Дискотека/Кафич

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од Falanga.!!, 8 ноември 2018.

 1. Falanga.!!

  Falanga.!! Татко на Martyr

  Член од:
  29 април 2014
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  67
  Со колку пари може да се отвори дискотека или кафич и колкава заработка може да се очекува?
   
 2. BRAAAA

  BRAAAA

  Член од:
  10 август 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Со 7-8 илјади би можел да започнеш со работа.А за заработка многу ти значи локацијата и колкав труд би вложил во кафичот за разработување но сепак мислам дека локацијата ти е пресудна
   
 3. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  1.058
  Допаѓања:
  1.874
  и колку ќе те крадат вработените, колку ќе плаќаш кирија, дали во ујп имаш пријатели кои ќе те штитат од конкуренцијата која има таму пријатели и дали си спремен да плаќаш рекет....
   
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.493
  Допаѓања:
  2.071
  50.000 евра минимум за добар кафич.
   
 5. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  12.317
  Нешто кондураџија,столар,бравар,фасадер,тапетар,ролетар не те интересира да отвориш,веќе кога си решил и имаш ЛОВА.
   
  На Morgan Freeman и Vori им се допаѓа ова.
 6. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.712
  Допаѓања:
  3.690
  Дали 10 пати ваква тема имаат отворено :aplauz:
   
 7. TM88

  TM88

  Член од:
  9 септември 2008
  Мислења:
  706
  Допаѓања:
  253
  Па најде кај да прашаш у пм
   
 8. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  250
  Зависи што сакаш, како сакаш и колку сакаш.

  Инвестиција = Заработка во кратки црти.

  Подетално ако те интересира пиши ПП...
   

Сподели преку: