Дилање виагра?

Член од
8 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сум приметил по онлајн пазариве како реклама5 и пазар3 стално ми искачаат реклами за виагра и други срања...не беше забрането да се прави тоа? Или тотално ги боли кур за закон?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.539
Поени од реакции
34.700
Сум приметил по онлајн пазариве како реклама5 и пазар3 стално ми искачаат реклами за виагра и други срања...не беше забрането да се прави тоа? Или тотално ги боли кур за закон?
...беше , беше, такоџе беше цензурирано и вакво пишување со ,,к_ур ги боли,, ама ете тоа ти е - тоа ти пречи, а ова не ти пречи? што ако чита некој дечкич од 10 години? :cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто нели, исто е дилање на хемиска сусптанца и цензура, башка никој не знае која буква стои измеѓу к и р во к*р.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.539
Поени од реакции
34.700
Зошто нели, исто е дилање на хемиска сусптанца и цензура, башка никој не знае која буква стои измеѓу к и р во к*р.
сакав да објаснам дека бара да се почитува правила, а самиот не почитува правила, колку што знам имаше забрана на вакво пишување порано и членот убаво го напиша машкиот полов орган, ако пречам во маркетинг на друга симболика јас се извинувам !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
сакав да објаснам дека бара да се почитува правила, а самиот не почитува правила, колку што знам имаше забрана на вакво пишување порано и членот убаво го напиша машкиот полов орган, ако пречам во маркетинг на друга симболика јас се извинувам !
Никогаш не биле забранети тука. Има разлика ако во сред пост пишеш пичка и го наречеш некого пичка/пичка ти матер.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Закон?

Тоа не постои во Македонија.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.539
Поени од реакции
34.700
Никогаш не биле забранети тука. Има разлика ако во сред пост пишеш пичка и го наречеш некого пичка/пичка ти матер.
ОК, Вие го креирате форумот, јас мислев дека тој збор е погрден/срамен на било кој начин да е употребен барем вака јавно напишано, што знам значи според тоа ако кажам за 8 ми март добив кур во вазна, би било нормално? :(
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Сум приметил по онлајн пазариве како реклама5 и пазар3 стално ми искачаат реклами за виагра и други срања...не беше забрането да се прави тоа? Или тотално ги боли кур за закон?
Забрането е да дилаш било што доколку не си овластен или немаш дозвола за истото.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
ОК, Вие го креирате форумот, јас мислев дека тој збор е погрден/срамен на било кој начин да е употребен барем вака јавно напишано, што знам значи според тоа ако кажам за 8 ми март добив кур во вазна, би било нормално? :(
Абе нормално е во пичка, ама јебига можеби партнерот твој си има некои специфични перверзии. Реално не е нормално,ама тоа што ти треба да се запрашаш е оти он претпочита вазна.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.539
Поени од реакции
34.700
Абе нормално е во пичка, ама јебига можеби партнерот твој си има некои специфични перверзии. Реално не е нормално,ама тоа што ти треба да се запрашаш е оти он претпочита вазна.
јелда? а ти тоа опширно од искуство ми го објаснуваш ? јас си пишувавав со админот...
сега си среќен ги скина фрустрациите, еден нула за тебе :aplauz:
инаку јас тоа во моментот добив идеја читајќи една членка овде на форумот напиша ,, да го честита 8 ми март со цвеќе кое расте во рака,, па јас во тој контекс ... ама ти наместо да се дружиш ти овака гррррр :drk:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
јелда? а ти тоа опширно од искуство ми го објаснуваш ? јас си пишувавав со админот...
сега си среќен ги скина фрустрациите, еден нула за тебе :aplauz:
инаку јас тоа во моментот добив идеја читајќи една членка овде на форумот напиша ,, да го честита 8 ми март со цвеќе кое расте во рака,, па јас во тој контекс ... ама ти наместо да се дружиш ти овака гррррр :drk:
Луѓето кога тебе те читаат добиваат само една идеја, да се обесат од досада и глупости.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.539
Поени од реакции
34.700
Луѓето кога тебе те читаат добиваат само една идеја, да се обесат од досада и глупости.
па обеси се што чекаш,
Луѓето кога тебе те читаат добиваат само една идеја, да се обесат од досада и глупости.
ај дојди да те погалам, гревче си ти треба внимание и нежност :backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom