Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

H

Hyperion VI

Гостин
Јебига требаше да тркнеш до Виница во кафаната до командиро на пожарната, сега ќе бевте први другари :pijanco: ... ако не со Не Мисли... со командиро :pijanco:

:coffee:
Не поарно што не отидов,тогаш беше у филм дека сум Ставрос,
а и гледаш како ме вреѓа секој ден,мислам...
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Не поарно што не отидов,тогаш беше у филм дека сум Ставрос,
а и гледаш како ме вреѓа секој ден,мислам...
Супер....сега у кој филм сум?
Уште телемитското ти е у крвта..
Не се секирај.....
А ти дадов шанса...
 
H

Hyperion VI

Гостин
Супер....сега у кој филм сум?
Уште телемитското ти е у крвта..
Не се секирај.....
А ти дадов шанса...
Па пред два дена го прифати Ајваз за Бог и Спасител,
денес сакаш да се иницираш во задругата.
Не знам,да не ти влегло на тебе телемитското во крвта,а да не знаеш?
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Па пред два дена го прифати Ајваз за Бог и Спасител,
денес сакаш да се иницираш во задругата.
Не знам,да не ти влегло на тебе телемитското во крвта,а да не знаеш?
Хипер....абе живот је леп...уживај
Не се плаши ..не сум телемит и никогаш нема да бидам...
Само не ми изигравај мајмун на мене...ипак си ми симпатичен...штом си ја напуштил сектата е знак дека малку од малку имаш акл...е сега ....питањето е.. Зошто ја напушти сектата?
По твоја воља или те заебале нешто...ти и ипси го знаете одговорот..
кажи..да знаеме на што сме...
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Не поарно што не отидов,тогаш беше у филм дека сум Ставрос,
а и гледаш како ме вреѓа секој ден,мислам...
Абе он оште е во филм дека и ја сум некојси доналдчо и не верувам дека тоа некад ќе се смени... кога ја ќе тркнам до Виница он и доналтчо ќе ме вика, ама знам дека ќе се гушнеме после 5-та жта...

Туку дајте љубоффф и фокус на хепта и ипси :love:
 
H

Hyperion VI

Гостин

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Отидофне оффтопик.
Дајте малку концентратче внесете во организмот и да продужиме на темата.
Ме потсеќаш на Кришнамурти..и тој ја напуштил сектата откако го убија брат му...
 
H

Hyperion VI

Гостин
Ќе морам што побрзо за Стојна да напишам ново штиво, гледам без неа сами ќе се изедеме...

Љубоффф :pijanco:
Мораш брат,овој Гурцата (со 1000тиот профил )не знае дали е со Русите или Американците,па ја на крај сум му крив секад.

Ама ако,си го замислувам како во 6.00 сабајле се буди со тремор и го мава флеш,што све изнапишал на форумов ,па почнува панично да го бара низ соба полчето ракија и зема 2-3 големи цугови да си ја „стабилизира" душата(или што и да е)?

Вака добри беа легендите за Стојна,таму концентриравме омраза оти нели....е curva ;)
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Мораш брат,овој Гурцата (со 1000тиот профил )не знае дали е со Русите или Американците,па ја на крај сум му крив секад.

Ама ако,си го замислувам како во 6.00 сабајле се буди со тремор и го мава флеш,што све изнапишал на форумов ,па почнува панично да го бара низ соба полчето ракија и зема 2-3 големи цугови да си ја „стабилизира" душата(или што и да е)?

Вака добри беа легендите за Стојна,таму концентриравме омраза оти нели....е curva ;)
Дозволи ми да ти објаснам нешто за Гурџи...

Он кога станува насабајле не мисли уопште што пишал фчера, пие кафето и вика дај шо има дешавка на форумо да видам.... и у тај моменат он се потсеќа дека постоиме.

Ова го тврдам со сигурност оти у него препознавам слични пореметувања на когнитивните функции како моите.

Значи у недостаток да напишат нешто ипси и хепта, у голема потреба од драма и исчекување на нова епизода со Стојна, он со тебе се чешка за да има дешаффка, како јас со @Ron Burgundy ... :love:

Еве сега со бугарчето продужи...
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Дозволи ми да ти објаснам нешто за Гурџи...

Он кога станува насабајле не мисли уопште што пишал фчера, пие кафето и вика дај шо има дешавка на форумо да видам.... и у тај моменат он се потсеќа дека постоиме.

Ова го тврдам со сигурност оти у него препознавам слични пореметувања на когнитивните функции како моите.

Значи у недостаток да напишат нешто ипси и хепта, у голема потреба од драма и исчекување на нова епизода со Стојна, он со тебе се чешка за да има дешаффка, како јас со @Ron Burgundy ... :love:

Еве сега со бугарчето продужи...
Епа цел ден чекам да пишеш за Стојна..морам со бугариве да тепам време...
а утре сум на работа.... у пм..прва смена... :pos: :pos: :pos:

А и Хиперов ме импресионира кога го дирам за тоа што го боли...не е надминал....
Хипер..абе те волим ја...
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2021
Мислења
18
Поени од реакции
22
Да започнеш во Времето да сакаш, да се учиш да сакаш за да се подготвиш за во Вечноста уште овде и сега, за да после смртта со воскресението, слободно да влезе човекот во Вечната Љубов. Тоа е замислата на Христијанскиот Бог да се реализира преку бракот во Црквата.
Ти и сега си в'в вечността или по -точно ти си тази вечност. Така, че не трјабва на ништо да се учиш, а да се разучиш от глупостите които повтарјаш като папагал и в които даже не вјарваш но си ги повтарјаш за да изглеждаш учен и умен в собствените си очи и в очите на другите сектанти.
Гуг'л превод:
Вие сте сè уште во вечноста или поточно вие сте оваа вечност. Значи, не треба да научите ништо, туку да научите од глупостите што ги повторувате како папагал и во кои не верувате, туку ги повторувате за да изгледате научено и паметно во вашите очи и во другите секташи.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Ти и сега си в'в вечността или по -точно ти си тази вечност. Така, че не трјабва на ништо да се учиш, а да се разучиш от глупостите които повтарјаш като папагал и в които даже не вјарваш но си ги повтарјаш за да изглеждаш учен и умен в собствените си очи и в очите на другите сектанти.
Гуг'л превод:
Вие сте сè уште во вечноста или поточно вие сте оваа вечност. Значи, не треба да научите ништо, туку да научите од глупостите што ги повторувате како папагал и во кои не верувате, туку ги повторувате за да изгледате научено и паметно во вашите очи и во другите секташи.
Значи сепак ти си дојден тука да ни кажеш дека имаме проблем, кој ни е проблемот и дека треба да научиме нешто?

Гледам јас дека уште не си сффатил колку си глуп.

Мојта книга ќе ти помогне, само стрпи се.

:love: :coffee:

П.С. @Ne-misli шо викаш ти, колку е он глуп?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom