Директор и вработена

B

Borg_Drone

Гостин
Добро си го кажавте своето, не мора да му се серете до толку врз глава на човекот, сега знам дека и серењето во шолја денеска стана привилегија зошто и тоа оди по партиска линија, ама за тоа има и други алтернативи како на пример серење од тераса на минувачи доле пред вашата зграда и сл. немора тука да ги просерувате вашите фрустрациите, човекот знаеме дека тоа што го направил е неморално, дека се коси со сите заповеди на Библијата, дека е Јуда Искариотски и слично ама дајте, не мора до толку да го дрнкате мислам тие што го шират шупакот тука и се прикажуваат ведри и со зраци на искреност како „кокичиња на пролет“ всушност се уште поголеми лицемери и од овој кој дошол и отворено прашал за тоа што треба да направи.....

Така да, олабавете го човекот........
 
Член од
16 декември 2018
Мислења
63
Поени од реакции
20
Случајно листав и ја најдов темава па ме интересираат неколку прашања xD?
Дали "директорот" уште е во брак со "саканата"?
Гери?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Случајно листав и ја најдов темава па ме интересираат неколку прашања xD?
Дали "директорот" уште е во брак со "саканата"?
Гери?
Мене ова ми личи,како некој шегобиец да го измислил....така од чиста мира,колку да види до кај може да оди фантазијата,човекова!
Или,фали ме усто ќе те чепам,бегајте нозе ќе ве прскам!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Демек пола од оние што се женети не ебат на страна.
Абе ај, партали се праат по банкиве и у јавна администрација.
Ти имаш 34 години? јас имам нешто помалце од тебе и како доста млад дечко ќе ти кажам дека ти немаш на некој начин мозок зошто? од прва причина не го сфаќаш правиот збор на семејство се гледа ти уствари колку јас сакаш и почитуваш твојата жена која ти ги одгледува децата ... или подобро кажано те боли цеф за твојата фамилија на некој начин си себичен гледаш своите работи да си ги задоволиш и не мислиш на последиците и ти на крај ми викаш имаш 34 години? кога ова ти го кажува 19 годишен дечко? јас све би дал да бидам директор и да имам жена и деца и кога би ги имал никогаш не би го направил тоа и колку и да е убава и паметна и тн. а ти сакаш за еден секс да си растуриш фамилија али ако оди имај секс и после врати се и плачи кога нема да можеш да си ја вратиш својата жена знаеш зошто? затоа што си маж кој својот патлак не може да си го сочува во гаќи. Поздрав и размисли 10 пати. :)
Дај не сери тука глупости,не се извинувам за изразот,секој возрасен маж има уградено сензор за добра и секси жена,искушение е да ја плеснеш секретарката ама и со тоа се живее,можеш чат-пат да ја плескаш и да си одиш дома и жената да ја суредуваш,впрочем моногамниот брак трпи и шетање на страна(зошто да не?) ама под услов да внимаваш да не донесеш дома некоја болештина(херпес,трипер и сл.) оти не се секса со секој,така да муабетов ми е може да плеснеш нешто од страна ако инстинктот ти кажува дека тоа е во ред,ако мислиш дека со тоа правиш маестрална грешка или те гризе совеста тогаш немој,остај го тоа за други типови на мажи,ако сеуште не си ја плеснал(оти гледам 2013 ти е поставено прашањево)тогаш поарно не ни пробувај веќе[DOUBLEPOST=1548571029][/DOUBLEPOST]
Чувај си ја фамилијата пријателе. Само тоа ќе ти кажам. НЕ дозволувај една типка да ти го растури целото семејство.
Штосот е во тоа што можеш и двете да ги правиш,може понекогаш да ја сексаш секретарката и да си го чуваш семејството,за да го правиш ова мора да си апгрејдиран маж не некое плачливо лигле[DOUBLEPOST=1548571184][/DOUBLEPOST]
Абе што има веза ако ја плесне неколку пати онака од мерак. Ќе ти помине меракот и после пак се по старо. Сигурен си дека женати се нема плеснато со некој откако е со тебе!? :)
Најдобар одговор,и да,и жените наши одат по семинари,на службени патувања па пак си доаѓаат дома и ние си ги плескаме,сигурни сме дека не направиле ништо на тоа службено патување и му рекле на шефот-си го сакам мажот дома дај заеби не се сексаме?!? :)[DOUBLEPOST=1548571361][/DOUBLEPOST]
Јас не можам да си поверувам како некој директор на некоја фирма која нуди добри плати, некој кој оди на такви службени патувања по луксузни хотели, има обврски, има семејство, жена и 2 деца и на крај 34 години, си дозволил да отвори ваква тема на некојси форум, со грмада непознати особи, и да бара одговор. :pos:
Пази,друга интересна поента е што не знае да пишува на ќирилица а е директор на фирма со секретарица Мица,ова како оние партиските полуписмени министри,заменици-министри и јавни обивнители ала Катица Јанева,хехе[DOUBLEPOST=1548571584][/DOUBLEPOST]
Прашува дечко еден постар човек во брак: Ебеш нешто на страна?
Човеков го погледнува и му вика: Да бе, ќе ја свртам жена ми на страна и завршена работа.
Земи глеј си таму семејството, тоа тешко се создава и одржува, лесно е да одиш да легнеш со некоја и се што имаш да фрлиш во вода. И помисли малку на последиците.
Ова е за награда во категоријата секси хумор:
Ебеш нешто на страна? Одговор: Да бе,како не,јa свртувам жената странично и почнувам со клецање :pos:[DOUBLEPOST=1548571957][/DOUBLEPOST]
Ме мрзи да читам,што направи,и го втера ли на колешката?Не се заебавам,озбилно прашам.Ја плесна ли?
Легендата вели дека одјавале заедно кон зајдисонцето ама таму во кањонот наишле на заседа од апачи индијанци,тие ги заробиле и ги однеле како робови во нивниот логор....После секретарица Мица ја клецал само поглавицата на племето а директоров наш му праиле долга магарица индијанците од племето со сомнителна сексуална ориентација,добри воини биле и затоа ги наградувал :pos:[DOUBLEPOST=1548572276][/DOUBLEPOST]
Луѓе што ви е на вас?
90% од вас го направија човеков умно болен :eek:
Просто неверојатно....
Какви се случувања има по светов,изневерувањето е до некаде нормална работа..
Човек цел живот...што подразбирате вие под тоа?
Долги години брак излитено е веќе се...Јас не сум мажена ама не верувам во она љубов за цел живот..
Јас не викам дека треба да се разведе он со жена му ради некоја фуфица али секс за една ноќ па што..кој ке знае?
Ако они имаат дискреција тоа не е ниишто страшно..
Секој ден тоа се случува...
Некој ваш колега на работа не се пука со шефот/шефицата?
Вашиот татко никогаш не ја изневерил вашата мајка?
ВИЕ никогаш не сте посакале да излезете од таа монотонија која ја има во бракот?
Само се правиме будали..
Редно е да се вратите во релноста и да гледате што се случува помеѓу народот ...
Мојот совет...Ако тебе и на неа ви е убаво терајте...Само битно е да остане на секс а не да се продолжи понатаму ;)
Екстра добро размислување,исто мислам и јас :bravobe:
 
Последно уредено:
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Temava ja otvaram da slushnam Vashi mislenja okolu mojata dilema?Vsushnost jas sum direktorot i prv pat po nekolku godini mi se javi ovaa dilema vo odnos na edna od vrabotenite.Da pojasnam,jas sum zenet,poveke godini vo brak,a ona sama,mlada i zgodna.Ne sakam da me razberete pogresno vo smisla deka postoi nekoja prinuda ili ja koristam polozhbata,vsushnost gledam deka letaat iskri pomegju nas koga sme sami vo firmata.Chustvuvam deka maleckava nema namera za neshto poveke osven so nivniot termin kazano za edno dobro "MUVANJE".Dilemata e dali da ja prifatam igrata i da se plesneme ednas bidejki sega treba da odime od firmata na sluzbeno patuvanje ili da ja odbijam?Od druga strana vredna e kako rabotnik,dobro napreduva,nemora nesto da pravi za pobrzo da napreduva,platat i e dosta dobra,znaci ne e taa varijanta!Aj da slushnam vashe mislenje,ako moze od devojki.Uste da pojasnam,jas sum 34 godishen ona 27.:)
Камо да бев женет со дечиња покрај тоа и директор. Какви подредени, какви секретарки какви врагови. Ама ок од тогаш поминале шест години.
И? Што направивте?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom