Добивка

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
И? Ако погодиме еднаш во две години ваков лото тикет, не значи дека Ставро не е во право кога вели дека само со сингл можеш да бидеш во плус на подолг период. Ете, тој сигурно оваа сума ја вади во два дена.
Овие тикети ти се единствено за ќеф, со мала уплата да бркаш голема добивка, па ако биди - биди, ако не здравје.

Иначе со здравје да се трошат.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Атланта во продолженија победила, недобитно...
Само што се враќам од кладилница, одам да исплатам и ми вика вработениот недобитно ти е, и прашувам како тоа и вика така пишува во системот дека е недобитно. Како е можно продолжението да не важи за победа на домаќин или гостин а поените да важат? Еве што пишува во правилникот на спортлајф, не гледам никаде да е спомнато вакво нешто.. Значи пишува дека Домаќинот/Гостинот ќе победи на НАТПРЕВАРОТ, никаде не се спомнати продолженија, него вика ќе победи на НАТПРЕВАРОТ. Ако е така значи треба да има ставено и Х и +/-, не само 1 и 2 и +/-

168151979_1339331289797959_426986189967705515_n.jpg
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.490
Само што се враќам од кладилница, одам да исплатам и ми вика вработениот недобитно ти е, и прашувам како тоа и вика така пишува во системот дека е недобитно. Како е можно продолжението да не важи за победа на домаќин или гостин а поените да важат? Еве што пишува во правилникот на спортлајф, не гледам никаде да е спомнато вакво нешто.. Значи пишува дека Домаќинот/Гостинот ќе победи на НАТПРЕВАРОТ, никаде не се спомнати продолженија, него вика ќе победи на НАТПРЕВАРОТ. Ако е така значи треба да има ставено и Х и +/-, не само 1 и 2 и +/-

Прегледај го приврзокот 290402
Недобитно е. Чим за конечен тип имаш 1 Х и 2 мора да заврши во регуларен дел во спротивно недобитно е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.921
Само што се враќам од кладилница, одам да исплатам и ми вика вработениот недобитно ти е, и прашувам како тоа и вика така пишува во системот дека е недобитно. Како е можно продолжението да не важи за победа на домаќин или гостин а поените да важат? Еве што пишува во правилникот на спортлајф, не гледам никаде да е спомнато вакво нешто.. Значи пишува дека Домаќинот/Гостинот ќе победи на НАТПРЕВАРОТ, никаде не се спомнати продолженија, него вика ќе победи на НАТПРЕВАРОТ. Ако е така значи треба да има ставено и Х и +/-, не само 1 и 2 и +/-

Прегледај го приврзокот 290402
Кај комбинираните типови не се важи продолжение, истото важи за: кошарка, ракомет, хокеј. (јас барем не сум сретнал кладилница што ги признава, а за да се признава треба да пишува на самиот тип).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom