Дискусија околу Полицијата

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Од сиве муабети на темава испаѓа дека цајканиве само на сендвичи и буреци мислат ... епа мали им се платите само 12 илјадарки па мора да наоѓаат случајни жртви за да им купат по некое сендвиче, бурекче или хот-догче :)
Toa e toa sto go gledame.. Mozebi ne sme svedoci na drugi dejnosti.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
1571224995406.png

да се работи нешто.
Секој портал ја има ископирано веста. Никаде не стои колку уствари пронашле, што го прави ова крајно сумњиво и дури можеби пи-ар пропаганда дека новава власт се бори со криминалот.
Пронашле 7+ грама или потежок облик на наркотици? океј, нека ги гонат. Се што е под тоа мислам дека е крајно нерационално трошење на ресурсите на и онака кревката ни заостаната полиција.
Крајно време е полицијава да се занимава со вистински криминал во државата а не со вакви шминкераи и трикови за пополнување на полициски билтени со коишто уништува и обележува нечии животи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
У последниве месец и кусур има миљон и една вест по медиуми, секојдневно, за тоа како нашле кај некој на улица марихуана. Толку. Нит колку нашле, нит ништо. Да се нашиве медиуми како што треба не би ни ги објавувале таквите вести.
Полицијава изглеа иде по улици и тресе луѓе (деца најчесто). Али затоа ко ќе им кажеш дека тој и тој од Арачиново ти ја украл колата и ти бара две илјади евра за да ти ја врати, ти викаат - плати му.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.595
Поени од реакции
38.741
Уште па на официјалната страна ја ставиле :D :D . Ваква глупост до сега немам видено.
абе ми летаат цел ден 10 метри над куќа цело сабајле и тоа два хеликоптери овој на видеото и еден помал, Bell 206. Вознемируваат луѓе беспотреба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
абе ми летаат цел ден 10 метри над куќа цело сабајле и тоа два хеликоптери овој на видеото и еден помал, Bell 206. Вознемируваат луѓе беспотреба.
И на пролет е така. Баш спалната ми гледа накај касарната, само изводуваат нешто со денови и има истрели 24/7
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Nema vrska ke se razvede i jas sum so familija pa od kaj da znam sto se desava koga ne e so mene koga e na ulica....moze ke naceka nekoja stoka sto ke go svrti za 360 stepeni
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
абе ми летаат цел ден 10 метри над куќа цело сабајле и тоа два хеликоптери овој на видеото и еден помал, Bell 206. Вознемируваат луѓе беспотреба.
Скопје - Куманово. Прво помина Mi-24 на уште помала висина, па 8-кава.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Сигнализацијата била цело едно полициско возило кое имало само едно светло :icon_lol:

Жалосно за полицаецот, нема збор ама самите си се ставаат во ваква ситуација. Не можеш да обезбедуваш судир на автопат со паркирана кола на 10 метра од судирот на кое има цело едно светло и да немаш никаков протокол што се прави во такви ситуации. Испаѓаат среде автопат како пацови со палките, да ми е да знам само каде во свет виделе полиција тоа да го прави?

Не е работата само вработи се во МВР и казнувај и дреми по кладилници. На рандом човек да му свети само едно светло од колата ќе исполапа 300 казни. Наместо да протестираат за плати и бенефиции, можат да протестираат за тоа да добијат обука што и како се прави во вакви ситуации а не само тефтерот и казнувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom