Добитници на лотарија за САД

Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
Здраво да ве прашам дали може некој да ми помогне. Сега прочитав дека годинава односно сега на 2 Октомври ке имало лотарија за зелена карта па ме интересира ако може некој детално да ми објасни некој жто веќе добил или што аплицирал што се пишува таму во формуларот и слушнав дека имало некои најбитни делови што се пишувале кои што носеле многу поени за да имаш повеќе шанси за добивка. Ќе ве замолам ако може да ми објасните. Фала однапред
Нема такво нешто кога аплицираш за лотарија за зелена карта.Си ги пополнуваш сите полиња со најискрени лични податоци, и тоа е тоа.Ако имаш среќа ќе бифеш извлечен ско не следната година пак си аплицираш, а доколку си извлечена ќе треба онлајн да потполниш дс-260 формулар и така натака прво нека те извлечат па ке помагаме тука што можеме. Во главно нема стафка која ти зголемува поени за да те извлечат.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
[DOUBLEPOST=1475221632][/DOUBLEPOST]Јас следејќи ги балканскиот форум и хрватскиот свесно отидов на интервју и си ги дадов парите само и само да се уверам бидејќи Србите и Хрватите имаат објаснувано дека поминувале и вонредно, и со трет степен и бла бла, иако претходно ми беше проверено.

Сподели линкови од болдираните форуми. Благодарам.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
незнам колку сте информирани, одамна ја немам отворено темава, најверојатно откако дојдов во америка преку лотаријава, али сакам да ви кажам дека доколку не сте знаеле апликаните за dv 2017 имаат уште една шанса, затоа што на 6 септември, 2016 биле избрани уште 7,700 апликанти, така да, Со среќа на сите :D
http://www.dvlotteryhome.com/important-notice-for-diversity-visa-dv-2017-entrants/
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
незнам колку сте информирани, одамна ја немам отворено темава, најверојатно откако дојдов во америка преку лотаријава, али сакам да ви кажам дека доколку не сте знаеле апликаните за dv 2017 имаат уште една шанса, затоа што на 6 септември, 2016 биле избрани уште 7,700 апликанти, така да, Со среќа на сите :D
http://www.dvlotteryhome.com/important-notice-for-diversity-visa-dv-2017-entrants/
Пак треба да се провериме со кодот ? Јас го фрлив во канта уште на 3ти мај :D
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Пак треба да се провериме со кодот ? Јас го фрлив во канта уште на 3ти мај :D
On September 06, the Department of State sent an email to a total of 7,700 additional selectees worldwide requesting them to check their status on the ESC website www.dvlottery.state.gov.

Од напишаното, ако ти стигнало на мејл известување дека треба да си го провериш дополнително статусот со кодот, тогаш си во тие 7.700 дополнително изберени од 6 Септември.
Мене ништо на мејл не ми стигна, го имам кодот и пак проверив со кодот, и си пишуваше истото од Мај, дека не сум изберен за понатамошната постапка за зелена карта.
Ако не ти е ништо на мејл стигнато, нема потреба да се грижиш.
Повеќе среќа во Мај наредна година ;)
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
On September 06, the Department of State sent an email to a total of 7,700 additional selectees worldwide requesting them to check their status on the ESC website www.dvlottery.state.gov.

Од напишаното, ако ти стигнало на мејл известување дека треба да си го провериш дополнително статусот со кодот, тогаш си во тие 7.700 дополнително изберени од 6 Септември.
Мене ништо на мејл не ми стигна, го имам кодот и пак проверив со кодот, и си пишуваше истото од Мај, дека не сум изберен за понатамошната постапка за зелена карта.
Ако не ти е ништо на мејл стигнато, нема потреба да се грижиш.
Повеќе среќа во Мај наредна година ;)
Не сум сигурен, ми стигале некои спамови за Green Card никогаш не сум ги читал само ги бришев... да не е мејлот во некој од тие :D
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Нема такво нешто кога аплицираш за лотарија за зелена карта.Си ги пополнуваш сите полиња со најискрени лични податоци, и тоа е тоа.Ако имаш среќа ќе бифеш извлечен ско не следната година пак си аплицираш, а доколку си извлечена ќе треба онлајн да потполниш дс-260 формулар и така натака прво нека те извлечат па ке помагаме тука што можеме. Во главно нема стафка која ти зголемува поени за да те извлечат.
A dali ima kriteruim za minimum godini za apliciranje? Treba 18 da imas?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom