Добитници на лотарија за САД

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Какви студија стегнав едно селфи од предна камера и ми ја прифати сликата :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Точно така хаха.
Милион ме прашале како се аплицира.
Дури и една пријателка влегла в апликацијата и се видело тешко и исклучила лол. Не читсст прирачник за аплицирање
Тие таквите имаат поголема среќа верувај, 4 години аплицирам и ништо од бизнисот, лани еден колега го извлекоа, а не знае ни да се претстави на англиски, тотална дупка, па доправа трчај мочај работава на интензивни курсеви за англиски и напушти од работа за да стигне да поднаучи колку толку.
 
K

Kacar

Гостин
Тие таквите имаат поголема среќа верувај, 4 години аплицирам и ништо од бизнисот, лани еден колега го извлекоа, а не знае ни да се претстави на англиски, тотална дупка, па доправа трчај мочај работава на интензивни курсеви за англиски и напушти од работа за да стигне да поднаучи колку толку.
Кажи ми да ти кажам.......
Оваа година аплицирам 5 пат по ред. И аплицирав лани на една комшивка, што чула за лотаријата а појма нема ама среќа да испроба. Дафук, ја избрале сеа в септевмри....
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
@Kacar , @Кеплер , јас пак аплицирам 16-17 год. по ред уште од времето кога се праќаа по пошта апликациите мислам дека ги праќавме во кентаки, последниве 5-6 год. откако е електронско аплицирањево пуштам и по 2 апликации, на едната апликација носител јас на другата сопругата, ама досега не сме имале среќа :place: , а познавам многу луѓе што се спасија на овој начин од мизеријава по легален пат без да вадат бугарски пасоши и да мора да лажат за потекло или чуство на национална припадност.
ама нема лутење секој со сопствената среќа :icon_lol:, затоа и се вика лотарија нели?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
@Kacar , @Кеплер , јас пак аплицирам 16-17 год. по ред уште од времето кога се праќаа по пошта апликациите мислам дека ги праќавме во кентаки, последниве 5-6 год. откако е електронско аплицирањево пуштам и по 2 апликации, на едната апликација носител јас на другата сопругата, ама досега не сме имале среќа :place: , а познавам многу луѓе што се спасија на овој начин од мизеријава по легален пат без да вадат бугарски пасоши и да мора да лажат за потекло или чуство на национална припадност.
ама нема лутење секој со сопствената среќа :icon_lol:, затоа и се вика лотарија нели?
Јбг тоа е, јас не се ни надевам многу, еве годинава не платив за сликање ги фрлив старите слики од лани, плус со ова што го побара Трамп за укинувањето и оваа порта се затвора постепено.
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
Абе луѓе и ова не е едноставен процес како некогаш што било.Сега веќе ако немаш пријател или роднина во УСА тешко дека ке успееш. Најпрво за I-134 формуларот, второ во УСА неможеш да земеш стан под кирија ако немаш социјален број, трето за работа да се снајдеш... не е како порано порано ништо од ова не било потребно а сега да можат и влакно во јајцето ке бараат.
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
тоа се вика во будалите е среќата :)
иначе и ја еве веќе едно 6-7 години сигурно ама тоа е,со господ напред и каква ние е судбината така ќе живееме
 
K

kicodarker

Гостин
Сега да си кажиме вака искрено, ама шо повеќе собирате кандидати за лотаријава да аплицираат,тоа поголема конкуренција имате.
 
Член од
3 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Lugje sto e godinava sto case number idat tolku bavno? Dali mora site 50.000 da se zavrsat do 30ti septemvri ili do kaj stignat - stignat? Segde kaj sto baram razlicno mi kazuvaat. Vashe mislenje ke ve molam :)
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
U.S- Department of State
National Visa Center
Rochester Avenue. Portsmouth 35004

Mi stigna mail za green card, od ovaa adresa, nekako ne mi e veren, posto baraat DS-230 obrazec da se popolni, a toj mislam deka veke ne se koristi, kako i kopija od pasos i slika. Nekoj iskustvo?
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
514
Поени од реакции
536
U.S- Department of State
National Visa Center
Rochester Avenue. Portsmouth 35004

Mi stigna mail za green card, od ovaa adresa, nekako ne mi e veren, posto baraat DS-230 obrazec da se popolni, a toj mislam deka veke ne se koristi, kako i kopija od pasos i slika. Nekoj iskustvo?
Obrazecot ds-230 uste se koristi. Popolni go sto pobrzo i prati go nazad vo USA. Imas sansi da bides poslednata grupa vlezeni preku lotarija bidejki Trump ke ja ukinuva ovaa viza.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Obrazecot ds-230 uste se koristi. Popolni go sto pobrzo i prati go nazad vo USA. Imas sansi da bides poslednata grupa vlezeni preku lotarija bidejki Trump ke ja ukinuva ovaa viza.
Не шири дезинформации... Трамп не може да ја укине сам!
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Дајте контакт од некој што се нафаќа за брак за кеш... пишете во инбокс...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom