Дискусија околу Полицијата

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не бе сељак. Не идам ја на утакмици. Јас сум од тие што сто пати имаат пријавено миљарда срања во полиција, што бил ограбуван и живее на улица која буквално во секоја куќа е провалено во последниве година дена. Знаеш шо има напраено полицијата? Ништо. Пак ќе речам, за кур не ве бива, освен за јачање на мали деца. Пошто сте корумпирани и неспособни говеда вработени со партиска книшка и врски.
Пак ќе ти кажем незнаеш како функционира не трескај зелени најпаметно тие ;)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Пак ќе ти кажем незнаеш како функционира не трескај зелени најпаметно тие ;)
Кажи како функционира бе џандар, ако уопште функционира. Еве кажи шо сте напраиле у врска со кражбите овие десет години и зашо сеуште има кражби? Зашо не апсите познати дилери?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.378
Преку викенд кога има тепачки на сред град, ни патрола ни ништо. Кога се јачаат моторите по булевари ништо. И милијарда други работи Озбилно ќе тераш со бранење на полицијата?
Пак ќе ти кажем незнаеш како функционира не трескај зелени најпаметно тие ;)
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
полицајците се обични бараби. тоа е најголема и најјака мафија во државата.
секој ден рекет маваат - сендвичари, кафичи ..., од поткуп цели куќи градат, со мафијашите се најдобри пријатели
а кога ти треба никаде ги нема, најверојатно некаде кафе пијат
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.252
Пак ќе ти кажем незнаеш како функционира не трескај зелени најпаметно тие ;)
Така де, не сте и вие 100% виновни, дури им го штитевте дупето на Фатиме, Ленче, Гвујо, Зајко пепел се направи низ градов, мене два пати колата на паркинг ми ја разбиваа, али нели тоа е ситна кражба, до 15 000 денари не мрдате со прст.
Во моментов полицијата е приватно обезбедување на СЈО, СДСМ, ВМРО и во слободно врмеме ги обезбедува тие што крадат и вршат рекет.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Имаш олд скул џандари во избелени униформи со стомаци што си ги тепаат жените после работа и не можат да трчаат по лопови, па јадат бурек во кола по цел ден и истураат комплекси на сопственици на стари дизели, пошто немаат муда да казнат некој со скупа кола од очигледни причини. И имаш овие новиве што тројца може да се соберат во мои рамења и од кои што треба да очекувам да ме бранат или да го одржат јавниот ред и мир,а дали знаат да ракуваат со пиштол е мистерија. Башка што го држат тој курч менталитетот односно се кријат ко пичка под униформа, во спротивно гувеат ко гугутки.
Бегај бе да ти ебам државата смрдена.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
у кавадарци нови полицајци што поставија помлади дечки се од нив е тешка багра тешки сељачишта ми се гади дури какви прости луѓе ги ставија за џандари... а и плус постарите ги зимаат со нив ги учат како да маваат рекет за кафиња и сендвичи. добра школа му даваат алал да му е
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.465
50% кримоси, 50% што дремат и чекаат да дојде пензија.

Полицаец нападнал свои колегиПолициски службеник осомничен за трговија со дрога нападнал колеги кои вршеле претсрес во неговиот дом. Полицаецот и уште шест други лица се лишени од слобода поради постоење основано сомнение дека се дел од група која вршела нелегална трговија со наркотични дроги во Кичево.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Ве читам и се чудам што капацитет човек треба да има за да му биде животно достигнување џандар.[DOUBLEPOST=1505555836][/DOUBLEPOST]
у кавадарци нови полицајци што поставија помлади дечки се од нив е тешка багра тешки сељачишта ми се гади дури какви прости луѓе ги ставија за џандари... а и плус постарите ги зимаат со нив ги учат како да маваат рекет за кафиња и сендвичи. добра школа му даваат алал да му е
За да бидеш џандар не ти треба интелегенција.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
stom politikata se zamesa vo policijata ,nisto ne biva od policijata samo radi reda da se zema plata
a baska pa i ova novite deca sto gi primi vmro se smeski nevideni, ne licat na lugje a ne pa i uniforma mu dale
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.861
Поени од реакции
15.811
Така де, не сте и вие 100% виновни, дури им го штитевте дупето на Фатиме, Ленче, Гвујо, Зајко пепел се направи низ градов, мене два пати колата на паркинг ми ја разбиваа, али нели тоа е ситна кражба, до 15 000 денари не мрдате со прст.
Во моментов полицијата е приватно обезбедување на СЈО, СДСМ, ВМРО и во слободно врмеме ги обезбедува тие што крадат и вршат рекет.
се е релативно, кај нас НЕ владее закон еднакво во државата а и во исто место зависи КАКО за КОГО...
тоа за ситни кражби е одамна, прво беше МВР под 100 евра не превзема ништо, само граѓанска, па наркомани заштитени..итн
Убаво се сеќавам уште пред 15на години една девојка од Аеродром дала некому пари да и увезе кола од странство... ни кола ни пари нема, отишла во мвр ја упатиле на граѓанска тужба, мижи асан да ти баам... платила луѓе да го притегнат хохштаплерот, дечките завршија во станица а таа си доби опомена дека ќе биде санкционирана.., демек хохштаплерот признал дека земал пари ама ги потрошил, ќе врател кога ќе имал:eek:

Арно ама има за помали работи МВР да гони по службена должност !!!, посебно по малите градови каде МВР е во служба на некој моќници
Поранешна медицинска сестра од Битола земала пари на заем и заработила кривична зошто одбила да ги врати

не ја правдам, но првпат слушам МВР да гони по службена должност за невраќање заем
Луѓе се опљачкани со грабеж, па МВР не поднесува кривични ако нема потешки телесни повреди, треба оштетениот САМ да поднесе...

А има и полоши работи, ги држела ќерките 13 години затворени , МВР не влегол во станот да може социјалните работници и доктор да извршат увид, ама по неколку дена истиот МВР му влегол на комшијата што го пријавил случајот, ѓоа барале некој бегалец по потерница, му напраиле лом дома во ниедно време:mad:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кога сме кај полицијата, имаше еден што влезе од Кавадарци мислам (не сум сигурен) со првиот конкурс во полиција, па во специјална и на крај го избркаа поради работи кои ги направи. Сакам да кажам, дечкото имаше истетовирано ACAB на рака :D
 
А

Атлантист

Гостин
Еден од многуте случаи каде за сите е очигледно дека помеѓу рекетари и полиција нема никаква разлика. Освен за судиите, кои пак се посебна прикаска , но темата е за полиција...
Настрана сите други, кои не излегле од контрола.

Но од време на време ќе се случи некој жртва на рекет непланирано да реагира, па да се најдат истепани заедно познати криминалци и полицајци.

Казна доживотен затвор доби обвинетиот Тони Денковски за тројното убиство што лани во септември се случи во рибниот ресторан "Биг фиш" во Аеродром.
Вчера напладне Судскиот совет го прогласи Денковски виновен за смртта на Јордан Јорданов - 'Ркулот, кој бил член на Франкфуртската мафија, Влатко Андревски и Владо Милошев, вработени во Шестата управа во МВР.
http://vecer.mk/dozhivotna-robija-za-toni-denkovski
 

Kajgana Shop

На врв Bottom