Дневен весник Капитал?

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Ме интересира што ти конкретно читаш од печатените медиуми во Македонија?
иако ирелевантно на темата - СЕ, длабински само " Капитал "

се до пред некое време кога се изморив од провидните дневни политики, поткупливоста и превртливоста, непрофесионалноста и неоргиналноста на медиумите, особено на Капиталот, на кој му бевме дале 3 месеци шанса после 3 годишно читање, но едноставно не се поправи...


сега јас и секој друг попаметен млад човек, од македонските медиуми ги листа САМО НАСЛОВИТЕ на нет, чисто да знае што се случува. Конкретно повеке се информирам од странските електронски весници, гледам исклучиво кабловска

разговорот е во таа насока, капитал не е ништо поразличен од геро,латас и билјана секулоска:drk:
 

Dobredojden

лаком газ трагедија...
Член од
20 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
иако ирелевантно на темата - СЕ, длабински само " Капитал "

се до пред некое време кога се изморив од провидните дневни политики, поткупливоста и превртливоста, непрофесионалноста и неоргиналноста на медиумите, особено на Капиталот, на кој му бевме дале 3 месеци шанса после 3 годишно читање, но едноставно не се поправи...


сега јас и секој друг попаметен млад човек, од македонските медиуми ги листа САМО НАСЛОВИТЕ на нет, чисто да знае што се случува. Конкретно повеке се информирам од странските електронски весници, гледам исклучиво кабловска

разговорот е во таа насока, капитал не е ништо поразличен од геро,латас и билјана секулоска:drk:
Тука си во право, генерално македонксиве медиуми се замарачки и тупачиски, ама тоа е разултат на тоа шт наместо кон квалитет по осамостојувањето тргнавме кон квантитет. И добивме илјада телевизии и весници, целосно политички зависни од некое лоби и за ситни пари и газот си го даваат. А во медиумте пак добивме уште поефтини новинарчиња кои работат за по 150 евра. Мизерии
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
За вмровциве
Дневник
Вест
Утрински
Време
Шпиц
Капитал
и др

се сдсмовски весници. Хмм

Значи сите шо ќе критикуваат се сдсмовци комуњари педри. :uvo:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Армин подобро да ги прашаме што они сметаат за објективен весник па да го читаме :) Исто ќе ве молам и ТВ да ми наброите,бидејќи освен на прва и сител секаде се плука по влада.
Порано го читав капитал имаше доста добри анализи,особено за записите на владата минатата година.Во последно време го немам разгледувано,ама баш ме заинтересира изјавата на Македонцки дека анализите им биле крш,ќе морам да проверам :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Колку што знам, иако, признавам, весници скоро и да не читам, нема дневен весник специјализиран за економија, и затоа, поздравувам вакви иницијативи.
Само...да не биде и тој нечија продолжена рака (читај: политичка партија), како што е состојбата со остатокот од медиумите во Македонија.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Колку што знам, иако, признавам, весници скоро и да не читам, нема дневен весник специјализиран за економија, и затоа, поздравувам вакви иницијативи.
Само...да не биде и тој нечија продолжена рака (читај: политичка партија), како што е состојбата со остатокот од медиумите во Македонија.
Бизнис24 или како и да беше... не сум го читал... ама сепак постои... :)
Веб порталот total.com.mk што му претходеше на дневниов весник од Капитал беше доста солиден, штета што моментално (или засекогаш) на некој начин е блокиран.
Во Капитал има и доста добри работи за читање, но тие се 20% од вкупната содржина на неделникот... Другото е политички, а богами преку глава е од политика... Во Македонија, за жал... нема објективен медиум, без разлика дали е Дневник, Време, Вест, Вечер или Утрински, Бизнис24, Капитал, Фокус, Сител, А1, Телма, Алфа, МТВ... Доколку се појави некој што нема да биде зависен ни од едните, ни од другите... е тогаш ќе биде ЗАКОН!!! :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Весников има веб страна?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Неделникот има, за дневниов мислам дека нема...

Уствари ова беше веб страната на дневниот весник, пред тој да почне да излегува во пишана форма...
http://total.com.mk/
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Нова Македонија е објективен.....барем таков впечаток имам од тоа што понекогаш го разлистувам на интернет, претежно делот за економија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom