Дискусија околу Полицијата

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Abe soobrakajna e edna a krim tehnika e druga....
Автоматски споено мислење:

Нели за да се стигне до ХАГ мора да се поминат сите судови првостепен, Апелација па Врховен ....па на крај ХАГ....?!?!?!??!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Има ли попедерско нешто од тоа да го наместиш радарот пред патарина и да застануваш се што не вози 60? :pos:
Во Куманово има булевар на кој ограничувањето е 40 km/h, нешто слично на Партизанска во Скопје, и нон стоп пецаат тука, зашто никој нормален не се влече со 40 тука. Овие од страна ги дерат, зашто нема никаде знак.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
Има ли попедерско нешто од тоа да го наместиш радарот пред патарина и да застануваш се што не вози 60? :pos:
На автопат Тетово-Гостивар, се качуаат на надвожњак и местат радар, те снимаат дека возиш над дозволено а на овој таканаречен автопат дозволено е 80km/h, се јавуваат на колегите шо дремат на патарина и ти пишуаат казна.
Генијално.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На автопат Тетово-Гостивар, се качуаат на надвожњак и местат радар, те снимаат дека возиш над дозволено а на овој таканаречен автопат дозволено е 80km/h, се јавуваат на колегите шо дремат на патарина и ти пишуаат казна.
Генијално.
Ајде тие што го смислиле ова, од пролив аир да не видат, мене народов што ги брани и дека требало да казнуваат ми е смешен а и може не ни заслужува подобро. Само кај нас полиција се шуња по автопати и обиколници. Поентата на автопатот е брзо да стигаш од точка А до точка Б и затоа и се вози со поголема брзина. Ако е за 80, дај по магистрали ќе си возиме, барем нема да се лажеме.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Казнуваат за брзо возење во Гостивар а нема поставен полицаец на критичниот семафор што прави километарски колони. Од Маврово не можеш да се приклучиш, единствена опција е да се џитнеш и да мижиш... мали жути локалци на полна претицаат цели колони кај каменоломот пред Гостивар, никаде ги нема! Арно ама затоа малце побрзо да возиш, го јадеш инстант.
Класика слика пред некој ден: паркирани со жмигавци пред Броз а малце подоле казнува пешак дека не преминува на пешачки. Нема НЗС. Под итно им треба родителска средба!
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Во Куманово има булевар на кој ограничувањето е 40 km/h, нешто слично на Партизанска во Скопје, и нон стоп пецаат тука, зашто никој нормален не се влече со 40 тука. Овие од страна ги дерат, зашто нема никаде знак.
Ако нема знак, ограничувањето е 60 км.
Секој знак има важност до првата раскрсница. Понатаму не важи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Возење брзо без регистрации,отворен гепек полн со шишиња и загрозување на безбедноста во сообраќајот и кон пешаците и останатите автомобили,според џандарите кои се на 10 метра од случкава(која се случува скоро секој ден)
НЕ Е ПРЕКРШОК

Седење неправилно на клупа во парк и покажување на сила на 19 годишно дете.
СЕРИОЗЕН ПРЕКРШОК

Ако веќе немаш муда да запреш некој на улица или да заштитиш некој од секојдневно малтретирање и крадење во населба каде што јадевте ќотек и како пички бегавте тогаш немаш никакво право да ме спречиш да седам на клупа(на која и онака ретко кој седи правилно зошто само млади се движат таму) како што јас сакам.

Криво ми е само што можеби ќе треба казна да плаќам и да ја полнам касата на овој смрден систем каде што само врз деца може да се силат.Затоа подобро ќе беше да си преќутам.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Возење брзо без регистрации,отворен гепек полн со шишиња и загрозување на безбедноста во сообраќајот и кон пешаците и останатите автомобили,според џандарите кои се на 10 метра од случкава(која се случува скоро секој ден)
НЕ Е ПРЕКРШОК

Седење неправилно на клупа во парк и покажување на сила на 19 годишно дете.
СЕРИОЗЕН ПРЕКРШОК

Ако веќе немаш муда да запреш некој на улица или да заштитиш некој од секојдневно малтретирање и крадење во населба каде што јадевте ќотек и како пички бегавте тогаш немаш никакво право да ме спречиш да седам на клупа(на која и онака ретко кој седи правилно зошто само млади се движат таму) како што јас сакам.

Криво ми е само што можеби ќе треба казна да плаќам и да ја полнам касата на овој смрден систем каде што само врз деца може да се силат.Затоа подобро ќе беше да си преќутам.
Не е никакво оправдување то и скроз во право биле што те казниле. Седење со нозете горе како што претпоставувам си седел е СЕЉАЧКИ и шојма врска дека млади се движеле таму? Од такт ме вади ко ќе видам дечурлана во пре-пубертетска возраст демек глумат мангупи со нозете горе седнати.

Срамота е што воопшто си го напишал постот демек полицијата крива е.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Не е никакво оправдување то и скроз во право биле што те казниле. Седење со нозете горе како што претпоставувам си седел е СЕЉАЧКИ и шојма врска дека млади се движеле таму? Од такт ме вади ко ќе видам дечурлана во пре-пубертетска возраст демек глумат мангупи со нозете горе седнати.

Срамота е што воопшто си го напишал постот демек полицијата крива е.
Кога ќе си отидеме сите не знам дали тогаш ќе почнете да казнувате кај што треба.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Кога ќе си отидеме сите не знам дали тогаш ќе почнете да казнувате кај што треба.
То е исто како да возиш 120 во место каде што дозволена брзина е 50 и да се жалиш и плукаш по полицијата оти си добил казна.
Која е причината да седиш на клупа во положба која што ем не е удобна ем самиот се срамиш со сликата што ја прикажуваш ?

А денес седи пак и ела утре пак плукај за казната :)

И што казна ти пишаја? За омаложување и навредување на полициски службеник со глобата што следува од 600 до 800 евра или непристојно и дрско однесување во износ од 100 до 400 евра?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
То е исто како да возиш 120 во место каде што дозволена брзина е 50 и да се жалиш и плукаш по полицијата оти си добил казна.
Која е причината да седиш на клупа во положба која што ем не е удобна ем самиот се срамиш со сликата што ја прикажуваш ?

А денес седи пак и ела утре пак плукај за казната :)
Ќе ја платам казната и онака за една недела ја напуштам пак државата
И што казна ти пишаја? За омаложување и навредување на полициски службеник со глобата што следува од 600 до 800 евра или непристојно и дрско однесување во износ од 100 до 400 евра?
Ќе ја платам казната и онака за некоја недела пак ја напуштам државата и со 2 изработени дена таму ќе ми биде исплатена не е проблемот во парите.Во мојата општина пред неколку месеци цигански банди вршеа невиден терор по населби каде живее мешано население.Имаше многу кражби а дури и неколку повредени лица.Исто така имаше и организирани напади на таксисти,дури и полицијата беше нападната и мораа 4 патроли да се повлекуваат како последни педерчиња.Полицијата поради притисок на јавноста мораше да уапси неколку цигани но за брзо време истите се најдоа повторно на улиците.Јас сум убеден дека на истата клупа да имаше 3,4 цигани кои седат неправилно немаше уста да отвори зошто се пички во душата.Јас не ги обвинувам нив во целост зошто знам дека некој над нив им рекол да не се чекпаат циганите и дека ќе дојдат пак избори и истите тие цигани ќе одлучаат кој ќе биде градоначалник.Ама ако веќе не смееш да писнеш пред еден дел од населението што кур се силиш кон останатото помирно население.Јас сум за и никој од нас да не плаќа струја кога веќе може цо циганското маало да се уклучуваат по 3 греалки во зимно време и никој ништо да не плаќа а само една улица подоле(која е етнички чиста македонска) да идат сметки по 3000,4000 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom