Директор и вработена

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Ама смешно кога се фрлаат дрвја и камења по вработената. Јас никаде не видив дека таа му се пушта на „директорот“.

„Директоре“ пресмета ли колку години имаш?
И молам уште еднаш да повториш што сакаш да постигнеш со темава, оти почна да ти се менува паметот, демек сега не прашање дали да ја плеснеш или не, туку те интересира јавното мислење за таквата појава!?:cool:


Ме мрзи да читам,што направи,и го втера ли на колешката?Не се заебавам,озбилно прашам.Ја плесна ли?
Не. На припреми е уште :P
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Исповест на еден директор: Зошто ја отпуштив мојата секретарка...

Минатиот четврток ми беше роденден. Станав, слегов по скалите на појадок очекувајќи жена ми да ми рече барем "Среќен роденден", а очекував и подарок, се разбира. Како што се сврте од кујната, само ми рече "добро утро", без "Среќен роденден" и без подарок.
- ОК, заеби го бракот, децата се тука, тие сигурно не заборавиле - си реков во себе.
Моите деца појадуваа и не рекоа ни збор. Така да, кога стигнав во канцеларијата се чуствував по малку тажно и разочарано.
Како што влегував, мојата секретарка Мими, ми рече "Добро утро Директоре, среќен роденден!" Се чуствував малку подобро, бидејќи конечно на некој му текна кој ден е денес.
Работев до 13 часот кога дојде Мими и ми рече:
- Знаете, надвор времето е прекрасно, а денес е Вашиот роденден, па... би можеле да отидеме на ручек, само јас и Вие.
- Фала, Мими, тоа е најдоброто нешто што го слушнав денес. Ајде!
Заминавме на ручек. Но не во ресторанот каде одевме секојдневно. Ручавме во еден интимен ресторан со засебна маса, одделена од целиот останат свет. Јадевме, и пиевме мартини и си поминавме прекрасно.
На враќање назад кон канцеларијата, Мими рече:
- Знаете, толку прекрасен ден... нема потреба да се враќаме назад на работа, нели?
- Претпоставувам не - и одговорив набрзина. - Што имаш на ум?
- Ајде да одиме во мојот стан.
Откако влеговме Мими ми рече:
- Директоре ако немате ништо против, би отишла да се пресоблечам. Се враќам веднаш.
- ОК. Нема проблем.
Се врати по неколку минути. Носеше торта... а зад неа, мојата жена, децата, и уште неколку од моите пријатели и колеги, сите заедно пеејќи "Happy Birthday".
А јас седев на каучотот...
Гол како од мајка роден...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
24
Поени од реакции
5
Луѓе што ви е на вас?
90% од вас го направија човеков умно болен :eek:
Просто неверојатно....
Какви се случувања има по светов,изневерувањето е до некаде нормална работа..
Човек цел живот...што подразбирате вие под тоа?
Долги години брак излитено е веќе се...Јас не сум мажена ама не верувам во она љубов за цел живот..
Јас не викам дека треба да се разведе он со жена му ради некоја фуфица али секс за една ноќ па што..кој ке знае?
Ако они имаат дискреција тоа не е ниишто страшно..
Секој ден тоа се случува...
Некој ваш колега на работа не се пука со шефот/шефицата?
Вашиот татко никогаш не ја изневерил вашата мајка?
ВИЕ никогаш не сте посакале да излезете од таа монотонија која ја има во бракот?
Само се правиме будали..
Редно е да се вратите во релноста и да гледате што се случува помеѓу народот ...
Мојот совет...Ако тебе и на неа ви е убаво терајте...Само битно е да остане на секс а не да се продолжи понатаму ;)
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Temava ja otvaram da slushnam Vashi mislenja okolu mojata dilema?Vsushnost jas sum direktorot i prv pat po nekolku godini mi se javi ovaa dilema vo odnos na edna od vrabotenite.Da pojasnam,jas sum zenet,poveke godini vo brak,a ona sama,mlada i zgodna.Ne sakam da me razberete pogresno vo smisla deka postoi nekoja prinuda ili ja koristam polozhbata,vsushnost gledam deka letaat iskri pomegju nas koga sme sami vo firmata.Chustvuvam deka maleckava nema namera za neshto poveke osven so nivniot termin kazano za edno dobro "MUVANJE".Dilemata e dali da ja prifatam igrata i da se plesneme ednas bidejki sega treba da odime od firmata na sluzbeno patuvanje ili da ja odbijam?Od druga strana vredna e kako rabotnik,dobro napreduva,nemora nesto da pravi za pobrzo da napreduva,platat i e dosta dobra,znaci ne e taa varijanta!Aj da slushnam vashe mislenje,ako moze od devojki.Uste da pojasnam,jas sum 34 godishen ona 27.:)
Внимавај роденден кога ќе имаш. :D

П.С. Да не се вика таа Мими?
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Не се палете за џабе пиша мангупов дека ве трола.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
24
Поени од реакции
5
Не се палете за џабе пиша мангупов дека ве трола.
Нема врска дали мангупот торла или не...Битно е размислувањето на луѓето по форумот...
Он можеби трола ама има многу кои не торлаат него тоа е реалната слика
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Нема врска дали мангупот торла или не...Битно е размислувањето на луѓето по форумот...
Он можеби трола ама има многу кои не торлаат него тоа е реалната слика
Индвидуално е тоа.Некој во дадената ситуација ќе и го збибери на секретарката,а некој нема.За која и да било работа секогаш некој ќе биде за,некој против не сме клонови ебате.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
24
Поени од реакции
5
Индвидуално е тоа.Некој во дадената ситуација ќе и го збибери на секретарката,а некој нема.За која и да било работа секогаш некој ќе биде за,некој против не сме клонови ебате.
Ma 80% би имале нешто со секретарката а тука сите се прават Дева Марија и уште солат памет као ке си го растурел бракот...
Гледам сите бракови се раутрени ради секс со човек надвор од брак...А скоро сите барем еднаш имале такво нешто ;)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
A kako toa drug da me pofali,pa neli tuka sme anonimni.Pa mislish li deka ke go otkrijam identitetot i ke postavam vakvo prasanje.Aj te molam ma kolku neka ti izgleda narcizoidno.Steta sto tuka mi odgovaraat onie sto od brak ne znaat ni sto e "B" i se drznuvaat da razgovaraat za vakvi temi.Sepak ne e nisto loso ako imas visoko mislenje za sebe a normalno i istoto da go primetuvas kako drugite te dozivuvaat.Jas bev samo realen i iskren a daleku sakav da bidam pateticen.Sepak ti blagodaram za mislenjeto.Pozdrav!
--- надополнето: 7 февруари 2013 во 23:42 ---

Nemozam da Ve razberam zasto site imate crni scenarija,ke doznae zenati,otide brakot,ke se sluchi ova ona....pa ne sum lud do toa da dojde!
Друже, тука сме далеку од анонимни... Не знам колку тролаш на темава, ама мој совет би ти било да ја плеснеш вработената, гледај добро да уживаш, оти може да ти биде последно... Па жена ти ако сфати што си направил, и ако дојде до овие пораки што тука си ги напишал, има да ти земе се, прашање дали ќе ти останат и чорапи. Па кога ќе питаш на Камени мост, тогаш ќе видиш колку си атрактивен и колку жените ќе трчаат по тебе.
 
F

FARANG

Гостин
Друже, тука сме далеку од анонимни... Не знам колку тролаш на темава, ама мој совет би ти било да ја плеснеш вработената, гледај добро да уживаш, оти може да ти биде последно... Па жена ти ако сфати што си направил, и ако дојде до овие пораки што тука си ги напишал, има да ти земе се, прашање дали ќе ти останат и чорапи. Па кога ќе питаш на Камени мост, тогаш ќе видиш колку си атрактивен и колку жените ќе трчаат по тебе.

Abe ajde, sve ke mu zemela lol.... Ako e stvarno direktor sto izgradil firma on znae kako da ja zaglavi rabotata i vo sudovi i da go sokrie kapitalot. NISTO nema da mu zeme, ako nesto zeme toa ke bide deka I DAL.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Abe ajde, sve ke mu zemela lol.... Ako e stvarno direktor sto izgradil firma on znae kako da ja zaglavi rabotata i vo sudovi i da go sokrie kapitalot. NISTO nema da mu zeme, ako nesto zeme toa ke bide deka I DAL.
Ако е така како што збориш, немаше да биде и толку глуп за да отвора тука теми… какви амбициозни адвокати има денес, има мајката да му ја расплачат, па уште ако му се погоди некоја феминистка, има и душата да му ја земе :pos: Од жена и ѓаволот бега.
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
79
Поени од реакции
72
Hahahahaha.....zenskava e car.Prvo objasnuva i navreduva deka sum "glup"bidejki tuka tema sum otvoril.Maco,znaci kade sto mene me navreduvash,gi navredi i site tuka sto ucestvuvaat so otvaranje temi,komentari pa i citateli.Ako e ova mesto glupo za tebe,neznam zasto si tuka.I ti li si glupa?Kaj site ne navredi,go navreduvas i celiot forum i organizatorite.
Vtoro,prasanjeto vo vrska so situacijata e hipoteticno,sto e i objasneto vo poveketo moi komentari.Zatoa kako za sve vo zivotot prvo procitaj,osoznaj za sto se raboti,pa dozvoli si i komentar da ne ispagjas ovaka kako sto si ispadnala.
I nemoj da se falite,zenite dusa zemaat,feministkinji,vie najpametnite.....puahahahahah:pos:
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Temava ja otvaram da slushnam Vashi mislenja okolu mojata dilema?Vsushnost jas sum direktorot i prv pat po nekolku godini mi se javi ovaa dilema vo odnos na edna od vrabotenite.Da pojasnam,jas sum zenet,poveke godini vo brak,a ona sama,mlada i zgodna.Ne sakam da me razberete pogresno vo smisla deka postoi nekoja prinuda ili ja koristam polozhbata,vsushnost gledam deka letaat iskri pomegju nas koga sme sami vo firmata.Chustvuvam deka maleckava nema namera za neshto poveke osven so nivniot termin kazano za edno dobro "MUVANJE".Dilemata e dali da ja prifatam igrata i da se plesneme ednas bidejki sega treba da odime od firmata na sluzbeno patuvanje ili da ja odbijam?Od druga strana vredna e kako rabotnik,dobro napreduva,nemora nesto da pravi za pobrzo da napreduva,platat i e dosta dobra,znaci ne e taa varijanta!Aj da slushnam vashe mislenje,ako moze od devojki.Uste da pojasnam,jas sum 34 godishen ona 27.:)
Прво немој да лажеш дека си директор,сигурно си некој партал во фирмата што има влажни соништа за една згодна девојка...по што човек на функција не верувам дека би се бламирал вака на нет да бара ептен глупи совети.
Директор на фирма не бара совети, тој дејствува ,тој владее,од него треба дасе бараат совети,а не тој да бар...
Во краен случај ако стварно си директор на фирма земиоја тоа дипломата и искористија како тоалает папир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom