Добитници на лотарија за САД

Член од
25 јули 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali ima nekoj dobieno mail za intervju neka pise ???
Автоматски споено мислење:

I ako ima nekoj info posle kolku vreme mu gi obrabotija ds260 i mu pratija mail za prakanje na dokumenti i intervju fala odnapred srekno na site :)
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
Ај некој поупатен за оваа лотарија нека ми пише лп. Имам неколку прашања.
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
здраво до сите
дали може да се аплицира за греен карта со два различни пасоши од различна држава а исти човек

позз
 
Член од
26 септември 2021
Мислења
14
Поени од реакции
5
Да замолам ако сака некој да ми каже, кои документи се прикачуваат во апликацијата за лотаријата и кои податоци се потребни да се внесат?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Да замолам ако сака некој да ми каже, кои документи се прикачуваат во апликацијата за лотаријата и кои податоци се потребни да се внесат?
За да учествуваш потребна ти е само слика со зададени димензии и другото се податоци од типот име презиме образование брачна состојба итн... ако те изберат тогаш веќе се документите ...
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
За да учествуваш потребна ти е само слика со зададени димензии и другото се податоци од типот име презиме образование брачна состојба итн... ако те изберат тогаш веќе се документите ...
И пасош.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
не се сеќавам баш ама мислам дека пасош или нема или не е задолжителен затоа што знам дека имав успешни регистрации и повеќе години пред да извадам пасош. Тоа што немам среќа да ме изберат е друга приказна :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
2-3 nedeli? Mislam deka na pocetokot na oktomvri pocnuva apliciranjeto,do pocetokot na noemvri trae..
google > Usually, the application process is only open for a limited time from October to November. The last date to apply for the Green Card Lottery 2023 is November 10, 2021

Првата недела поарно да не пробувате знае да зезни базата па да бараат пререгистрација како пред некоја година.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
29
Поени од реакции
31
не се сеќавам баш ама мислам дека пасош или нема или не е задолжителен затоа што знам дека имав успешни регистрации и повеќе години пред да извадам пасош. Тоа што немам среќа да ме изберат е друга приказна :)
Bese porano samo so licna karta no od pred nekoja godina zadolzitelno e pasosh mozes da se registridas i bez pasos ama ako te izvlecat ke bides odbien. Pozz
 
Член од
21 октомври 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дали документите што треба да ги пратиме по мејл треба да се преведат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom