Дипломатска криза меѓу Турција и Србија поради убиството на навивачот на Ц.Sвезда во Истанбул !!!!!

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.808
Поени од реакции
1.076
демек се убиваат овие па за Србите е најмал проблем, не оди така во навивачкиот свет според мене турците се фанатици но далеко су од Србите, Грците, Хрватите Пољаците и Русите, така да навивачите на Црвена Звезда им се имаат искурчено и имало пред тоа пресметка помеѓу двете навивачки групи каде што турците го јаделе на домашен терен, додека убиството се случило на пичкарски начин со нож во солзавец кој што пред тоа го пуштила полицијата.

Втор болд, нетребаше навивачите да се стопираат бидејќи небеше договорено ништо пред тоа ниту помеѓу двете земју ниту помеѓу двата клуба, пред некоја недела гостуваа организирано навивачите на Бешикташ во Београд не им фалеше влакно од глава, туку требаше турската полиција професионално да ги обезбедува до сала и од сала до напуштање на градот,а тие прво што направија не ги пуштија да влезат во сала без образложение и тука настанува чурљава .

И трет болд, ако им биде дозволено да отидат во Турција и те како ке има дивеење поради овој немил настан во сред Истанбул (што лично јас него подржувам ова).
Друже во крвта им е национализмот и исламизмот, тие кога одат да се тепат не се мислат како други останати, тие можат и со нож,и со калашников па и со бомба да ги нападнат спротивните навивачи,заради тоа велам дека опасно место е Турција ако одиш да навиваш против турските екипи..
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Друже во крвта им е национализмот и исламизмот, тие кога одат да се тепат не се мислат како други останати, тие можат и со нож,и со калашников па и со бомба да ги нападнат спротивните навивачи,заради тоа велам дека опасно место е Турција ако одиш да навиваш против турските екипи..
некажав дека е шпанија, секако дека е опасно, но сакам да кажам дека има и поопасни места за навивање и ти ги наброијав погоре
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Пошто да не испадне дек нема и нормален народ(фанатици) во Турција, пошто гледам некој претерале во приказните.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
...дали сте за тоа Турција пак да владее со балканот 99.9% ќе ти одговорат позитивно.
Јао дечки, па ти уште и морално полемизираш со оглед на политичките преференции во таборот на српските навијачи?

Јас сум среќен што не се јавија некои наши идиоти со поздрав за убиството, после толку многу анти-македонски пароли од Србите.
Меѓутоа, од друга страна фасцинантно како некои ги гледаат сите останати национализми освен српските во склоп со нивното српско-грчко пријателство.

Со најдобра намера, не се обидувај да пресликуваш некакви политички расположенија врз основа на хулигански инциденти.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Јао дечки, па ти уште и морално полемизираш со оглед на политичките преференции во таборот на српските навијачи?

Јас сум среќен што не се јавија некои наши идиоти со поздрав за убиството, после толку многу анти-македонски пароли од Србите.
Меѓутоа, од друга страна фасцинантно како некои ги гледаат сите останати национализми освен српските во склоп со нивното српско-грчко пријателство.

Со најдобра намера, не се обидувај да пресликуваш некакви политички расположенија врз основа на хулигански инциденти.
Хмм,доста објективно од твоја страна.Со оглед дека ми избриша 2 мислења за Турција и од целиот мој текст на оваа тема најде баш ова да те боли,во право се што пишале дека постови против Турција не толерираш.Дали можеби те повредува тоа што овде има луѓе кои не ја сакаат Турција(не зборам за народот) а уште помалце Туркофилите со Вергина знаме?

Јас со најдобра намера ти кажувам што мислам околу тие навивачи.Факт е дека секоја голема навивачка група е тесно поврзана со нејзиниот етнос и национални чувства.Не е ништо ново ова....
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Хмм,доста објективно од твоја страна.Со оглед дека ми избриша 2 мислења за Турција и од целиот мој текст на оваа тема најде баш ова да те боли,во право се што пишале дека постови против Турција не толерираш.Дали можеби те повредува тоа што овде има луѓе кои не ја сакаат Турција(не зборам за народот) а уште помалце Туркофилите со Вергина знаме?
Јас со најдобра намера ти кажувам што мислам околу тие навивачи.Факт е дека секоја голема навивачка група е тесно поврзана со нејзиниот етнос и национални чувства.Не е ништо ново ова....
Треба минимална интелигенција да не изедначуваш екстремни хулигански групи, со остатокот од било кој народ.
Очигледно тебе намерата ти беше таа, преку селективно прикажување на инциденти до демонизирање на цел народ и држава.

И не, не бев само јас кој ти укажа на насилството меѓу исти локални хулигански групи, што значи етничко-политичкиот контекст им е само вишња на врвот на нивната ментална деформација за самореализација преку бодење, тепање и дивјаштво.

И уште нешто, ако мислиш дека како модератор треба да дозволам стимулирање на анти-турски коментари манифестирани во неумесна историска артикулација тогаш исто така би требало да дозволам анти-српски коментари во нова тема која за претекст ќе има некој антимакедонски транспарент или скандирања?

Ајде држи се до тема и не глуми толку објективна самовобразеност.

До останатите кои сте земале удел во офтопик размена, опомена пред привремено банирање.
Ве испуштив од раце 2 недели и се аздисавте (извињавам се за мој турски).
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Замре навивачката култура. Останаа само курви за внимание и себепромоција. Немаме работа па ќе си ги мериме, за накрај да наебе некој па да глумиме уште опасни ѕверки или пак жртви. Куп мажишта..
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.963
Ајде бе не трескај глупости и ти!!! Кај си ги видел ти грците со калашникови или со бомби? Колку и да се балканци, сепак имаат нешто од европската култура и цивилизација.. За разлика од Турците,Албанците или Хрватите например..:tapp:
Не ги видов јас... сами се пофалија!



А еве грчката полицијата со што ги пофали...









За овие малце е да речиш Балканци, а не пак Европејци :pos:Овие се некаде накај Блискиот Исток и Кавказот со менталитетот!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom