Дневна доза сеир!

Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.027
Поени од реакции
1.400
Писмо од Аустралиа:

Најмил мој фнучко, еве најдов тро слободно време и го зедов пенсило врака си реков чекај да ви пишам едно писмо баго... Вујна ти Коца стално ми вели, море Ило пиши му на сестра ти Паца и на фнукти Цане во стариокрај. Прашај дали се таму орајт! Cтопати се стокмифне да таквојне за старикрај, ама пуста печалба тешка е баму спечало. Иначе ние не сме појќе во Ситнеј. Го продадовне хаусо и купифне со тиепари два хауси помали во МЕЛБУР. Во еднио си живејне, другио го рентане... Овде ногу лошо дојде... Нема ворк : да не се лажиш да идваш! Незнајш ти шое печалба. Ах, да можам одма ќе го ватев Квантасо и ќе си дојдеф! Ама брачедти Мајкл си купи нов кар и сега за него работам прекувремено дури го исплатам. Туку идаа баму стопанката нивна бамуја, Аустралците ич не работат како нас. Таму слушам на телевизарон многу убав споменик на Александар де Грејт Македонцки му напрајле... Фнучко немам многу време а ти многу да ми ја поздравиш сестрами Златана (еве се расплакаф). Ахххх... Примете еден вагон топли желби од далечната Аустралиа и голем поздраф до сите. ПС: Ќе ти пуштев 5 $ да се почестиш ами веќе го затворив пликов...

Писмо од фнукот:

ДЕДО, ГОДИНАВА НЕФТАСА ПИСМО ОД ТЕБЕ. НЕ ДОЈДОФТЕ ЗА ДА СИ НАПРАЈТЕ ТРО ЗАБИТЕ, НА ЛУЈЏЕ ДА ЗАЛИЧИТЕ, ДА МОЈТЕ ДА ЏВАКАТЕ ВО АСТРАЛИЈА И ТРО МЕСО, БАМУ СПЕЧАЛО. ДА ДОЈДЕФТЕ, ИМАВМЕ СПРЕМНО ЕДНА ПОЛУТКА СВИНСКА СУШЕНА , 5-6 КИЛА КОЛБАСИ, ТЕГЛИ АЈВАР, СЛАТКО И ЕДНО ТЕПАААНО МАРИОСКО СИРЕЊЕ ЗА ДА ВИ ПРАТИМЕ, АМА НЕ ДОЈДОФТЕ. ОХРИД ЧЕ ВЕ НОСЕВМЕ, СО НАШАТА КОЛА, ДА НЕ ПРАЈМЕ АРЧОЈ СЕА СО ДВЕ КОЛИ. ЧЕ ОДЕВМЕ И АЦЕ ДА ГО ВИДИМЕ И ДА СЕ СЛИКАМЕ, ЕДНО КАДРО ЗА УСПОМЕН, ДА СЕ ЗНАЈ ДЕКА СНЕ НАШИ ОД НАШИО КРАЈ. ЧЕ ТИ ГИ ДАЕВ ДЕДО И ТАПИИТЕ ШО СИ ИМАШ ДЕЛ ТВОЈ ОД СЕЛО ШО Е КУЈЧАТА И НИВИТЕ, ДА МОЖИШ ДА ИМ ДАЈШ ТРО СЕРМИЈА НА БРАЧЕДИВЕ, НА МАЈКЛ И СНААТА ОД КИНА ШО ВИЕ, НЕ ЈА ЗНААМ КАКО ЈА ВИКАТЕ, ТАА МАЛАТА КО ПЕКИНЕЗЕР ШО Е..... ЧЕ ИМ ТРЕБА , ЧЕ МУ СЕ НАЈДИ, МОЖИ ЧЕ ДОЈ РЕД ТИЕ ДА СЕ ВРАТА ДА СВРТА НЕШТО СТОКА, ЧЕ ИМ ПРИТРЕБА ПОЛА ОД КУЈЧАТА НА СЕЛО, ТВОЈА СИ Е ТАА ПОЛА. ЈА ГО ПЛАЈЧАМ ДАНОКО РЕДОВНО, ТАМАН СИ Е, ЈА КРЕПАМ ДЕДО, ИЧ ДА НЕ МУ СЕ СЕКИРАШ, АМА НЕ ДОЈДОФТЕ ... ЦЕЛА ДА Е ДЕДО, ИМЕТО НЕ ГО ДАВАМЕ, МАЈКА МАКЕДОНИЈА ЈА САКАМЕ. ЧЕ ВЕ ПИШАМ ВО ПОПИСО КО ЧЕ Е, ДА НЕ СЕ СЕКИРАШ, ИСТО КО ДА СТЕ ТУКА. ДА МИ БИДИТЕ ПОЗДРАВЕНИ. ФНУК ТИ. П.С. ЧЕ ТИ ПРАТЕВ СЕ , И ТАПИИ И АЈВАРИ И МЕСО И СИРЕЊЕ, АМА ПУСТОТО ГЕРМАНИЈА СУМ, НЕ МООМ СЕА.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.745
Поени од реакции
2.346
Дури и Опел го прекина производството на Астра за секој случај...

Али веќе медицината измисли лек против дупење во здрав мозок...

dup.jpg
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.262
Поени од реакции
56.893
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom