Дискусија околу Полицијата

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Bitola rsum pravat, na sekoe kjose djandari. Pisat dali pisat, ko na norma da se.
Секаде е така сега... Без 10 казни не се тргаат од местото кај што се.

Полека ги тргаат белите возила, пазете, ќе шпараат со тие црните џипови чиниш US Marshal се.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Некаде читав за еден саат казнети се 50 возачи, набрзина ја исполнуваат нормата. :icon_mrgr:
Најмногу казни за нерегистрирани возила и возење без возчака. Никој не им е крив.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
Секаде е така сега... Без 10 казни не се тргаат од местото кај што се.

Полека ги тргаат белите возила, пазете, ќе шпараат со тие црните џипови чиниш US Marshal се.
има и друго, користат возила на Гранична полиција
Автоматски споено мислење:

https://press24.mk/mvr-i-odgovori-na-policajka-koja-vikna-pajak-na-funkcioner-na-dui-taa-e-na-odmor-i-nema-dadeno-otkaz?fbclid=IwAR3-u3zPd1T47bvp_S51mP2CObeJ7IHKFErEtKLCLAbY57mPchvotAHLqUA
Јасминчето што се самоповреди од Пајакот не дало отказ туку на одмор било... не може туку така отказ да даде, само они може да и дадат отказ... демократија и права на вработени по средновековна Регулатива...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.177
Секаде е така сега... Без 10 казни не се тргаат од местото кај што се.

Полека ги тргаат белите возила, пазете, ќе шпараат со тие црните џипови чиниш US Marshal се.
Kaj ke se dopazis, prasanje na vreme e samo. Ete i mene me pocastija pred nekoj den, doprva ke mi kazat kolku :cautious:.
Tuku da si ja pobaram taa drugata tema za kazni za da imam pretstava sto me ceka i kolku :(.
Автоматски споено мислење:

Некаде читав за еден саат казнети се 50 возачи, набрзина ја исполнуваат нормата. :icon_mrgr:
Најмногу казни за нерегистрирани возила и возење без возчака. Никој не им е крив.
Ko bev da si ja zemam vozackata, odvaj ja najde mojata vo kupot. Izgleda prethodnata vecer bile epten produktivni. Kojznaj komandirot kolku gi istapsa po ramo za dobro zavrsena rabota.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.727
https://plusinfo.mk/polica-ci-tepale-privedeni-na-deno-pochinato-lice-ka-bit-pazar/?fbclid=IwAR0YVIIhKODiZm0yvz8Had4GFphP0WTFCwLbRpX4AX60OBobUCx7REgIcO8

ова ми е интересно..
МОМЧЕ ВООРУЖЕНО ДО ЗАБИ – На 01.12.2020 во 22.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје кај Eзеро Треска извршиле преглед на С.Н.(24) од Скопје, при што пронашле нож, електро-шок и гумена палка. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ок за носење нож, иако зависикаков нож е... а електрошокери се легално средство за самоодбрана, па и кај нас рекламираат и на ФБ уреди за заштита, посебно од кучиња..
Гумена палка е лук и вода спрема дрвени безбол палки...

најглупо е што некој насилник ќе направат насилие и ќе поминат без никакава казна, а сега се фали полицијата за контрола на едно момче, иако не го оправдувам момчето...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.882
Поени од реакции
7.262

...бил уапсен за кражба од 29-ти ноември, кога насилно влегол во полициската станица во градот и украл марихуана. :aplauz:

Што ли правеле вработените во станицата, додека овој насилно влегувал... него треба да го наградат што им покажал кај им се слабите точки.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
...бил уапсен за кражба од 29-ти ноември, кога насилно влегол во полициската станица во градот и украл марихуана. :aplauz:

Што ли правеле вработените во станицата, додека овој насилно влегувал... него треба да го наградат што им покажал кај им се слабите точки.
Кога прибирате неспособна фукара, партиска војска и копуци што не можат 100 метри да истрчаат.....малку им е. Да е човек со изграден интегритет, физикус и да има чесна намера, нека оди некој нека го нападне...кога ќе видам некој муфљуз две глави понизок и подебел од мене, тетовиран, некултурен, сељак, ми доаѓа инстинктивно да му ја зачукам меѓу рогови.
Да не зборам шо добар дел од такви маалски кримоси се влезени, па си порамнуваат сметки сега...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.331
Поени од реакции
19.743
Цајканиве знаат дека постојат закони или мислат дека кога ќе ја облечат униформата можат што сакаат да прават? Лудница, му го џапа телефонот од рака бидејќи така и текнало.

 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Абе луди се овие, во 100 километри 2 пати ме сопираат со муабет „рутинска контрола“ :tapp:
Секој ден пуштаат брифинг до сајтови за број на казнети, демек за пофалба нешто е тоа. Мора да се наплатат ваучерите за туризам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.647
Поени од реакции
34.913
Секој ден пуштаат брифинг до сајтови за број на казнети, демек за пофалба нешто е тоа. Мора да се наплатат ваучерите за туризам.
Пази, разбирам да ме запри ако имам некаков технички проблем, ако сум прекршил некаков закон или ако возам над дозволеното.
На Автопат ме запира од чиста мира (ваљда оти му е досадно и оти имаше апла малку возила) со муабет, дечки дај ми документи - рутинска контрола.
Што проверува рутински?

Освен кај нас и кај комшииве цигански татарски, јас не сум видел во друга држава да запираат чисто рутински.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Пази, разбирам да ме запри ако имам некаков технички проблем, ако сум прекршил некаков закон или ако возам над дозволеното.
На Автопат ме запира од чиста мира (ваљда оти му е досадно и оти имаше апла малку возила) со муабет, дечки дај ми документи - рутинска контрола.
Што проверува рутински?

Освен кај нас и кај комшииве цигански татарски, јас не сум видел во друга држава да запираат чисто рутински.
Нели загина некој пред една година, така кога запирале на автопат?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Цајканиве знаат дека постојат закони или мислат дека кога ќе ја облечат униформата можат што сакаат да прават? Лудница, му го џапа телефонот од рака бидејќи така и текнало.

Да има соодветна наобразба и да е карактер за во полиција, има во шупак да му го набие.

Ова е напад на службено лице и у затвор се иде за ова.
Можеа да убијат некого од небрежност. Плус цел пиштол е сега со отисоци.
Полицијава е обичен гамад, без никаков авторитет, копуци партиски прибирани у цели контингенти пред избори. Ниту храброст имаат, ни интегритет. Оние што се у високите сталежи го тераат целиот криминал во државава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom