Дневна доза сеир!

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Во атлетика трчаат и овој што беше прв успори мислејќи дека завршил а има уште од трката.

Што му бидна на човекот :eek:
Мене токму ова истото ми се случи на трка од 1000 метри за средни школи. (трет стигнав на крај)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Која прецизност директ шише у глава. Не е за сеир ова, треба да си тотално безвезе да дојдеш на концерт и да гаѓаш со шише во бендот ама секоја чест за прецизноста. Ова се случува во Сарајево на Ван Гог концерт и на портали пишува дека Ѓуле (пејачот) го викнал гаѓачот со шише да му се придружи на сцена.

 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
"Three children were sitting on the steps of a home, and one child was playing with toy motorcars, another was playing with a spaceship, and the third was reading a glossy Playboy-type magazine. A man passed. He looked at the three children. He asked the first, 'What you would like to become in your life?' The first said, 'Of course, I would like to compete in car races. I want to become the greatest driver in the world.' The second said, 'I want to become an astronaut.' And he asked the third, 'What do you want to become?' He looked at the man and said, 'Grown up, sir. Grown up.'
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Дали ако ја пуштам сликава по интернет оние што деновиве плукаат дека некој не знаел како е П на кирилица иако сликата ти била 6 години стара ќе престанат со тоа? :)

ets2_20201022_183449_00.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom