Дискус херниа - совети,вежбање...

Член од
16 декември 2012
Мислења
1.512
Поени од реакции
1.046
Да, ама тие само со првиот пршлен се занимаваат, колку што сум разбрал од рекламите. Не сум чул дека има киропрактичари кај нас
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.106
Поени од реакции
4.133
Да, ама тие само со првиот пршлен се занимаваат, колку што сум разбрал од рекламите. Не сум чул дека има киропрактичари кај нас
Ако се киропрактичари мора со се да се занимаваат иначе за прв прешлен секаков народ испадна во емисија.
 

Sch

Член од
6 мај 2017
Мислења
26
Поени од реакции
4
Видете на Гугл. Гледам дека во Велес има некој физиотерапевт кој се занимава со киропрактика. Искрено мене ми е страв :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.106
Поени од реакции
4.133
Видете на Гугл. Гледам дека во Велес има некој физиотерапевт кој се занимава со киропрактика. Искрено мене ми е страв :D
Киропрактичар е тој што има диплома кај нас нема смер за киропрактика на медицинските факултети а во странство секаде е 4 години тој смер, за човекот од Велес не можам ништо да кажам бидејки не го знам ама луѓе барајте си диплома и сертификат зошто со вие работи нема шала.
 

Sch

Член од
6 мај 2017
Мислења
26
Поени од реакции
4
Киропрактичар е тој што има диплома кај нас нема смер за киропрактика на медицинските факултети а во странство секаде е 4 години тој смер, за човекот од Велес не можам ништо да кажам бидејки не го знам ама луѓе барајте си диплома и сертификат зошто со вие работи нема шала.
Дефинитивно. Може и полошо да биде.:cenzura:
 
На врв Bottom