Дискусија околу Полицијата

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сори али не сум Џандар, Computer Engineer сум. Тука престануем ти се знаеш, коефициентот на интелегенција ти е на ниво на собна температура.
Е јбг не сме сите computer engineers :(
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Ќе кажам по 20 пат, никој не може да те казнува ако не праиш прекршок, тебе ако ти личат на инкасатори сигурно хоби ти е да одиш контра законот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Океј ти си Солушн Енџинер забораив. Одам фурни леб да јадам да те стигнам ;) . Ваљда и блек хет си а?
Не знам што е тоа, нели утврдивме дека неписмено дете сум јас :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.644
Поени од реакции
27.926
Е јбг не сме сите computer engineers :(
Овој Ѓорги да не е уставникот? Ја не знам ова ИТ сектор ке стане подолно од водоводџија за кратко време вака ако продолжат
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Овој Ѓорги да не е уставникот? Ја не знам ова ИТ сектор ке стане подолно од водоводџија за кратко време вака ако продолжат
Водоводџија е титула бре, помошник багерист! :ROFLMAO:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Ја не знам ова ИТ сектор ке стане подолно од водоводџија за кратко време вака ако продолжат
ИТ сектор е подолно од водоводџија веќе доста време. Нема што да станува. :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Ќе кажам по 20 пат, никој не може да те казнува ако не праиш прекршок, тебе ако ти личат на инкасатори сигурно хоби ти е да одиш контра законот.
Сношти, драго момче, џандарска кола без задни светла и само со предни позициони си возеше добри 200 метри и си се паркираше на тротоар за да запира возила. Кој ќе ги казни нив што одеа контра законот?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Сношти, драго момче, џандарска кола без задни светла и само со предни позициони си возеше добри 200 метри и си се паркираше на тротоар за да запира возила. Кој ќе ги казни нив што одеа контра законот?
Да надополнам на драгото момче, сношти пак имаа застанато кола во спротивна лента, среќа овај имаше пуштено четири жмигавци, немаше простор - го имаа застанато на самата лента на магистрален пат.Опасност и за нив и за застанатиот.Патем пред раскрсница и кривина.
И тргнувам околу возилото и ете го џандарот од пред колата ми излезе пред мене тргнат преку пат до Спаркот.

Срамота, последно време секојдневно можам вакви дитуации да набројувам.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Сношти, драго момче, џандарска кола без задни светла и само со предни позициони си возеше добри 200 метри и си се паркираше на тротоар за да запира возила. Кој ќе ги казни нив што одеа контра законот?
Можеш слободно да ги пријавиш, а за тоа дека се паркирале на тротоар или па има случаеви на кружен тек, не се криви полицајците, како што кажав порано работиме по наредба, старешините се криви што предлагаат такви места и даваат такви наредби за работа.
А ако гледаме од друга страна, кај ќе најдеш на секоја улица специално место за паркирање на полициското возило ?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Добив писмо со прекршочна опомена, комисијата што одлучила е од Охрид, и требаше да уплатам на сметка 250 денари трошоци за постапката. Е сега на крајот пишува дека уплатницата треба да им ја испратам нив, знае ли некој каде точно да ја испратам? Писмото е од Одделение за Прекршоци - Охрид, ама не можев да најдам ни поштенска ни мејл адреса. Или само на mvr.gov.mk да им ја пратам по мејл?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.921
Добив писмо со прекршочна опомена, комисијата што одлучила е од Охрид, и требаше да уплатам на сметка 250 денари трошоци за постапката. Е сега на крајот пишува дека уплатницата треба да им ја испратам нив, знае ли некој каде точно да ја испратам? Писмото е од Одделение за Прекршоци - Охрид, ама не можев да најдам ни поштенска ни мејл адреса. Или само на mvr.gov.mk да им ја пратам по мејл?
Ваљда тука се наоѓаат, само на писмото стави го и секторот.
СВР Охрид-ПС ОН Охрид тел.број 046/262-010
 

Kajgana Shop

На врв Bottom