Добар бренд виски

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Jaс вакво пијам деновиве, го добив на поклон, ликер. Благ е, се осеќа бајаги вкус на мед, по 2-3 чашки на ден си пијам. Почнува да тежи на стомак и се осеќа благо. Женско виски. :D

Па јас не би го стаил у ликери 35 посто алкохол има говново. Еднаш акнав една флаша од 0.7, едно од најлошите пијанства и мамурлаци, стока. Слатко е пивко е, лаже у курац, убаво е маме му ебам. Али така треба како што правиш, по некоја чашка дневно.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.214
На темата Proper Twelve вискито на Конор, не знам со кого го зборевме тука. @Комита Ултрас мислам дека ти беше. :D

Вчера бев во Република во Аеродром каде што има на избор милион различни врсти на жестоки пијалоци од кои 900 илјади се само виски. Има еден Чивас не знам како се викаше 1200 денари чаша ОКККККК :D
300 денари е ова на Конор.

Сакам да пијам виски и општо жестоко, уживам, ама не сум некој експерт да знам критички да објаснам и да паметувам. У главном убаво е и пивко, добро е.

 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.886
На темата Proper Twelve вискито на Конор, не знам со кого го зборевме тука. @Комита Ултрас мислам дека ти беше. :D

Вчера бев во Република во Аеродром каде што има на избор милион различни врсти на жестоки пијалоци од кои 900 илјади се само виски. Има еден Чивас не знам како се викаше 1200 денари чаша ОКККККК :D
300 денари е ова на Конор.

Сакам да пијам виски и општо жестоко, уживам, ама не сум некој експерт да знам критички да објаснам и да паметувам. У главном убаво е и пивко, добро е.

Да јас го зборев. Што знам не сум ни ја некој експерт за виски иако само тоа пијам, ама мислењава за вискиво на Конор се поделени по интернетов. Мене ми е сосем океј, лесно и питко за секој ден, и има некоја нота на ванила што ми се свиѓа. Џек и Џејмисон ми се згадени ова е sweet spot. Немам пиено пола година, ама ако се вратам би одел пак со ова или Macallan Sherry Oak последно што пиев. Во Скопје сум го начекал во Speakeasy, можеби го има и во Република не сум бил таму.
 
Член од
10 јуни 2022
Мислења
54
Поени од реакции
78
Бебоси кај нас само директори пијат виски или уфилмни во мафијашки филм :LOL:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.305
Поени од реакции
7.284
На темата Proper Twelve вискито на Конор, не знам со кого го зборевме тука. @Комита Ултрас мислам дека ти беше. :D

Вчера бев во Република во Аеродром каде што има на избор милион различни врсти на жестоки пијалоци од кои 900 илјади се само виски. Има еден Чивас не знам како се викаше 1200 денари чаша ОКККККК :D
300 денари е ова на Конор.

Сакам да пијам виски и општо жестоко, уживам, ама не сум некој експерт да знам критички да објаснам и да паметувам. У главном убаво е и пивко, добро е.

Многу ти го разредиле со вода
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.214
Многу ти го разредиле со вода
Важи брат, ќе се обидам да ти поверувам дека сопствените очи ме лажеле во моменти кога пред истите, братучедка ми ми сипа дозер ипол и ми стави точно 1 коцка мраз во чашата. Како ќе кажеш, Кадаиф.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Па јас не би го стаил у ликери 35 посто алкохол има говново. Еднаш акнав една флаша од 0.7, едно од најлошите пијанства и мамурлаци, стока. Слатко е пивко е, лаже у курац, убаво е маме му ебам. Али така треба како што правиш, по некоја чашка дневно.
ова ко Саутерн Комфорт ли е на вкус?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
На темата Proper Twelve вискито на Конор, не знам со кого го зборевме тука. @Комита Ултрас мислам дека ти беше. :D

Вчера бев во Република во Аеродром каде што има на избор милион различни врсти на жестоки пијалоци од кои 900 илјади се само виски. Има еден Чивас не знам како се викаше 1200 денари чаша ОКККККК :D
300 денари е ова на Конор.

Сакам да пијам виски и општо жестоко, уживам, ама не сум некој експерт да знам критички да објаснам и да паметувам. У главном убаво е и пивко, добро е.

Да не знаеш дали има некаде да се земе флаша и која цена би била?
До сеа неам приметено кај нас некој да донесе Пропер, а сакам да го пробам.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.305
Поени од реакции
7.284
Важи брат, ќе се обидам да ти поверувам дека сопствените очи ме лажеле во моменти кога пред истите, братучедка ми ми сипа дозер ипол и ми стави точно 1 коцка мраз во чашата. Како ќе кажеш, Кадаиф.
Добро виски не се пие со лед. А коцкава по фоткава изгледа поприлично голема. Ледот неутрализира лош мирис и вкус, па со лед можеш и најсмрдливата беровска шљивова да ја испиеш и да кажеш: ооо оваа е многу добра :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Добро виски не се пие со лед. А коцкава по фоткава изгледа поприлично голема. Ледот неутрализира лош мирис и вкус, па со лед можеш и најсмрдливата беровска шљивова да ја испиеш и да кажеш: ооо оваа е многу добра :)
Многумина ставаат лажичка вода во вискито, за да ослободи уште повеќе од мирисот и вкусот на вискито.
Не сум јас некој господин и редовен пијач на виски, па најчесто го пијам со една коцка мраз како и секоја жестока пијачка што ја пијам, освен ракијата, таа иде чиста.
Проперот иначе сум го пробал, пивок е океј е, ајриш стил и то је то. Не ми е нешто посебно зашто јас сум по скочот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Добро виски не се пие со лед. А коцкава по фоткава изгледа поприлично голема. Ледот неутрализира лош мирис и вкус, па со лед можеш и најсмрдливата беровска шљивова да ја испиеш и да кажеш: ооо оваа е многу добра :)
Скоро сите шљивовици се многу добри и секогаш давам лозова за сливова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom