Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Дискусија во форумот 'Религија' започната од kooperativa, 8 јануари 2014.

 1. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.868
  Допаѓања:
  31.089
  Mики материјалните благодети ти ги свртуваат мислите од бога и те попречувааат во покајањето.
  Каков верник си ти кога секоја секунда мислите не ти се посветени кон госпот, молитви кон него и покајувањата?
  Како мислиш да ојш кај покојнио Исус ако умот ти оди во ламбашки појачала во херци во изобличувања во пикови....
  Не е годпт во ламбата во појачалото туку е горе на облаците седнат на златен престол и си бара постојано внимание и мислење на него оти тој е љубоморен
   
 2. 121314

  121314

  Член од:
  3 септември 2010
  Мислења:
  2.753
  Допаѓања:
  1.958
  Te чека ти да му кажеш. Затоа не биди себичен, просветли го.
   
  На MIKI1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ipsissimus

  Ipsissimus III°M∴

  Член од:
  23 јули 2010
  Мислења:
  14.253
  Допаѓања:
  11.736
  Џабе, ете ти го просветли дека е протестант ама уште не му текиња.
   
 4. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.868
  Допаѓања:
  31.089
  Речи му нек отфли сите материјални окови, да замини во пустињаци, нек го помини живот во пост и постојани молитви и покајанија
   
 5. MIKI1

  MIKI1 Поставувач на неодговорени прашања.

  Член од:
  10 јануари 2008
  Мислења:
  18.711
  Допаѓања:
  2.598
  Мало потсетуење:

  http://89.205.123.45/threads/Дискусија-за-Атеистите-Исламот-Христијанството-и-останати-убедувања.71895/page-777#post-7942646
  --- Споено дупло мислење, 12 јануари 2017 ---
  Може токму тебе ќе ти текне дека движењето на континенталните плочи и нерпоменливите астрономски мерења од камените опсерватории се две неспоиви нешта.

  Или дека вистината сепак има име...
   
  На Ian Stuart му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.260
  Допаѓања:
  4.546
  А замисли јас поскромен од тебе ни десеттина од тоа немам.
  После атеистите биле слуги на мамона. Фактите укажуваат дека е обратно.
  Одлично. Значи и болести и страдања и зло и гревови и убијци и ѓаволи и врагови. Се е од бога створено (според прикаската ваша).
  Премудрост имам во себе, за споредба од тебе и без да се напнувам. А ти се напнувал или не, ја немаш.
  Што се однесува до скромноста, не се тупкајте в гради, погледај од владиците па до .... тебе. Скромноста ја немате. Затоа пред да покажете со прстот кон некого, погледајте се прво себе си.
  А за мислењето на некакви си цркви и црквички (како вашава) ама ич не ме заболе.
   
  На Ipsissimus му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MIKI1

  MIKI1 Поставувач на неодговорени прашања.

  Член од:
  10 јануари 2008
  Мислења:
  18.711
  Допаѓања:
  2.598
  Дарежлив Е Бог.
  Изгле‘а се надеваш на погрешно место...
  --- Споено дупло мислење, 12 јануари 2017 ---
  Да; Бог Е творец на се‘ видливо и невидливо, како што вели Симболот од верата.
  --- Споено дупло мислење, 12 јануари 2017 ---
  А што ти вели премудроста; како треба да изгледа рисјанската скромност и нематеријалност?
   
 8. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.260
  Допаѓања:
  4.546
  Изгледа е. Ама не тој твојот. Ќе да е некој друг.
  А колку е дарежлив твојот се гледа. Те надарил и со нескромност и со презир и со омраза и со горделивост и со љубов кон лагата и ..... што уште не. Се “атрибут“ до “атрибут“.
   
  На Ipsissimus му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MIKI1

  MIKI1 Поставувач на неодговорени прашања.

  Член од:
  10 јануари 2008
  Мислења:
  18.711
  Допаѓања:
  2.598
  А тој другиот е?...

  Чек, полека, да не почна да веруеш и богови?

  Мојот Бог нема ништо со лагата и тоа Он јасно го укажува, ама не стигнало до тебе.
   
 10. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.260
  Допаѓања:
  4.546
  Не твојот.
  Не, не верувам. Знам дека постои, а тој не е твојот. Твојот е лажен измислен бог.
  И те како има, та нели е творец на се (тоа ти тврдиш) значи е творец и на лагата. Ама не ти кажала така црвата, те лаже нешто друго.
  Твојот бог ја измислил лагата и им ја дал на попојте да го лажат народот.
  Ето видиш како има се' заедничко.
   
 11. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.868
  Допаѓања:
  31.089
 12. MIKI1

  MIKI1 Поставувач на неодговорени прашања.

  Член од:
  10 јануари 2008
  Мислења:
  18.711
  Допаѓања:
  2.598
  Один?....Кој уопште уште веруе у Одина?
   
 13. Ipsissimus

  Ipsissimus III°M∴

  Член од:
  23 јули 2010
  Мислења:
  14.253
  Допаѓања:
  11.736
  Потсетуење и за тебе:
  Screenshot_2016-12-01-16-47-48.png
  Screenshot_2016-12-01-16-46-24.png
   
  На mister blue му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MIKI1

  MIKI1 Поставувач на неодговорени прашања.

  Член од:
  10 јануари 2008
  Мислења:
  18.711
  Допаѓања:
  2.598
  Твојот е вистинскиот...жими мајка.
  --- Споено дупло мислење, 12 јануари 2017 ---
  Постети ме кај имам напишано дека Бог Е творец на лагата, а имам миљон пати напишано кој е вистинскиот татко на лагата.

  Се чини дека сите лажат, ама ти „пуцаш„ од вистина. Тоа е некоја твоја, демократска, за по дома?
  --- Споено дупло мислење, 12 јануари 2017 ---
  Сум те потсетил миљон пати, ама никако да ти текне, што значи џабе ти е потсетуење.
   
  Последно уредено: 12 јануари 2017
 15. Ipsissimus

  Ipsissimus III°M∴

  Член од:
  23 јули 2010
  Мислења:
  14.253
  Допаѓања:
  11.736
  Велат будалиот памти, паметниот запишува, ете ти скрин шот слики, зачувани, запишани.
   

Сподели преку: