Дискусија околу Полицијата

Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Јас главната вина сепак ја наоѓам во полицијата..Да дозволат такво понижување, каде буквално им се врзани и раце и нозе, не смеат ништо да направат во самодбрана и заштита на интегритетот и достоинството па и да дозволат медиумите да ги оцрнуваат е навистина смешно.
 
Член од
17 август 2010
Мислења
2
Поени од реакции
2
Направиле сообраќајна несреќа, некои пишуваат биле под дејство на алкохол? нормално возеле и без возачка. Некаде видеото е скратено, а на друго се гледа дека прави проблем при апсење.

Ќе го јаде полицаецот кога веќе видеото излезе во јавност и овие се заштитени и одма дискриминација, бруталност. Не дека во станица ваквите не јадат ќотек како магариња, ама таму никој не ги гледа.
Заслужен ќотек, построги казни треба за ваквите, а не одма да ги пуштаат.

Кога крадат, тепаат со секири, возат без возачка, тогаш ништо, а јадат ќотек сите права и закони ги знаат.
Каде да го најдам тоа другото видео, како да го снема го видов еднаш на ИГ и толку?
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Колку е само интересно што сите овие квази патриотски телевизии и остала багра одма навалија да ги бранат циганите, полициска бруталност... само зашто на власт не е ДПМНЕ и полицијата не е под нивна контрола. Македонците во држвава се толку поделени што буквално функционираат како две различни етнички заедници. Нема никаква хомогеност во структурата на народот, нема заеднички интерес на етничко ниво. Да фати пак некој конфликт од балкански размери, Македонија ќе биде прва поделена додека трепнеш. Дури и Босна таква каква што е, ќе издржи подолго пред да биде разчеречена од сите страни.

Секогаш кога ќе ги истепаат ставаат лангети, носат штаки ама секогаш.
Арно не нашле инвалидска количка.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Во Куманово има некоја луда контрола на коли со БГ таблици за проверка на истечен зелен картон, ваљда мислат дека не идат луѓето во Бугарија заради коронава. Еден ист џандар, на исто место, 3 пати ме застана во ист ден. :pos:

Фасцинантанта работа е што зелениот картон за цела година е екстра ефтин, и се вади при регистрација.Така да, не го разбирам таргетирањево.
 
Последно уредено:

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
Во Куманово има некоја луда контрола на коли во БГ таблици за проверка на истечен зелен картон, ваљда мислат дека не идат луѓето во Бугарија заради коронава. Еден ист џандар, на исто место, 3 пати ме застана во ист ден. :pos:

Фасцинантанта работа е што зелениот картон за цела година е екстра ефтин, и се вади при регистрација.Така да, не го разбирам таргетирањево.
Пиеле кафе насабајле пред смена и ете некој добил генијална идеја.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Каде да го најдам тоа другото видео, како да го снема го видов еднаш на ИГ и толку?
Исто е снимено од еден ист лик, само 7 секунди од почеток се скратени и овде убаво се гледа зошто е тоа така.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Исто е снимено од еден ист лик, само 7 секунди од почеток се скратени и овде убаво се гледа зошто е тоа така.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Му удира бокс на полицаецот нај надесно или мене така ми се гледа?
 
Член од
17 август 2010
Мислења
2
Поени од реакции
2
Исто е снимено од еден ист лик, само 7 секунди од почеток се скратени и овде убаво се гледа зошто е тоа така.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Имаше едно од сосем друг уред се појави со различен агол +/- 15 секунди пред почетокот на ова видео од тротоарот лево од колата некаде е снимано.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.833
секој народ добива тоа што заслужува, што би рекле северџанскиве копита "Што сега, не ќе отвораме војна, треба решение да се најде", која е алтернативата ? барајте бе говеда, кај стигнавте газот го навртивте, ви ебам мајката.

туку што се мешам јас од дијаспора, лесно мене ми е со 3к плата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.517
секој народ добива тоа што заслужува, што би рекле северџанскиве копита "Што сега, не ќе отвораме војна, треба решение да се најде", која е алтернативата ? барајте бе говеда, кај стигнавте газот го навртивте, ви ебам мајката.

туку што се мешам јас од дијаспора, лесно мене ми е со 3к плата.
Го нема Авенгер да се посмее малку?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.833

Kajgana Shop

На врв Bottom