Добитници на лотарија за САД

Член од
17 април 2016
Мислења
125
Поени од реакции
8
Ми се праи пасошот и МВР -_-
него го чекам и одма зиам попунуем
7000 сум
а шо може да си отварам да си пополнуем па да го сејвнам па пак да го отварам така?
тенкју со среќа!
Дада може, и се надевам си го чуваш ДВ-ентрито да провериш колку од информациите ти се поклопуваат, пример на дв-ентри само барало Сити оф бирт , а овде на ДС вика сити оф бирт но над него има *Плејс оф бирт*, и *акординг то пасспорт*, што на пример мене ми направи разлика, на ДВ-ентри само Скопје , а овде Долно Лисиче , затоа и ги контактирав кентаки да ми кажат што како.
Проверувај си се и земај белешки , и прашувај слободно во кентаки.
Во случај да предадеш а да имаш грешка пишуваш до кентаки и ти го отклучуваат, но ќе треба одново да се одработува и со тоа покасен рок за интервју добиваш. долг е формуларот, пиши ми на ПП па ќе се помагаме по директно :) , еве д г-дес и флафи баби пигс може ќе ни стојат на располагање , флафи баби пигс поминала без афидавит !
 
Последно уредено:

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Дечково не го следи тхреадов воопшто, ниту пак се разбира нешто околу правилата за интервју од амбасадата. Сепак такво е миграцисково оделение на кајгана :D . Миграциско одделение СПОНЗОР , на чело со сабзеро немате спонзор немојте случајно да сте помислиле понатаму чекори да превземате, спроти амбасада: човек ви е само потребен за каде да стигне зелената, може да престојувате во хотел. колега му стеалт англиски не ти треба многу зборете македонски , амбасада: англискиот и план за таму е абсолутно битен да докажеш на конзулот дека сам ќе се снајдеш со работа и притоа да не ти притреба спонзор-афидавит. Значи и двајцава да те уназадат у споредба со зборот од амбасада и општо што пишува на странски форуми, си водат накај спонзор. веројатно работат со неделковски миленко, којшто им е главниот спонзор. (шала на страна до љубомората е)
Da mu go jades ti na subzero palecot od nogata...! Da eve jas od lubomora sekoja den sveka palam ti da ne zemes visa! Aj uzivaj si u prostocata tvoja i ne me spominaj vise!
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
Ми се праи пасошот и МВР -_-
него го чекам и одма зиам попунуем
7000 сум
а шо може да си отварам да си пополнуем па да го сејвнам па пак да го отварам така?
тенкју со среќа![DOUBLEPOST=1463400071][/DOUBLEPOST]

Ми се праи пасошот и МВР -_-
него го чекам и одма зиам попунуем
7000 сум
а шо може да си отварам да си пополнуем па да го сејвнам па пак да го отварам така?
тенкју со среќа![DOUBLEPOST=1463400105][/DOUBLEPOST]
а шо е анлок? као го заклучуеш го отклучуеш ли? не раабирам
Кога го пополнуваш дс-от на секоја посебна страна можеш да му правис сејф, на пример денеска потполнуваш до трета страница го снимаш и утре пак продолжуваш од трета страница,ама имаш лимит тиме од 60минути мислам, а го заклучуваш дс-от кога ке го потпишеш односно финално завршиш, а го отклучуваш со праќање маил во кентаки за тие да ти го отклучат ако имаш да дополниш некој податоци или слично.
 
Член од
17 април 2016
Мислења
125
Поени од реакции
8
@Е.Аркадјевна ете го имаш пакович, ако треба мој совет пиши ПП :)

@Pakovic на интервју таа што ти го разгледуваше ДС-260 , не ти понуди да ја смениш адресата кај тој што ти бил спонзор? Исто сакав да ти кажам штом тој бил уорк енд травел , не бил ситизен тоа сецкало исто, зашто тој немал никаков статус ни зелена ништо.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
@Е.Аркадјевна ете го имаш пакович, ако треба мој совет пиши ПП :)

@Pakovic на интервју таа што ти го разгледуваше ДС-260 , не ти понуди да ја смениш адресата кај тој што ти бил спонзор? Исто сакав да ти кажам штом тој бил уорк енд травел , не бил ситизен тоа сецкало исто, зашто тој немал никаков статус ни зелена ништо.
не не кај мене спонзорот беше со зелена карта на 10год. но маката беше што јас имав адреса на живеење кај едни пријатели а не кај спонзорот, и затоа пишав одма тука за сите да си знаете дека бараат да имате адреса на живеење кај спонзорот.[DOUBLEPOST=1463423491][/DOUBLEPOST]Инаку ако само тоа ми било проблемот се надевам дека би ми понудиле тогаш да ја применаѓ адресата како што кажа Дездеј, но ете кај мене беше друг проблем :(
 
Член од
17 април 2016
Мислења
125
Поени од реакции
8
не не кај мене спонзорот беше со зелена карта на 10год. но маката беше што јас имав адреса на живеење кај едни пријатели а не кај спонзорот, и затоа пишав одма тука за сите да си знаете дека бараат да имате адреса на живеење кај спонзорот.[DOUBLEPOST=1463423491][/DOUBLEPOST]Инаку ако само тоа ми било проблемот се надевам дека би ми понудиле тогаш да ја применаѓ адресата како што кажа Дездеј, но ете кај мене беше друг проблем :(
А процедура немаше како што кажа дездеј , да ти го прегледуваат ДС-260 и да те прашува дали има простор на корекција ? Значи низ таква понуда за корекција на ДС-260 не проаѓаат сите ? На телефон мене ми кажаа дека е во ред во хотел, мене спонзорот ми се нафаќа да живеам кај него но не сака да потпишува ништо, ќе се држам на што ми рекле на телефон за хотелот
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
По се изгледа за секого е различно на интервјуто, за мене цело време на мониторот каде што работаше нашава службеничка беше мојот формулар, можеби го отвори само да ја промени адресата на гарантот, кој знае плус ме праша и некој рандом прашања како која ми беше класна во средно и како ми се викаше професорката по англиски во средно, не знам зошто и беа потребни тие одговори

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
 
Член од
17 април 2016
Мислења
125
Поени од реакции
8
По се изгледа за секого е различно на интервјуто, за мене цело време на мониторот каде што работаше нашава службеничка беше мојот формулар, можеби го отвори само да ја промени адресата на гарантот, кој знае плус ме праша и некој рандом прашања како која ми беше класна во средно и како ми се викаше професорката по англиски во средно, не знам зошто и беа потребни тие одговори

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
ај да ни каже пример и @fluffybabypigs и @The Goddess , дали имало разгледување на ДС-от за време на нивното интервју?
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
На секого му го гледаат ДС-от, бидејќи тој е тој што ке одговори на многу прашања за конзулот да одлучи дали ке даде виза или не,затоа има и прашања од карактерот дали некој ви помогна да го потполните ДС-от и бла бла, знаат тие како да ги ловат грешките и лагите, но во секој случај ДС-от е профилот за секој апликант и они го гледаат додека се обавува интервјуто.
 
Член од
17 април 2016
Мислења
125
Поени од реакции
8
На секого му го гледаат ДС-от, бидејќи тој е тој што ке одговори на многу прашања за конзулот да одлучи дали ке даде виза или не,затоа има и прашања од карактерот дали некој ви помогна да го потполните ДС-от и бла бла, знаат тие како да ги ловат грешките и лагите, но во секој случај ДС-от е профилот за секој апликант и они го гледаат додека се обавува интервјуто.
Дали ти дадоа и на тебе шанса како на дездеј околу корекции ? да направиме една споредба
Исто земав онакво за кривична и казнена евиденција од суд, тоа од мвр за што е? од војска исто незнам од кај се земаше потврдата, нешто пишува на травел.стејт.гов и од полиција треба полициски рекорд? ај некој од травел.стејт.гов што се водел по документација нека објасни
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Од суд се земаат двете потврди, мвр не дава потврда, а за војска ќе си одиш во подрачната единица за одбрана, не знам Скопје каде се наоѓа, обично имаат канцеларии во општина.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
 
Член од
17 април 2016
Мислења
125
Поени од реакции
8
Од суд се земаат двете потврди, мвр не дава потврда, а за војска ќе си одиш во подрачната единица за одбрана, не знам Скопје каде се наоѓа, обично имаат канцеларии во општина.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
Бидејќи и жена може да служи , затоа треба и за носителот на апликацијата да си земам, незнам дали лично присуство е потребно или само нејзина лична карта ? Да не отсуствува од раб џабе ми беше
Колку е битно изводов на раѓање да е меѓународен ?
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Бидејќи и жена може да служи , затоа треба и за носителот на апликацијата да си земам, незнам дали лично присуство е потребно или само нејзина лична карта ? Да не отсуствува од раб џабе ми беше
Колку е битно изводов на раѓање да е меѓународен ?
За жена ми не ваѓав никаква потврда од војска, за мене извадов затоа што служев војска а дали даваат потврда за неслужење војска не сум запознат ниту дали ти треба таков документ. Извод извади си интернационален барем тој не е некој проблем да се извади.
 
Член од
17 април 2016
Мислења
125
Поени од реакции
8
За жена ми не ваѓав никаква потврда од војска, за мене извадов затоа што служев војска а дали даваат потврда за неслужење војска не сум запознат ниту дали ти треба таков документ. Извод извади си интернационален барем тој не е некој проблем да се извади.
Сликиве кој се користат на грин кард кој на виза? бидејќи едните од ДВ апликација ќе бидат год стари на време на интервју.
За изводов им реков меѓународен у центар обичен ми дале на мк , мада јас колку што знам примаат на МК или англиски документи ? За друг јазик треба преведено?
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Слики ќе мора да си направиш нови, рачунај ќе ви требаат по 11 слики од секого , 9 за во ремедика на лекарски и 2 за во амбасада, макар во амбасада мене една ми зедоа а другата ми ја вратија. Само тие сликите ме коштаа 3000+ денари за сите четворица и тоа со попуст овие фото студијава дебело наплаќаат за слики за документи. Мислам нема да имаш проблем и со обичен извод , но сепак извади си еден интернационален да не ти затреба во Америка не можеш да знаеш.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom