Дијатловата експедиција

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Така е @Zlatikevichius @Sawyer88 ! Портокаловите дамки,површински рани и незнам што друго се измислица од многу подоцна! Во официјалниот извештај од аутопсијата и истрагата ги нема! Најверојатно митот потекнува од дете кое присуствувало на погребот(му го заборавив името како му беше),и подоцна како возрасен човек почнува да раскажува "сведоштва" по тоа глупите документарки. Се работи за измрзнатини и почеток на мумификација поради која се должи променетата боја на лешевите и која очигледно оставила силен впечаток кај едно дете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom