Дневник

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Дневник ... па пишам од ко знам за себе т.е од ко научив да пишам се до денеска. Инаку првите дневници сеуште стојат во метален куфер закопани под земја од ко бев помала и само јас знам кај се со уште други работи од раното детство. Не пишам дневник дека кријам некој особени тајни не знам ни како почнав да го пишам првиот ама бев стварно мала, сепак убо се осеќам ко ќе ги надополнувам страниците со убај моменти и спомени, згоди и незгоди, приказната за мојот живот на лист хартија ... секогаш ко ќе почнам да пишам ми идат инспирација да напишам и понекоја песна или друг текст значит не пишам дневник од типот јадам пијам спијам ... туку сосема подруг стил и како се осеќам, како размислувам, како го гледам светот и така натака ... понекогаш е стварно добро дбора случка или најубаво поминат ден да го напишиш за да го памтиш дури и по многу години. :wub:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Гледам дека одамна е замрена темава, ама ќе си ја пробам среќата, ако одговори некој фала му. Прашањето ми е кај да најдам убава тетратка за возрасни со катанец и клуч? Тоа подразбира да не биде со Мики Маус, Барбики исл :)
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Кога водам - кога неводам ... најчесто кога не сум емотивно добр, водам дневник ... потоа кога сум ултра среќна и окупирана ... заборавам

Кај мене - дневникот - не е издувен вентил од тензијата или се што ми лежи на срце

Најмногу ми помага искрен и отворен разговор, без окривувања, префрлувања, обвинувања - разговор во кој ќе си ја олеснам душата ... и секако од кој ќе научам нешто ново ... не разговор со било кого туку со ...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Започнав да пишувам кога бев 1 година средно и ова ми е трета година кај што пишувам.
Бидејќи средношколските денови се незаборавни а и овие години најмногу заради тоа започнав да пишувам.Некој посебен ден или некоја случка што се имам случено која е за паметење и после долги година ќе можеш да ја паметиш....
Ќе биде интересно кога ќе сум поголема и кога ќе ги читам дневниците и ќе евоцирам спомени....
 
П

Пепси_

Гостин
Не пишам оти ако почнам да пишам ќе требе да пишам се нај нај неубаво оти до сеа не ми се десило ништо посебно убаво за да го запамтам или запишам.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Драга Кајгана е мојот дневник :baeh:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Никогаш не сум пишувала дневник. Ама сега Драга Кајгана е мојот дневник:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Никогаш не сум пишувал дневник .. :toe:

А на крај краева, Кајгана ќе испадне дека е дневникот ! :icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom