисиче, Дојди дома. А таму веќе сум бил 9 месеци пре тебе.. :vozbud:
 
Член од
5 јуни 2023
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки дали може некој да ми каже што е добил маил или веќе бил на интервју за DV2023 скоро за да знам од прилика до кој број е дојдено ако тоа има врска пошо ние у август испративме апликацијата и сеуште ни нема маил стасано за интервју дали е до бројчето или воопшто да не се надеваме не знам ве молам кој има искуство совет да сподели. Поздрав
 
Член од
16 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
2
Здраво ќе бидам офтопик , не најдов адекватна тема за проблемот ,ви пишувам во врска со една немила ситуација каде што се употребува нашето 16 крако сонце но во грчка верзија и на сина позадина.Никој не би имал проблем доколку сопственикот на објектот и бизнисот не беше македонец од Радовиш , кој поседува камионџиска компанија во Чикаго. Локацијата на ресторанот е во елитна населба во Чикаго , и покрај предупредувањето да ја замени позадината со црвена или целосно да го одстрани ,од само нему познати причини го задржа истиот симбол. Единствено што можиме да направиме е да извршиме притисок преку рејтинг на google каде што и те како е битен за бизнис во САД. Ќе ве замолам преку линкот подоле да му оставиме 1 ѕвездичка рејтинг на google , ваљда на овај начин ќе се опамети, а ние ќе си го заштитиме нашиот македонски симбол барем од нашите.
https://g.co/kgs/PS7ebo
Pella Signature
(630) 686-8621
 

Attachments

Член од
16 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
2
Искрено со постов повеќе му направи реклама отколку антиреклама ама ај...
Не е целта да се напрај антиреклама или наштети туку да го тргни симболот, имаш мал милион ресторани грчки низ Чикаго никој од тие грци не користи знамиња и такви работи едноставно никој не игра на картата национализам.Нашиот се најде најпаметен типично македонски , повредува и иритира тоа што наш македонец ја користи грчката верзија на македонскиот симбол стварно не разбирливо , сепак тоа е македонска карактеристика гоце за џабе не рекол не познавам друг народ што страда повеќе од своите синови изроди од македонскиот. Сепај кој сака нека остави една звездичка,можи тоа ќе го одврати.

https://g.co/kgs/SY8FTG
Pella Signature
(630) 686-8621
 
Член од
19 јуни 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ako ima nekoj dobieno zelena karta i planira da odi vo avgust/septemvri neka mi pisi pm
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
8
Дечки дали може некој да ми каже што е добил маил или веќе бил на интервју за DV2023 скоро за да знам од прилика до кој број е дојдено ако тоа има врска пошо ние у август испративме апликацијата и сеуште ни нема маил стасано за интервју дали е до бројчето или воопшто да не се надеваме не знам ве молам кој има искуство совет да сподели. Поздрав
Ние бевме во Април со број 9k. Гледам дека до 30000 има спремно или веќе закажано за интервју во Скопје.
На овој линк селектирај ја амбасадата во Скопје и ќе видиш до каде се со случаевите, до каде има закажано интервју и до која бројка се спремни случаеви за интервју -> https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY23.html
Автоматски споено мислење:

Zdravo,

Izvlecena sum za DV 2024, sakam da prasam bidejki ziveam so decko mi, no ne sme vencani, dali e pametno da se vencame pred podnesuvanje na DS-260 i dali da gi promenam site dokumenti kako pasos, licna karta, itd i vo aplikacijata da gi navedam novite podatoci (novoto prezime)? Slusnav deka nekolku devojki imale problem so ova kade sto KCC im vratile deka dokumentacijata ne e verificirana...

Dali moze nekoj sto imal iskustvo da pise ili da me iskontaktira, vi blagodaram mnogu!
Венчавање, спремање документи и после пополнување на DS-260... така ќе си чекате интервју и таму ќе прикажете слики, билети од патувања за доказ на вашата врска (дека не сте се земале чисто за едниот да биде извлечен преку другиот).
 
Член од
11 јуни 2023
Мислења
5
Поени од реакции
4
Здраво, Извлечени сме на лотаријата за 2024 по 10 години аплицирање. Околу 15000 ми е бројчето. Обезбедени ми се сите документи. Сакам да прашам дали можам да рентам стан во Џерси без депозити и сметка во банка. И дополнително насоки ако знаете што како коа ќе стигнеме ...
 
Член од
15 јуни 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, дали има некој кој стапил во брак после резултатите од лотаријата, да ми каже каква венчаница треба да се прикачи во дс260, односно дали треба преведена на англиски, или интернационална?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Здраво, Извлечени сме на лотаријата за 2024 по 10 години аплицирање. Околу 15000 ми е бројчето. Обезбедени ми се сите документи. Сакам да прашам дали можам да рентам стан во Џерси без депозити и сметка во банка. И дополнително насоки ако знаете што како коа ќе стигнеме ...
Мораш да имаш сметка, плус ќе ти бараат кредит рејтинг а ти пошо нова ќе немаш, затоа ти треба гарантор на старт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom