Дискусија околу Полицијата

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе пишат казна за фар, штоп на некој од Карпош, Аеродром, ќе се смират малце.

Цајканиве да не беа примани без физички тестови и да имаа грам обука, дечиштана на земја ќе беа за 3 секунди ама тоа е.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Да не беше смешно ќе беше трагично :ROFLMAO:
Ne, stvarno. Pisale cajkanot kje go zagusile. A toa sto pocna da lepe samari, toa nikomu nisto.
Автоматски споено мислење:

Ќе пишат казна за фар, штоп на некој од Карпош, Аеродром, ќе се смират малце.

Цајканиве да не беа примани без физички тестови и да имаа грам обука, дечиштана на земја ќе беа за 3 секунди ама тоа е.
Gluposti. Koj cajkan dozvoluva vakvo odnesuvanje?
Vo amerika za ovaa letaat kursumi, ama nie sme vo firum, taka da.....
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ќе пишат казна за фар, штоп на некој од Карпош, Аеродром, ќе се смират малце.

Цајканиве да не беа примани без физички тестови и да имаа грам обука, дечиштана на земја ќе беа за 3 секунди ама тоа е.
Тие ќе плаќат и за оние од Батинци,Студеничани,Кондово,Радуша што не ни слушнале за казна.
#eta e shqiptarëve është e rëndësishme
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
513
Поени од реакции
744
Без северноманќидонските џандари немаше да цвета трговијата со хероин по скопските населби. Родителите сами ќе си ги решава локалните дилерчиња.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Кога се сака како се може извадена цела армија на улица не смее мравка да помине,они ако сакат да има ред у државава ќе го создадат многу брзо ама некаде има пречки во системот јавува баг некој ерори...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Кога прибирате неспособна фукара, партиска војска и копуци што не можат 100 метри да истрчаат.....малку им е. Да е човек со изграден интегритет, физикус и да има чесна намера, нека оди некој нека го нападне...кога ќе видам некој муфљуз две глави понизок и подебел од мене, тетовиран, некултурен, сељак, ми доаѓа инстинктивно да му ја зачукам меѓу рогови.
Да не зборам шо добар дел од такви маалски кримоси се влезени, па си порамнуваат сметки сега...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.926
Полицајкава не беше истата која ја тепаше Бекир Асани се удри од пајакот?

ФБ Линк
Бидејќи ова е прв и последен пат јавно да пишувам за мојата кариера во МВР, решив да ставам слика во униформа која многу ја сакав и ја носев 18 години. Ајде да ја решиме дилемата,мојот стаж во МВР заврши. Јас повеќе не се пронаоѓав таму. Ми нанесоа неправди ,зошто така се чуствуваа дека треба старешини во МВР(очигледно на некого не сум му се насмеала
) а не зошто јас придонесов со моето работење. Тие старешини за мене ќе останат партиски послушници кои се на позициите пред се за личен интерес а и за пред луѓе,комшии,пријатели,да си ги излечат комплексите кои им се на високо ниво. Да не навлегувам околу Нив,ќе треба мн да се пишува,има Господ за Нив, нема да ги заборави,што кројат туѓи судбини само за покажување на моќ а не се свесни колку се немоќни,мизерни,неспособни,неписмени,неподобни. Со години покажуваат сила врз работниците и професионалците на штета на МВР а како што пишав хранејќи си го гладното ,мизерно его, а во МВР е хаос во секој поглед и во секој сектор од повисоките кругови.

За жал, и тие некои што сакавме да работиме не ни дозволија,секоја наша постапка законска и секој успех беше дали ќе ми се одрази во кариерата или во најмала рака дали ќе ме пратат на дисциплинска каде повеќе од виш инспектор не седнал таму,зошто другите не грешат,"писмени се"? А и тие на таа дисциплинска се началници и старешини,судот на МВР.Кога ќе видиш, истиот те тужи, истиот ти суди. Тој систем повеќе неможам да го поднесам каде што дојде време на криминалците и лигушите-со исклучок на малкуте. Не е голема работа дека јас сум си заминала, се ќе биде исто и без мене,се ќе функционира како и да не сум работела никогаш таму,ама друго ме плаши,самото незадоволство од сите вработени во министерството кои вложуваат ,постапуваат,работат и ги казнуваат или пред нив се случуваат неправди благодарение на политиката и системот во државата и незадоволството ,недовербата на граѓаните од полицијата. Дојде ред да си заминеш од онаму каде се ти е познато, каде се твоите намили,каде си стварал,каде си се родил за да одиш некаде само затоа што трудот и работата се гледа и цени. На сите колеги им посакувам успешна кариера и многу од нив ќе ми недостасуваат. Господ да е секогаш и секаде со вас и да ве штити ,па се гледаме во подобри времиња.
Знам голем е текстот ама ова е во кратки црти,можам уште мн да пишувам
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377

Веќе има скоро два месеца, во Министерството за внатрешни работи од одговорните лица пред се од миинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, па раководителите по сектори се врши реваншизам, деградирање, притисоци врз вработени професионалци во МВР, со грубо кршење на Законот, а исклучиво во насока на политизација и партизација на полицијата, преструктуирање (над 20 полициски службеници) кои одговорно и ревносно си ги извршуваат своите работни задачи во своите повеќедецениски кариери. Или трагикомедијата која се случува во Битолската полиција ( а не само таму,туку и низ цела Македонија), со давање на наредби да се казнува народот, а полицајците кои слабо казнуваат да бидат казнети. Им се води евиденција од страна на Сменоводителот пред и за време на својата смена. Ако не ја исполнат нормата секој полицаец со најмалку 20 казни, ќе биде санкциониран или ќе му се намали платата или ќе му се поведе дисциплинска постапка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom