Доберман

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Прекрасни кучиња! Штета што неможам да чувам едно ... мора да биде некоја патуљаста раса ... број 5 ми е од омилени кучиња зошто е големо, не е хипоалергично, но е грациозно, мило, нежно и внимателно куче.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Ме занима квалитетно легло на добс, независно дали е овде или ширум Балканов.
Заинтересиран сум, а ќе ми биде прво куче па би ми било од голема помош доколку некој ме упати на правото место. Значи доберман, не било каков доберман.
За се останато, нека му ја мисли тој кога ќе го земам.
Однапред фала.
 
L

Lu

Гостин
Ме занима квалитетно легло на добс, независно дали е овде или ширум Балканов.
Заинтересиран сум, а ќе ми биде прво куче па би ми било од голема помош доколку некој ме упати на правото место. Значи доберман, не било каков доберман.
За се останато, нека му ја мисли тој кога ќе го земам.
Однапред фала.
Моментално во Македонија има легло со светски квалитет ... родителите се светски шампиони ... али и цената е во согласност со квалитетот ... 2.000 - 2.500 од кученце :)
 
L

Lu

Гостин
Кафеавиот доберман Erebus Prince Cosmo Corsaro од одгледувачницата (линк: Erebus) од Грција, што освои 1-во место во класата на кафеави мажјаци, на специјалката за Добермани во Македонија :)





 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25


Ова е мојот лепотан стар 3 години со кој заедно се бориме против неговиот канцер на горната вилица и се надевам дека се успешно ке заврши...
 
Член од
20 јуни 2014
Мислења
2
Поени од реакции
4
Прво здраво од мене и драго ми е што гледам дека форуми како интернет сцена уште функционираат во земјава.
Да не должам многу, страсен вљубеник во доберманот како раса и горд сопственик (ако може да се ословувам како сопственик на член од фамилија) на кафеава женка. Во моментов, за заинтересираните, имам легло од кое се останати уште три кафеави женки, прочистени, вакцинирани и со уредни документи, односно педигреа. Кутрињата се од татко Kaiserkraft Gandalf, низ скопскиот парк познат како Кан и мајка Dani Tiwa Kraut позната како Тива. Во прилог еве некоја фотка од кутрињата, а сите заинтересирани може да ме контактираат или овде, или на меил - martin.kuculovski@gmail.com








 

Kajgana Shop

На врв Bottom