Диети и слабеење

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Тотално отфрлање на јаг.хидр.од исхраната за мене е мошне нездрава работа.
Но, можно е, што знам!
Јас таков тежок начин на одмастување на црн дроб не би одбрала никогаш
Добар е рецептот а и успешен со пиење вода рано наутро на празен стомак, која е помешана со една лажичка брашно и преноќува цела вечер(се пие само водата, без талогот).
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
58
Да имам стомак. Намалив благо/бели пецива(црн леб купувам од рамстор, фурна диме,бкако камења да јадам. многу тврд леб), сокови и се благо исфрлив. Ми рекоа еден месец секое сабајле млака вода со еден лимон исцеден да пијам. Почнав да трчам, па ќе видиме што ќе биде.
Најмногу ме кочи исхраната. Не знам што да јадам, бош време сум на работа, а и неможеш нејаден да седиш...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
153
Поени од реакции
33
Еј само да знајте дека бев на свадба и ослабив 3кг за 5 дена. Проблемот беше шо бев некој број измеѓу М и L. М ми беше точна во рамената и ракавите ама не ме береше во стомак, а L обратно.

Лекот... Јадев само овошје и интегрални кексови и сл. Ептен криза ко ќе ме фатеше за јадење јадев парче пилешки стек од 200 грама без леб(еднаш дневно).

Сега пак не јадам леб и си држам линија еве две недели вагата не се мрднала :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Проблемот беше шо бев некој број измеѓу М и L. М ми беше точна во рамената и ракавите ама не ме береше во стомак, а L обратно.
Па ради ова постојат slim fit, regular fit, relaxed fit
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
https://www.nobelprize.org/prizes/medicine/2016/press-release/

Без да знам за аутофагијата, со оглед на бројни обврски овој период, од 3-4 месеци, од премор и немање време, можеби и мрзливост, прекинав да вечерам. Често доручекот ми беше после 10 часот.

Ослабев 10 кила, ми се исчисти грбот и лицето ( имав кожни проблеми ) , се чувствувам многу добро, ми се одјаде и месо, ама сепак го јадам барем 2 пати неделно - исклучиво домашно чувано, крвната слика ми е бонбона, ама што е најважно - ми се регулираше притисокот и тахикардијата кои ги имав години наназад ( благо покачени ).
 
Последно уредено:
Член од
10 ноември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали користењето на капсули за слабеење би можело да го наруши здравјето со конзумирање на 16 годишна возраст?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дали користењето на капсули за слабеење би можело да го наруши здравјето со конзумирање на 16 годишна возраст?
Зависи кои ама генерално - не.
Ама сите тие капсули се snake oil најчесто, не ти требаат.
Терминот snake oil се користи за продукти кои се рекламираат како да имаат некое вистинско и преовеличано дејство а всушност немаат ни приближно ефикасност.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Дали користењето на капсули за слабеење би можело да го наруши здравјето со конзумирање на 16 годишна возраст?
- ДА!
оти не знаеш причината зошто ја имаш таа состојба на дебелина!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
оти не знаеш причината зошто ја имаш таа состојба на дебелина!
Да, у денешно време 16 годишник може да е дебел поради низа здравствени состојби кои значително ќе се влошат од снејк оил капсулите, лол.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Да, у денешно време 16 годишник може да е дебел поради низа здравствени состојби кои значително ќе се влошат од снејк оил капсулите, лол.
...хипотиреоидизам на пример, забавен метаболизам што е многу присутно денес кај младината поради дефицит на јод во земја, почва, вода, храна, сол? м? и кои капсули ќе му помогнат ? плацебо ли некој ефект од тоа? :toe:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
...хипотиреоидизам на пример, забавен метаболизам што е многу присутно денес кај младината поради дефицит на јод во земја, почва, вода, храна, сол? м? и кои капсули ќе му помогнат ? плацебо ли некој ефект од тоа? :toe:
Ако не го мрдни дупето од стол и не исфрли глупостите што ги јаде ни Т3 не го слабее.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Дали користењето на капсули за слабеење би можело да го наруши здравјето со конзумирање на 16 годишна возраст?
Батали тоа капсулите, боље кажи тежина висина активност да ти дадеме некои насоки...па види ти што понатака
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дали користењето на капсули за слабеење би можело да го наруши здравјето со конзумирање на 16 годишна возраст?
Дете, во најубави години ова ти е најлошо решение. Под итно спорт! Ако си девојче, одбојка е прекрасен спорт. Со мали корекции во исхраната (одбегнувај вечера, намали благо, исфрли сокови...) и движење ќе имаш големи и долгорочни промени на подобро.
Никој не видел аир од хемија...колку и да е ефикасно (а веројатноста е мала), ќе ги вратиш килаа многу брзо...
 
Член од
24 март 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Другарките ми ги фалат биле ммогу ефикасни на природна баз денес земав да ги пробам па ке видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom