Дискусија околу Полицијата

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Поише детали од случката во Бт?



Малце може оф топик ама нека стои.
Во Скопје врие од полиција. Радари на многу места, контроли и за пешаци и за возила нон стоп. Казните за до 10км и од 10-30км повеќе од дозволеното не се големи ама па зашо да се изгори некој. Дали во возила внатре дали надвор небитно, си слика радарчето. Се надевам не ме имаат фатено повеќе пати. (50-70 највише возам низ град, ама па 10 -50 евра не се за фрлање).
Исто и од муабет што иам слушнато сега и за маска праат доста проблеми, не ми е проверено/ме немаат за тоа сеуште застанато фала богу.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Направиле сообраќајна несреќа, некои пишуваат биле под дејство на алкохол? нормално возеле и без возачка. Некаде видеото е скратено, а на друго се гледа дека прави проблем при апсење.

Ќе го јаде полицаецот кога веќе видеото излезе во јавност и овие се заштитени и одма дискриминација, бруталност. Не дека во станица ваквите не јадат ќотек како магариња, ама таму никој не ги гледа.
Заслужен ќотек, построги казни треба за ваквите, а не одма да ги пуштаат.

Кога крадат, тепаат со секири, возат без возачка, тогаш ништо, а јадат ќотек сите права и закони ги знаат.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во Скопје врие од полиција. Радари на многу места, контроли и за пешаци и за возила нон стоп. Казните за до 10км и од 10-30км повеќе од дозволеното не се големи ама па зашо да се изгори некој.
Празен е буџетот стандард и ги праќаат првиот ешалон инкасатори, кога веќе не можат УЈП и остали зошто пола бизниси испоумреа со коронава.

Се ќе разберам иако замарање и запирање без причина постои само кај нас и тек тук слична држава на нас (Косово, Бугарија) ама она прашањено - Каде одиш? никогаш нема да го разберам. Некни на еден пилец, делуваше ко вчера матурант да бил, му викам дома идам, на ЛК адреса една страна во градот, правецот во кој се движев, сосема спротивната :lolzz: И што дека ме праша кај идам? Глупости.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Иако сметам дека најголемата стока у државава работи у полиција, не глеам која е полициската бруталност у случајов. Дечкото пружаше одпор, дур беше соборен изеде две три меки шлаканици кој веројатно беа во афектна состојба. Пред да ја видам снимката мислев бумбар го напраиле.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
На време треба да се реагира дури циганите не станат ш.иптари.После ке биде доцна.И за најситно противење треба да ги тепаат до интензивна нега,до тој степен да не се знае дали ке преживее.Утре кога ке станат ш.иптари,кога нема да смеете да им писнете ке кукате и ке плачете све да ви ебам слободарско и прогресивно
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Циган само штета знае да прави......летово си одам по паркинг пред зграда накај кола и кога гледам двајца цигани ми подседнале на хауба, а третиот ми рчка нешто околу капачето за бензин. Им свикав им се стрчав....колата си ја пазам максимално. Избегаа во секунда.....среќа не ми ја оштетија.
Е тоа кај ш.иптар не бива, тој нема да бега..... во таква ситуација нож ќе ми извади во најмала рака....зошто они се секогаш загрозени и во право, дури и кога прават штета.
Затоа на време под контрола да се стават циганите......прави штета, џандари тепајте млатете, не жалете.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Циган само штета знае да прави......летово си одам по паркинг пред зграда накај кола и кога гледам двајца цигани ми подседнале на хауба, а третиот ми рчка нешто околу капачето за бензин. Им свикав им се стрчав....колата си ја пазам максимално. Избегаа во секунда.....среќа не ми ја оштетија.
Е тоа кај ш.иптар не бива, тој нема да бега..... во таква ситуација нож ќе ми извади во најмала рака....зошто они се секогаш загрозени и во право, дури и кога прават штета.
Затоа на време под контрола да се стават циганите......прави штета, џандари тепајте млатете, не жалете.
Ако те грабнеле да те маваат нема пошо од циган,маваат со камења,со дрва со што ке стигнат.Не гледаат кај маваат и 80% од жртвите завршуваат на интензивна
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.527
Циган само штета знае да прави......летово си одам по паркинг пред зграда накај кола и кога гледам двајца цигани ми подседнале на хауба, а третиот ми рчка нешто околу капачето за бензин. Им свикав им се стрчав....колата си ја пазам максимално. Избегаа во секунда.....среќа не ми ја оштетија.
Е тоа кај ш.иптар не бива, тој нема да бега..... во таква ситуација нож ќе ми извади во најмала рака....зошто они се секогаш загрозени и во право, дури и кога прават штета.
Затоа на време под контрола да се стават циганите......прави штета, џандари тепајте млатете, не жалете.
Шиптaр не се ни занимава со такви работи, не оди он на тоа да ти направи штета, не викам дека не крадат они, но они се борат ете за некоја територија и од некој религиозен и историски аспект, имаат работи во кои не навлегуваат како циганите, овие се хиени, само да добијат власт сега во ова време кога сме ние премногу меки за разлика од пред 200 години, ќе видиме што значи циган. Ама пак не се они криви, еве сега џандарите да испаднат да дадат поддршка за колегата, да кажат некои работи јавно, што сите ги знаеме, одма ќе се добие и поддршка од обичните луѓе како мене, тебе, наќо, вака ништо нема да се смени.
Автоматски споено мислење:

Ако те грабнеле да те маваат нема пошо од циган,маваат со камења,со дрва со што ке стигнат.Не гледаат кај маваат и 80% од жртвите завршуваат на интензивна
Е и тоа да, циган чопор ако те нападне ќе те мава без милосно до посерување.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ако те грабнеле да те маваат нема пошо од циган,маваат со камења,со дрва со што ке стигнат.Не гледаат кај маваат и 80% од жртвите завршуваат на интензивна
Среќа мали беа овие....башка на чист терен, во Аеродром. А да им се погодеше во нивните маала или некаде кај што нема луѓе знам дека е навистина опасно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.527
Среќа мали беа овие....башка на чист терен, во Аеродром. А да им се погодиш во нивните маала или некаде кај што нема луѓе знам дека е навистина опасно.
Не реагирај таму, дури и да си навистина јак физички и да ги истепаш и тројца да се, ако живееш во близина, ќе наебеш подоцна од чопор.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Циганиве нешто ептен мерак имаат полиција да тепаат. Нели излупаа некои џандари и у шутка пред едно година дена, што наводно отишле да киднапираат некое девојче.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Најјако е што овие говедава од Хелсиншки одма се истрчаа со осуда кон полицаецот, од само едно видео од 10 секунди, без да ја согледаат целата ситуација.
Тие гомна за тоа се платени, од тоа живеат. Во нивните глави, они се наместиле да лапаат пари за ништо, глумат некакви величини, некаков фактор, и супер им е.
Пошто тоа е некаков дострел, успех за нив, они би плукале и по сопствените мајки, само за да ги задржат тие места.

Е сега, мене не ми е јасно зошто толку големо значење им се дава? Знаеме кој им е мотивот, знаеме какви гомна од луѓе се тие што работат таму, и пак се замараме со нив.
Никаков фактор не се, они треба едноставно да се игнорираат, кого кур го боли шо они мислеле за нешто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom