Добитници на лотарија за САД

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
141
Поени од реакции
94
Дечки, вие што имате добиено т.е сте извлечени претходниве години, ако може да ми каже некој кај бевте да се сликате, у кое студио ?
Поздрав!
Барем град да наведеше, вака чоек незнај ни како да ти одговори али еве, ќе пробам. Не е битно името од студиото воопшто, секое студио би ти завршило работа, спомни му за лотарија дека ти е, си знаат самите. Еве јас на пример од Прилеп сум, али кога аплицирав и добив вооедно се сликав во ГТЦ Скопје пошто така се погоди моментот да сум Скопје, а да е последен ден за аплицирање.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.900
Поени од реакции
11.360
Дали оваа година има лотарија и до кога трае аплицирањето?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
853
Поени од реакции
989

Говор на Трамп во кампањата за годинешните претседателски избори во САД.
За некои работи е во право, но сепак извлечените добитници на зелена лотарија лесно можат да бидат проверени од амбасадите на САД ширум светот и од Американските безбедносни служби дали би претставувале ризик за националната безбедност на САД.

Претерува Трамп околу тие легални 55.000 визи преку зелената лотарија.
Моментално БАН кој го донесе лично Трамп за забрана на влез во САД трае до крај на годинава и стопирани се постапките за визи за влез во САД ширум Американските амбасади во светот. Оние кои во Мај 2020 се извлечени на лотарија и кои се дел од програмата за влез во САД во 2021 се во неизвесност дали на време ќе успеат да ги завршат процедурите и успешно да влезат во САД до крај на 2021 година.

Ако повторно Трамп победи, извесно е дека ќе го продолжи БАН за влез во САД, и ќе ја отежнува миграцијата колку што ќе биде во моќта на Трамп. Сам да ја укине зелена лотарија без Конгрес и Сенат нема да може.
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
2
Здраво на сите, сакам да прашам некој што има искуство со иселеничка виза за Америка. Моите родители поднеле уште пред 8,9 години за виза за целото семејство и еве конечно сега стигна дека визата ни е одобрена. Проблемот е што јас сега имам полни 21 година и се рачунам како посебен човек. Прашањето ми е на кој начин јас би можела да отидам со нив, и дали мојот дечко доколку стапиме во брак може да дојде со нас?
Ви благодарам на сите ❤
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
22
Поени од реакции
5
На апликацијата мора ли адресата да е по таа во пасошот или може друга, затоа што не живеам веќе на таа адреса
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.724
Поени од реакции
17.488
NEKAKO KOCI PRIJAVUVANJEVO.NE SAKA DA VLEZE SO SUBMIT. SO MOZE DA E PROBLEMOT.
Истото."Искусните" па скоро секоја година велат така било пред приближување на крајниот рок.
Ама ете нече ни од прва, неколку дена по ред.
Некој решение?
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
22
Поени од реакции
5
Истото."Искусните" па скоро секоја година велат така било пред приближување на крајниот рок.
Ама ете нече ни од прва, неколку дена по ред.
Некој решение?
кај мене сакаше,гледај побрзо изнапиши ги информациите мислам дека затоа несака кај некои
 
Член од
6 април 2017
Мислења
298
Поени од реакции
412
кај мене сакаше,гледај побрзо изнапиши ги информациите мислам дека затоа несака кај некои
Fala za sovet. Uspesno bese. Dali moze dvajca sopruznici poodelno da apliciraat za lotarija i dokolku imaat polnoletno dete dali i toj moze da si aplicira za sebe posebno osven sto i roditelite go vklucile vo aplikcijata?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.892
Поени од реакции
12.324
Fala za sovet. Uspesno bese. Dali moze dvajca sopruznici poodelno da apliciraat za lotarija i dokolku imaat polnoletno dete dali i toj moze da si aplicira za sebe posebno osven sto i roditelite go vklucile vo aplikcijata?
Polnoletno dete (nad 21 godina) mora samo da aplicira i ne mu sleduva zelena karta, iako go vklucile roditelite (ne treba ni da go vklucat ako e nad 21 godina). Ili ako e aplicirano pred da napolni 21.

Married children and children who are already aged 21 or older when you submit your entry are not eligible for the DV program. However, the Child Status Protection Act protects children from “aging out” in certain circumstances. If you submit your DV entry before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, it is possible that he or she may be treated as though he or she were under 21 for visa processing purposes.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
298
Поени од реакции
412
JAS racunav po nase 18 godini ama ok e. A sopruznicite dali mozat poodelno da apliciraat?

Polnoletno dete (nad 21 godina) mora samo da aplicira i ne mu sleduva zelena karta, iako go vklucile roditelite (ne treba ni da go vklucat ako e nad 21 godina). Ili ako e aplicirano pred da napolni 21.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
853
Поени од реакции
989
JAS racunav po nase 18 godini ama ok e. A sopruznicite dali mozat poodelno da apliciraat?

Нормално дека можат и треба сопружниците посебно да аплицираат, со тоа си ги зголемуваат шансите.
Секој сопружник има право да аплицира посебно, и секако едниот сопружник во своја апликација го впишува и својот партнер и податоци за брачниот другар, и обратно вториот брачен другар во своја апликација го впишува брачниот другар и податоци.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
845
Поени од реакции
917
кој мисли да аплицира нека го направи тоа веднаш за помалку од 24h се затвора можноста,

јас иако се премислував дали да аплицирам годинава такаречи во последен момент пуштив две апликации една од мое и една од име на сопругата,

да се надеваме дека годинава ќе имаме повеќе среќа од претходните 20 (со исклучок на минатата) :D
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.557
Поени од реакции
6.134
Јас сум идиот, буквално за се чекам последен момент па така и вчера кога да аплицирам гледам истечен пасошот :facepalm:
Не дека ќе имав толку среќа баш мене да ме извлечат сепак..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom